Ocena użytkowników:

Jakie objawy mogą wskazywać na uszkodzoną taśmę matrycy w laptopie? 


  • Podczas poruszania klapą matrycy znika obraz,
  • Na matrycy występują kropki, paski,
  • Obraz raz się pojawia raz go nie ma,
  • Matryca wyświetla obraz tylko pod odpowiednik kątem,
  • Nie działa kamera,
  • W menadżerze urządzeń występuje KOD43 przy kamerze internetowej.

Jak określić jaką taśmę matrycy ma mój laptop?


Najlepszym sposobem jest rozebrać laptopa, odpiąć baterię i sprawdzić po stronie matrycy kod producenta i po tym kodzie szukamy taśmy matrycy.

Coraz częściej są matryce o, różnych rozdzielczościach, niższym lub wyższym odświeżaniu jak np. 120Hz lub 144Hz czy 240Hz, gniazda i interfejsy EDP,LVDS, 30 PIN lub 40PIN.

Idealny przykład to właśnie ten ACER AN515-55 w internecie, można znaleźć informację, że sprzedawana taśma matrycy pasuje do np. 2 modeli czyli do tego który opisujemy i do modelu ACER AN515-54 co jest prawdą i nieprawdą – po rozebraniu, może się okazać, że zastosowana jest taśma matrycy 30 PIN lub 40PIN.

 

Na zdjęciu widać w którym miejscu szukać modelu taśmy matrycy.

 

 

 


Czy jestem wstanie sam wymienić taśmę matrycy? 


W domowych warunkach jest to wykonalne jednak trzeba dosyć sporo cierpliwości i umiejętności motorycznych, na początek trzeba ZAWSZE pamiętać o odłączeniu baterii, bardzo często dochodzi do uszkodzenia mostu PCH lub procesora (CPU) po przez właśnie nie odpięcie baterii.

Kolejnym, ważnym i trudnym krokiem po rozebraniu, już laptopa i ściągnięciu ramki matrycy to odklejenie tasiemek łączących matrycę z blachami które są wkręcone do klapy matrycy jeden błędny ruch przy odklejaniu taśmy, montażowej i, już, dużo ciężej będzie zdjąć matrycę bez jej uszkodzenia.

Po montażu nowej taśmy matrycy, należy ponownie wkleić matrycę taśmą dwustronną.


Kilka zdjęć z wymiany taśmy matrycy poniżej


 

 

 

 


W naszym serwisie diagnoza jest kompletnie DARMOWA po jej wykonaniu uzyskasz informację o kosztach naprawy jak i szczegółach telefonicznie a dopiero po zgodzie naprawa zostanie wykonana – dodatkowo zapewniamy przyjazd kuriera w całej Polsce jak i korzystamy z paczkomatów firmy Inpost! Sam wybierasz podczas zgłoszenia naprawy w jaki sposób chcesz dostarczyć do nas swój sprzęt. Klikając w przycisk poniżej „zamów naprawę” zostaniesz przeniesiony bez pośrednio do formularza zgłoszenia naprawy.


Klikając w jedną z ikon poniżej znajdziesz więcej informacji, zdjęć i filmów właśnie z naprawy Twojego sprzętu!

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt z nami jest szybki jak nigdy i to Ty wybierasz jak chcesz i w jaki sposób chcesz z nami porozmawiać!

 

 

 

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj