Laptop nie uruchamia się, nie działa, nie włącza się – Przyczyny oraz naprawa

Jesteś tutaj:Strona główna>Porady Komputerowe>Laptop nie uruchamia się, nie działa, nie włącza się – Przyczyny oraz naprawa

Laptop nie uruchamia się, nie działa, nie włącza się – Przyczyny oraz naprawa

Ocena użytkowników:
[Głosów:342    Średnia:3.5/5]

laptop awaria

Laptop nie uruchamia się

  • Nie chce się włączyć

  • Nie działa prawidłowo

  • Denerwuje mnie!

  • Co mam zrobić?

Rozwiązania problemów dużych i małych

W dzisiejszym artykule opiszemy najczęstsze przyczyny awarii laptopów, ich objawy oraz sposoby ich naprawy. Niejednokrotnie okazuje się, że poważna z pozoru usterka laptopa, często daje naprawić się najzwyczajniej domowymi sposobami, bez użycia specjalistycznych narzędzi ani bez potrzeby posiadania fachowej wiedzy. Skupimy się w tym artykule na usterkach najczęściej u nas notowanych, a także postaramy się doradzić, jak w najprostszy i najtańszy sposób naprawić laptopa, który właśnie odmówił nam posłuszeństwa.

Metody diagnozy oraz naprawy laptopów podzielimy na poszczególne grupy, dotyczące konkretnych sekcji, takich jak na przykład “usterki sprzętowe” czy też “usterki programowe”. Objawy oraz możliwe przyczyny a także sposoby naprawy takiego laptopa, zostaną przedstawione w formie tabeli, aby zapewnić jak najlepszą przejrzystość i czytelność. Zapraszamy do lektury.

 

Tabele najpopularniejszych usterek programowych i sprzętowych:

Tutaj znajdziesz najczęściej występujące problemy w laptopach ich opis oraz zalecane rozwiązanie problemu. Jeśli nie znalazłeś pomocy w tym artykule – skontaktuj się z nami a postaramy się udzielić Ci indywidualnej pomocy.

 

Problemy programowe (uszkodzenia systemu itp.):

OBJAWY

MOŻLIWE PRZYCZYNY

MOŻLIWE ROZWIĄZANIE

Laptop nie uruchamia się, komunikat "Brak pliku NTLDR"Uszkodzenie sektora rozruchowegoNaprawa z konsoli odzyskiwania, szczegółowy opis TUTAJ.
Laptop nie uruchamia się, pasek ładowania systemu przelatuje bez końca.Uszkodzenie plików rozruchowych Windows.Gruntowne skanowanie dysku komendą "chkdsk /r", szczegółowy opis w tym artykule.
Laptop nie uruchamia się, komunikat o uszkodzeniu pliku "\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM"Uszkodzenie rejestru systemowego.Przywrócenie rejestru według instrukcji z tego artykułu.
Laptop nie uruchamia się, pojawiają się niebieskie ekrany z białymi napisami.Najczęściej wieloprzyczynowa awaria, najczęściej problemy ze sterownikami.Odczytać kod błędu oraz poszukać na jego podstawie rozwiązania problemu. Szczegóły w tym artykule.
Laptop nie uruchamia się, miga tylko czarny kursor w rogu ekranu.Uszkodzenie plików rozruchowych systemu, bądź fizyczne uszkodzenie dysku.Gruntowne skanowanie dysku komendą "chkdsk /r", szczegółowy opis w tym artykule.

 

Problemy sprzętowe (niepoprawne działanie laptopa, urządzeń itp.):

W przypadku usterek sprzętowych ze względu na dużą ich ilość, dla ułatwienia dodaliśmy prostą wyszukiwarkę, która dynamicznie wyświetla opisy pasujące do wpisanego przez nas słowa. Aby jak najlepiej dopasować wyniki, postaraj się wpisywać fragment opisu objawu, lub nazwę niedziałającego elementu/urządzenia.

OBJAWY

MOŻLIWE PRZYCZYNY

MOŻLIWE ROZWIĄZANIE

Laptop nie uruchamia się, świecą diody, słychać wiatrak, ciemny/czarny ekran (szczególnie laptoy HP, Acer, ASUS).Uszkodzenie karty graficznej, płyty głównej, pamięci RAM lub procesora.Samodzielna diagnoza jedynie przy podmianie pamięci RAM. Pozostałe przyczyny - naprawa laptopa w serwisie.
Laptop nie uruchamia się, zakłócenia na ekranie (paski, kwadraty i inne "krzaki")Uszkodzenie układu graficznego.Reballing lub wymiana na nowy. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop uruchamia się, słychać dźwięki uruchamiania systemu, lecz ciemny/czarny ekran.Uszkodzenie układu graficznego, matrycy lub taśmy sygnałowej.Wymiana lub naprawa (w przypadku układu graficznego) uszkodzonego elementu. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop nie uruchamia się, świecą diody, ciemny/czarny ekran, wydaje dźwięki (piszczy), jeden długi - dwa krótkie (Najczęściej HP i Acer). Uszkodzenie układu graficznego.Reballing lub wymiana uszkodzonego układu. Naprawa laptopa tylko w serwisie.
Laptop nie uruchamia się z zasilacza, działa jedynie z baterii, nie ładuje baterii.Uszkodzenie układu ładowania baterii, gniazda zasilania, lub bezpiecznika. Niekiedy poprzez podłączenie zasilacza o innej polaryzacji lub napięciu.Wymiana gniazda bądź bezpiecznika, naprawa układu ładowania. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop nie uruchamia się, miga kursor w rogu ekranu.Uszkodzenie sektora rozruchowego, bądź fizyczne uszkodzenie dysku.Diagnoza poprzez podmianę, lub skanowanie dysku. Możliwa samodzielna naprawa laptopa.
Pojawiają się paski na ekranie. Zmieniają się przy poruszeniu matrycą.Uszkodzenie matrycy lub taśmy sygnałowej.Wymiana uszkodzonego elementu. Możliwa samodzielna naprawa laptopa. Wymagane minimalne doświadczenie serwisowe.
Czarny/ciemny ekran laptopa, widać jednak obraz pod światło.Uszkodzona świetlówka matrycy, inwerter, bądź układ zasilania inwertera.Podmiana świetlówki bądź inwertera możliwa samodzielnie. W przypadku awarii układu zasilania inwertera, konieczna naprawa laptopa w serwisie.
Laptop nagrzewa się, samoczynnie wyłącza się podczas pracy, często przy wymagających aplikacjach.Przegrzewanie się laptopa spowodowane najczęściej zakurzonym układem chłodzenia.Wyczyszczenie układu chłodzenia sprężonym powietrzem. Naprawa laptopa możliwa samodzielnie.
Nie działają poszczególne klawisze, bądź są pomieszane z innymi.Najczęściej uszkodzenie klawiatury.Wymiana klawiatury na nową. Możliwa samodzielna naprawa laptopa.
Nie działają porty USB, kamerka, wi-fi (karta bezprzewodowa) czasami znika napęd DVD.Uszkodzenie mostka kontrolującego pracę urządzeń peryferyjnych.Wymiana mostka na nowy. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop zawiesza lub wyłącza się przy nacisku/dotyku w poszczególnych miejscach.Zimne luty na którymś z układów scalonych bądź mikropęknięcia na laminacie płyty głównej.Reballing bądź przelutowanie układu, w przypadku mikropęknięć, wymiana płyty głównej. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop wyświetla przekłamane kolory, np. w odcieni czerwonego itp... natomiast na wyjściu zewnętrznym kolory są w porządkuUszkodzony układ graficzny, świetlówka matrycy lub taśma sygnałowa.Wymiana lub naprawa uszkodzonego elementu. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop nie uruchamia się, włącza się na kilka sekund, po czym wyłącza się lub restartuje.Uszkodzony procesor, gniazdo procesora, mostek północny lub zwarcie w układzie zasilania.W przypadku układu - wymiana. W przypadku mostka reballing lub wymiana. W przypadku układu zasilania naprawa. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Nagrzewa się gniazdo zasilania, czuć swąd palonego plastiku, często przerywa przewód zasilacza.Naderwane/odlutowane/zabrudzone gniazdo zasilania.Wymiana lub naprawa gniazda zasilania. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop bez wyraźnej przyczyny całkowicie zawiesza się w losowych momentach.Możliwe zimne luty na którymś z układów scalonych lub uszkodzenie dysku twarego/pamięci RAM.W przypadku dysku/pamięci ram możliwa samodzielna napawa (wymiana). W przypadku zimnych lutów naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop nie uruchamia się po aktualizacji BIOS.Niepowodzenie w trakcie aktualizacji BIOS, wgranie nieodpowiedniej wersji BIOS.Użycie procedury "crisis recovery" jeśli producent takową przewidział. W przeciwnym wypadku naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop nie uruchamia się, jest zupełnie martwy, nie reaguje na przycisk POWER oraz na podłączenie ładowarki.Uszkodzenie przycisku POWER, uszkodzenie układu zasilania, uszkodzenie zasilacza.Zacząć od podmiany zasilacza. W pozostałych przypadkach naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Miga / migocze podświetlenie ekranu.Uszkodzenie świetlówki matrycy lub uszkodzenie inwertera/układu zasilania matrycy.Wymiana uszkodzonego elementu. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Nie działa touchpad / płytka dotykowa.Uszkodzenie touchpada / płytki dotykowej lub taśmy transmisyjnej.Wymiana uszkodzonego elementu. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Ekran laptopa robi się biały w losowych momentach.Uszkodzenie matrycy / zasilania matrycy / układu graficznego.Wymiana lub naprawa uszkodzonego elementu. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop pali zasilacze, powoduje zwarcia.Zwarcie w układzie zasilania laptopa.Konieczna naprawa układu zasilania. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop gdy zimny uruchamia się, po dłuższej pracy nie chce się uruchomić ponownie.Najprawdopodobniej zimne luty pod którymś z układów BGA.Reballing układu BGA. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop nie uruchamia się, słychać cykanie/tykanie/pykanie wewnątrz obudowy.Zwarcie w układzie zasilania / uszkodzona któraś z przetwornic.Naprawa lub wymiana uszkodzonego elementu. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.
Laptop trzeszczy/buczy/rzęzi/hałasuje podczas pracy.Zabrudzenie między łopatkami wiatraka, zużycie łożyska wiatraka.Wyczyszczenie układu chłodzenia lub wymiana wiatraka. Naprawa laptopa możliwa samodzielnie.
Ekran podzielony na 6 części / 6 ekranów / kilka ekranów.Uszkodzenie układu graficznego.Reballing lub wymiana układu graficznego. Naprawa laptopa jedynie w serwisie.

 

Mamy nadzieję, że ten krótki spis najpopularniejszych usterek spotykanych w laptopach pozwolił na dokonanie celnej diagnozy oraz ułatwienie naprawy laptopa dotkniętego awarią.

Pragniemy także wspomnieć, iż powyższy spis będzie rozwijany jako baza wiedzy dla użytkowników poszukujących odpowiedzi na pytania związane z usterkami laptopów oraz sposobami ich naprawy.

 

Artykuł uzupełniający:

 

Powiązane treści (odnoszące się do niektórych usterek przedstawionych w tabelkach powyżej:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
2017-04-21T18:14:49+00:00

About the Author:

Przez wiele lat główny technik i wdrożeniowiec wielu nowatorskich rozwiązań w Serwisie Laptopów Express IT. Autor wielu artykułów i filmów o tematyce serwisowania laptopów. Pasjonat i w sporej części samouk ale też certyfikowany technik montażu układów scalonych w obudowie BGA. Człowiek orkiestra - naprawia, pomaga, pisze, nagrywa - to dzięki niemu tysiące zainteresowanych osób poznało przyczyny i rozwiązania swoich problemów z laptopami.

542 Komentarze w "Laptop nie uruchamia się, nie działa, nie włącza się – Przyczyny oraz naprawa"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | brak
Patryk
Gość

Witam mam problem z laptopem lenovo płyta głowna piwg 4 la6758p windows 7. Laptop siostrze padł około miesiąca temu nie reagował na nic tak więc stwierdziłem, że sprawdzę zasilacz woltomierz ukazał jednak pomyślny wynik pomiaru … zgadzał się z opisem na etykiecie zasilacza. Tak więc zamówiłem nową płytę głowną stwierdziłem, że się spaliła. Wcześniej na laptopie ze starą płytą tylko paliła się dioda zasilania po wciśnieciu powera zapalał się na biało i nic zero reakcji jakichkolwiek sprzętów. Teraz po wymianie płyty na nową wentylator rusza dosłownie na 2 sekundy i gaśnie czasami słychać tylko krótki sygnał możliwe, że z karty graficznej przy wciśnięciu powera. Power świeci się na biało tak jak powinien lecz wentylator po 2 sekundach zatrzymuje się, ekran czarny i pozostaje tylko świecący power nic więcej, nie wiem jak długo by się palił, ale raczej nie zgaśnie zawsze po próbie takiej odpalenia laptopa wyłączam go danym przyciskiem power przytrzymując go. Próbowałem bez dysku i kości ram skutek ten sam już nie mam pomysłów na tego laptopa …. Mam nadzieję, że jakoś mnie nakierujesz na znalezienie usterki. Pozdrawiam.

Anna
Gość

Witam,Lenovo IdeaPad Flex 10 model 20324 nie wlacza sie.Biala dioda swieci sie przy wcisnieciu,lecz wogole nie uruchamia sie,dodam ze laptop jest cieply,nie slychac wiatrakow kompletnie nic.prosze o porade jaka moze byc przyczyna?

Monika
Gość

Witam, mam 5 letniego Samsunga z Windows 10. Parę dni temu gdy go uśpiłam nie chciał się podnieść. Po wciśnięciu power zapala się tylko dioda sygnalizująca że powinien włączyć, oraz dioda od baterii , na chwilę dioda od dysku. Oprócz wentylatora raczej nic więcej nie słychać. Ekran w ogóle nie reaguje (nie podświetla się) . Później z jakiegoś powodu włączył się normalnie, po zwykłym wyłączeniu systemu znowu leży..jakie testy mogę wykonać, co spróbować podmienić?

ŁUKASZ
Gość

Mam problem z laptopem Acer Aspiracje 5730 ZG nie włącza się wogole żadnej reakcji z jego strony pomocy

Ewa
Gość

Witam. Mam problem z laptopem Lenovo G780, a mianowicie laptop nie uruchamia się. Ładowarka jest sprawna bateria również bo została ostatnio wymieniona na nową ale nadal laptop się nie odpala. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Proszę o pomoc.

Natalia
Gość

Witam,
Mam laptop ASUS A555L, Windows 10. Przez cały dzień działał perfekcyjnie, ładowalam go przez noc, świeciło się światełko, że ładuje się…. Rano obudziłam się i od 3 dni nie potrafię go włączyć myślałam, że została zepsuta ładowarka, próbowałam na innych i dalej nic.
Proszę o pomoc

Patryk
Gość

Witam, posiadam laptopa Asus GL552VW-DM789T, Windows 10.
Chodzi o to że grałem sobie spokojnie na nim , wyszedlem z gry, chcialem właczyc CS GO, uruchomil sie steam i laptop nagle sie wylączyl, gdy chcialem go uruchomic to pokozało sie logo asus i na tym sie zacielo, chcialem przyciskiem ,,power,, go zresteowac i nie reagował wiec wyjąłem baterie. Wylaczyl sie i gdy chce go aktualnie uruchomic to wyświetla sie kontrolka typu uruchamiania, nie zapala sie swiatełko w ,,Power,, , i dysk itp nie reaguja, nie ma nawet na chwile dzwieku ładowania dysku itp. Co moze byc przyczyna :( a wczoraj go z gwarancji odebralem bo wczesniej sie system odinstalowal.

Jakub
Gość

Witam w szafie znalazłem mojego starego laptopa który działa jeszcze na Windowsie XP i po podłączeniu do kabla zasilającego włącza mi się on pokazuje komunikat że system nie został pomyślnie uruchomiony i gdy klikam enter na uruchom system Windows normalnie przez chwile ładuje się ekran Windowsa po czym nagle znika pojawia się na ułamek sekundy niebieski ekran z napisami których nie da się przeczytać gdyż ekran jest widoczny tylko na sekundę i komputer się resetuje i tak w kółko prosił bym o odpowiedz z góry dziękuje

Piotr
Gość

Witam.
laptop: Compaq Presario CQ56
co się stało: laptop normalnie pracował aż pewnego dnia się wyłączył.
Przy próbie uruchomienia brak reakcji na power button tylko przy podpięciu zasilacza dioda led (w laptopie ta tuż obok gniazda) miga kilka razy później świeci “stale”
Co udało się stwierdzić:
po rozebraniu laptopa zauważyłem że ktoś ściągnął pastę z procesora i jej nie nałożył i wychodzi na to że tak on pracował do momentu awarii.
Pytanie: czy spalenie/uszkodzenie procesora w skutek przegrzania może blokować całkowicie płytę główną że po wciśnięciu power button nic się nie dzieje?

Krzysiek
Gość

Witam. Mój ACER 5730/5530; model MS2231nie włącza się w ogóle. Po podłączeniu zasilacza, świeci zielona dioda baterii, ale po naciśnięciu włącznika dioda gaśnie – brak jakiejkolwiek reakcji.
Pozdrawiam

Anna
Gość

Dzień dobry, laptop Dell Inspiron 3724, po włączeniu ma jedynie lekko podświetlony ekran ale poza tym absolutnie cisza, nic nie staruje, żadna kombinacja klawiszy nie działa, po wyjęciu baterii i połączeniu na kablu również absolutnie nic…. Czy jest szansa na jego uratowanie, był bardzo mało użytkowany, nie wynoszony poza dom.

Adrian
Gość

Witam
Kupiłem nowy tablet Asus transformer. Nie uruchamia się po ładowaniu ( ładowany był 8h). Przy próbie włączenia biała dioda miga kilkukrotnie. Jest to pierwsze uruchomienie

Ania
Gość

Dzień dobry, mam problem z komputerem Acer One S1002 – od kilku dni w ogóle nie reaguje w pierwszym momencie na przycisk uruchamiania – nie zaświeca się dioda, nie słychać żadnej pracy “w środku”, ekran jest czarny. Komputer uruchamia się dopiero po przytrzymaniu przycisku power przez minutę, a następnie ponownym krótkim przyciśnięciu jak przy normalnym włączaniu. Później działa już normalnie i nie ma z nim żadnych problemów. Co może być tego przyczyną? Dodam tylko, że około 3 tyg temu był na reklamacji z powodu braku wykrywania sieci WiFi i problemów z ciągłym rozłączaniem dysku D (obie usterki zostały naprawione).

kamil
Gość

podczas gdy miałałem właczony bios i ustawiałem bootowanie w laptopie , wyłączył się ekran ( zająłem się czymś na chwile). próbowałem włączyć go spowrotem ale już mi się nie udało , o co może chodzić?

Jakub
Gość

Laptop lenovo przy zapalaniu laptopa słychać dziwny dźwięk. Cały czas pokazuje się tylko napis Lenovo czyli startowy Ledy się palą.
Laptop spadł mi więc nie wiem co może być przyczyną. Proszę o szybką odpowiedź.

Dorota
Gość

Witam Mój laptop E machines nie włącza się wcale Nic nie świeci żadna dioda Zasilacz podłączony świeci ale nie ładuje laptopa bo jak jeszcze działał i pojawił się komunikat o niskim stanie baterii włączyłam zasilacz i nie było odglosu podłączenia. Czy jakby to było coś poważnego to jest szansa na odzyskanie danych i plików z dysków? wcześniej zmienilam ustawienia żeby wylaczal się sam jeśli nie jest używany ale żeby przechodził w stan uśpienia oraz podłączylam smartfona przez kabel USB w celu zgrania zdjęć z tel i foldery były podpisane znakami dziwnymi nie dali się przeczytac i miała puste kolejne zawartości albo folder catch w sobie a cześć była normalnie. Proszę o pomoc

Piotr
Gość

Witam mam problem z laptopem marki Lenovo. Zalałem go piwem, przetarłem, wysuszyłem i działał jakiś czas potem się wyłączył i nie chciał się w ogóle włączyć. Po upływie kilku dni odpaliłem go i chodził niestety przez chwile i się wyłączył po czym znów nie mogłem go wyłączyć. Podsumowując laptop się włącza na kilka minut raz na 2 dni, Nie wiem w czym jest problem i czy opłaca się go serwisować bo jak to coś poważnego to nie widzę sensu, chciałbym mniej więcej wiedzieć na co się ewentualnie przygotować.

Pozdrawiam Piotrek

M Misobski
Gość

Witam,mam problem laptop próbuje zalogować się jest niebieski ekran , nazywa użytkownika
Koło się kręci jak by się chciało załadować. Ale nie koło przy kursorze.

Mateusz
Gość

Dzień Dobry
Po migracji na dysk SSD (poprze klonowanie) laptop przestał działać. Samsung np350e7c, z preinstalowanym Windows 8, upgrade do 10. Najczęściej nie włącza się nawet BIOS/UEFI, czasem jednak startuje z nienacka, po kilku minutach od włączenia. Sądziłem, że to problem z systemem, więc po jednym z uruchomień skorzystałem z opcji instalacji Windows 10 od zera. Niestety problem nie minął. Jeśli system się uruchomi można go uśpić lub uruchomić ponownie, ale zamkniecie powoduje, że nie chce się uruchomić bardzo długo, ekran jest wtedy całkiem czarny.

Karolina
Gość

Witam
U mnie problem jest troszkę inny mam swój laptop już jakieś 5 lat jest to Lenovo modelu nie pamiętam jak będę w domu to dopiszę. Bateria już dawno nie działa dlatego używam go na samym zasilaczu. Od jakiegoś czasu muszę chyba z 30 razy klikać przycisk zasilania żeby w ogóle się uruchomił. Próbuję klikać dłużej, krócej ale nic z tego zero reakcji ale czasem załapuje i wszystko startuje normalnie. Czasem mignie biała kontrolka zasilania przy tym przyciskaniu. Czasem wystarczyło, że nacisnę z 5 razy teraz jest co raz gorzej. Rozwiązałam to tak, że nie wyłączam go już tylko chodzi 24/h, jak go nie używam włączam tryb oszczędzania, przygaszam ekran na maxa i wszystko jest na minimum. Co może być przyczyną?

Marcin
Gość

mam problem laptop nie uruchamia sie nic miga tylko lampka od ladowania bateri ,bez bateri tez sie nie uruchamia nic.acer aspire 5541 z plyta glowna ndwgo la 5991p rew 01

Damian
Gość

Witam mam problem z laptopo taletem lenowo mixx 2 otóż problem dotyczy tego że laptop po ostatnim wyłączeniu nie chce się włączyć żadne diody się nie palą nic. Najgorsze jest to że laptop działał bez zarzutów a teraz nawet ładowany już dwa dni z rzędu wciąż się nie włącza po przycisku power.

Przemek
Gość

Witam mój laptop asus x53s w dniu wczorajszym po powrocie z wakacji działał zdecydowanie wolniej przeskanowalem system avastem i coś znalazł-zainfekowane pliki, ale zauważyłem tez ze ten program pokazuje jakieś błędy tzn niepoprawnie wyświetlał wszystkie zakładki. Od instalowałem avasta i pakiet Adobe- ostatnie instalowane aktualizacje po przyjeździe. wyłączyłem komputer i w dniu dzisiejszym nie włącza się komputer. Przez prawie godzinę ekran wyświetla jedynie napis asus i dalej nie idzie, jaki może to być problem ?

Ola
Gość

Witam. Mam problem z laptopem Lenovo G500. Po włączeniu pojawia sie napis “lenovo” na czarnym tle i dalej nic się nie dzieje. Zdarzało się to już wczesniej, laptop uruchamiał się jednak po kilku kombinacjach (np. wyjecie baterii i uruchomienie na samym kablu od lądowania, pozniej uruchamianie na samej baterii itd). Problem ten wystąpił kilkakrotnie rok temu, później laptop działał normalnie i teraz ponownie się pojawił.
Proszę o pomoc

Dariusz
Gość

Witam, mam Lenovo Flex 2-14. Wieczorem przetarłem suchą szmatką klawiaturę i zamknąłem, na drugi dzień przestał odpalać. Sprawdzałem zasilacz jest oki, zasilanie jest, ale rozruchu nie słychać, czy zatem może to być wina baterii ???

Paulina
Gość

Witam mam problem z netbookiem acer one 10 wlaczyl mi sie tryb hibernacji i nawet bateria padla nadal to sie wlancza a przy okazji nie dziala mi klawiatura

Sebastian
Gość

Witam, mam problem niestety podczas włączania laptopa a mianowicie przy włączeniu pojawia się ekran z logo firmy laptopa i nic więcej nie następuje. Wszystko “stoi w miejscu”. Bardzo proszę o pomoc.

Natalka
Gość

Witam, mam problem z laptopem Asus X550JX-XX102H (Windows 8.1). Przez cały dzień dobrze działał, aż do momentu kiedy chciałam go wyłączyć. Najechałam na przycisk Start ale nie pojawiły się kafelki, tak jakby tego przycisku Start tam nie było. Wszystkie inne aplikacje np. Google Chrome działały. Przytrzymałam przycisk włączania laptopa przez kilka sekund, bo myślałam, że w ten sposób się wyłączy. Okazało się że ekran się tylko wygasił, bo po ponownym wciśnięciu tego przycisku, laptop nie musiał się włączać i działał normalnie. Jeszcze raz przytrzymałam ten przycisk, aby laptopa wyłączyć i laptop przestał wtedy reagować. Świeci się zielona dioda z żarówką, a po podłączeniu ładowarki dioda od baterii nie zapala się. Ekran jest czarny. Laptop nie reaguje też na klikanie przycisku od wysuwania napędu. Słychać jakby laptop cichutko pracował. W sumie to nie wiem czy jest on teraz włączony czy wyłączony.
Co zrobić i w czym jest problem? Proszę o pomoc!

Jakub
Gość

witam.
Mam ostatnio problem z laptopem lenovo g505s, mianowicie laptop gdy grałem w grę counter strike: global offensive zwiesił się i nie reagował na żadną komendę, jedyne co mogłem zrobić to przytrzymać przycisk zasilania i go wyłączyć. Gdy próbowałem go włączyć zaczął się nagle uruchamiać w języku angielskim (przedtem normalnie po polsku) i pisało, że laptop doznał uszkodzeń (czy coś takiego :D) i dwie opcje:
-zalecane naprawa systemu (dokładnie nie pamiętam)
-uruchom system normalnie.
najpierw uruchomiłem normalnie i gdy normalnie się uruchomił wpisałem hasło no i właśnie czarny ekran i sam kursor. Znów nie mogłem nic zrobić więc go wyłączyłem i spróbowałem drugiej opcji. Laptop zaczął się uruchamiać jakby miał windows vista (a miał windows 7 home premium) i tak ciągle się uruchamiał i wkońcu nie mógł.
następnego dnia dalej próbowałem lecz wtedy było jeszcze inaczej, ponieważ tak jak wcześniej uruchamiał się po angielsku i pisało starting windows i ładował się tak bez przerwy dopóki w pewnym momencie sam się wyłączył. Teraz nawet nie wyświetla się informacja o naprawie ani nic tylko się po prostu uruchamia i “idzie się kochać”.
Więc proszę o pomoc jestem w tym zielony (mam 15 lat :D)

Mateusz
Gość

Witam.
Posiadam Laptop HP Pavilion DV6 Grałem dość długo, ale gdy już grałem laptop wyłączył się, włączałem dalej, włączał się ale po sekundzie wyłączał się, byłem z tym w naprawie i Pan od Serwisu powiedział, że ma wszystko stopione, Czy to prawda i nie da się już tego naprawić? Proszę O Pomoc
Dziękuję.

adrian
Gość

Witam ja mam hp pavilion dv6 i gralem i mi sie przegrzal i nie chce mi sie uruchomic.co mam zrobic czy da to sie naprawic

Patryk
Gość

Mam problem z moim laptopem ASUS r540s nie reaguje na przycisk włączenia jest to nowy laptop proszę o pomoc.

Damian
Gość

Witam. Mam laptopa ideapad 100s od nie całego miesiąca i podczas oglądania filmu wyłączył się chciałem ponownie uruchomić nic się nie dzieje zapala się dioda od zasilania i nic się nie dzieje

Filip
Gość

Czy gdy zdarza się taki błąd skutkiem jest utrata danych ? Czy da się to jakoś uniknąć ? Nie znam modelu laptopa wiem że to Asus z Windowsem 7 …

Konrad
Gość

Witam, mam laptopa firmy Acer Aspire 5733. Laptop się nie uruchamia w cale, pod ładowarką zapala się tylko na chwilę kontrolka “ŻARÓWKI” i gaśnie na dobre.. Kontrolka baterii wgl się nie świeci, zero znaku życia, co może być przyczyną? z góry bardzo dziękuję za odpowiedz.

Dawid
Gość

Witam. Mam laptopa acer. W nocy zawiesił się więc wyłączyłem go przyciskiem do uruchomienia i poszedłem spać. Od tamtej pory laptop nie chce się włączyć. Wydaje mi się że wykrywa urządzenie Usb. Chcę dodać że nic nie podłączyłem oprócz myszki, cd room też sprawdziłem.

Tomek
Gość

Witam
Mam laptopa acer aspire e1 series model- z5we1
Plyta glowna to la-9535p
Laptop nie reaguje na przycisk power nie dziala na baterii jak i na zasilaczu. Po podlaczeniu zasilacza nie swieci zadna dioda. Z zasilacza po podlaczeniu do sieci wydobywalo sie rownomierne cykanie po zmianie zasilacza cykanie wydobywalo sie z niego dopiero po podlaczeniu do laptopa. Rozkrecilem go i odlaczylem gniazdo zasilania od plyty glownej podlaczylem zasilacz do gniazda i cykania nie bylo slychac dopiero po podlaczeniu wtyku do plyty glownej cykanie znowu bylo slyszalne a laptop dalej nie reaguje i przedstawia ww.objawy

marcin
Gość

dzień dobry mój laptop asus przestał działać. po naciśnieciu przycisku zasilania swieci się tylko ten przycisk i nic więcej się nie dzieje nie slychac zadnych dzwiekow . laptop nie reaguje na ponowne nacisniecie power musze wyjac baterie . co może być przyczyna

Karol
Gość

Witam . Mam laptopa ASUS R515M
Podczas normalnej pracy laptop nagle się wyłączył i nie można go ponownie uruchomić nie reaguje na przycisk uruchomienia . a podłączony pod zasilacz żadna djoda ladowania się nie świeci. Nie ma kompletnie żadnej reakcji dzwiekowaj ani poprzez diody . dodam jeszcze ze bateria jest w środku i nie mam możliwości jej odłączenia z zewnątrz . laptop jest na gwarancji .

Anna
Gość

Witam mam laptopa lenovo. Laptop nie włącza mi sie nie laduje nie swieciN sie kontrolka zmieniłam zasilacz dalej jest to samo .Nie wiem co mam robic

Mateusz
Gość

witam
posiadam laptop samsung np350v5c. Od pary tygodni laptop leżał gdyż przy próbie włączenia słychać tylko brzęczenia po prawej górnej stronie klawiatury (wiatrak jest z lewej o ile wiem). dzisiaj się włączył i automatycznie wskoczył do biosa 2 resety i to samo, zauważyłem że dysk był nie dociśnięty, po dociśnięciu dysku i ponownym uruchomieniu ekran znowu czarny i znowu brzęczenie tylko, to samo po wyciągnięciu dysku, ramów i baterii o tak samo. Przy biosie i tych 3 próbach brzęczenia nie było.

pozdrawiam

Piotr
Gość

Witam. Moj problem dotyczy juz 7 – letniego laptopa Acer Aspire 5738ZG. Otoz proces wlaczania przebiega bez zarzutow, lecz po uruchomieniu systemu, kiedy widoczny jest pulpit czasem pojawia sie ikony, a czasem nie. Podobnie jest z polaczeniem internetowym – raz sie polaczy, a raz nie. Nawet gdy ikony zaladuja sie, a polaczenie jest i wydaje sie, ze wszystko jest w porzadku, tak nie jest – laptop nie reaguje. Jedynie pojawia sie przy kursorze znaczek oczekiwania. Co mogloby byc powodem tego?
Przepraszam za nie stosowanie polskich znakow, ale pisalem na szybko telefonem.

Daria
Gość

Witam, mam problem z laptopem Samsung , po naciśnięciu przyciska włączającego , laptop uruchamia się tylko do momentu wyświetlenia nazwy laptopa i dalej nie włącza się , jaki to może być problem ?

Konrad
Gość

Witam. Mam laptopa samsung np550p.kupilem sobie dysk ssd, przygotowalem pendrive do instalacji, i zmienilem cos w BIOSie. Po restarcie na ekranie pojawia sie tylko logo samsung i na tym koniec. Nie moge nic zrobic, nawet wejsc do BIOSu. Staralem sie przywrocic ustawienia fabryczne przez wyciagniecie bateryjki CMOS, ale nie pomoglo. To faktycznie wina BIOSu a jezeli tak to w jaki sposob mozna to naprawic ?

Robert
Gość

Dzień dobry.
Mam problem, mianowicie po wyczyszczeniu wentylatora w Laptopie Asus k53s i po skręceniu go. Laptop nie reaguje na włączanie, Kontrolka ładowania się świeci. Proszę o pomoc może cos zle skreciłem. Pozdrawiam i Dziekuję

Marek
Gość

Witam, mam problem z lenovo Z510. W pewnym momencie po prostu przestal dzialac, nie swieci sie nic, nie ma zadnych dzwiekow czy innych reakcji. Jest jeszcze na gwarancji, ale boje sie, ze strace moje wszystkie dane z komputera. Jak rozwiazac ten problem? Prosze o pomoc

Oktawian
Gość

witam mam problem z laptopem Acer aspire E1-510 mianowicie laptop włącza się i od razu wyłącza ekran nie reaguje podłączałem inny monitor ale to nic nie dało. Na laptopie świeci się dioda żarówki laptop reaguje na podłączenie ładowarki proszę o pomoc dziękuję.

Kuba
Gość

Witam, mam problem z laptopem, ogladalem film na.necie i nagle mi sie wylaczul, teraz nie chce sie wlaczyc, nie swieca sie zadne.diody, podlaxzenie ladowarki nie reaguje, poprostu nie dziala na zadna komende, Acer ma 1,5 miesiaca, co moze hyc przyczyna? Dzieki z gory za odpowiedz.

Stefan
Gość

Witam

Laptop Gateway NV57H94u. Wyłaczył się i nie chce się włączyć. Po wciśnięciu power 5 razy miga niebieska dioda na guziku i nic więcej się nie dzieje. W czym może być problem ?

Roger
Gość

Witam mam problem z laptopem lenovo g570 mianowicie chodzi oto ze rozladowalem go do konca i podlonczylen zasilacz lecz nic nie reaguje wogule nie znaje znaku zycia tylko mruga czerwona dioda od bateri jezeli ktos cos wie prosze pomuzcie z gory dzieki z jakie kolwiek skazowki

wpDiscuz