Jak wymienić kartę graficzną w laptopie – jak wymienić, czy da się wymienić?

Jesteś tutaj:>>Jak wymienić kartę graficzną w laptopie – jak wymienić, czy da się wymienić?

Jak wymienić kartę graficzną w laptopie – jak wymienić, czy da się wymienić?

Ocena użytkowników:
[Głosów:96    Średnia:4.3/5]

Karta graficzna w laptopie:

Jak wymienić kartę graficzną w laptopie?

 • jak wymienić

 • czy da się wymienić

 • w jakich laptopach

 • od czego to zależy

porady i opisy

 

Artykuł ten jest uściśleniem tematu wymiany karty graficznej w laptopie. Temat ten już wcześniej został ogólnikowo poruszony w tym artykule: Ile kosztuje wymiana układu BGA w laptopie, koszt karty graficznej, koszt mostka północnego itp.. Ze względu na dużą ilość zapytań na ten temat postanowiliśmy napisać osobny artykuł traktujący wyłącznie o wymianie karty graficznej i wszystkich szczegółach z tym tematem związanych. Zapraszamy do dalszej lektury!

 

Czy da się samodzielnie wymienić kartę graficzną w laptopie?

Pytanie czy da się wymieć kartę graficzną w laptopie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najprościej napisać “to zależy” – bo w rzeczywiście tak jest. Zależy od dosyć sporej ilości czynników. Przede wszystkim karta graficzna w laptopie musi być montowana jako osobny moduł a w większości laptopów dostępnych na rynku karta graficzna wlutowana jest w płytę główną na stałe i nie ma mowy aby przeciętny użytkownik w domowych warunkach poradził sobie z wymianą takiej karty graficznej.

Zależy to też od konieczności dla jakiej wymieniamy kartę graficzną w laptopie. Dwie najczęstsze i chyba jedyne to albo chęć zmodernizowania karty na lepszy model albo po prostu wymiana jej na sprawną, gdy stara się zepsuje.

Kartę graficzną w laptopie można wymienić  samodzielnie gdy:

Laptop posiada złącze typu MXM. Umożliwia to wymianę karty na lepszy model.

MXM jest interfejsem ustandaryzowanym, co oznacza, że jeśli mamy w naszym laptopie kartę graficzną z tym interfejsem, najprawdopodobniej jest możliwość jej wymiany np. na wydajniejszy model. Jednak nie jest to jedyny warunek jaki musi być spełniony.

Karta graficzna ze złączem MXM.

Karta graficzna ze złączem MXM.

 

Jest jeszcze kilka innych warunków jakie muszą być spełnione. Są 4 typy złącz MXM pierwszej generacji oraz 2 typy złącz MXM drugiej generacji. Pierwsza i druga generacja nie są miedzy sobą kompatybilne. Natomiast wewnątrz danej generacji karty są ze sobą kompatybilne wstecz, lecz nie są kompatybilne w przód. Dla przykładu: Mamy laptopa ze złączem MXM pierwszej generacji, czwartego typu i chcemy w nim zamontować kartę również pierwszej generacji ale typu drugiego – karta zadziała. Natomiast nie zadziała gdy będziemy mieli złącze pierwszej generacji, pierwszego typu a zamontujemy kartę czwartego typu. Taka sama analogia funkcjonuje w złączu drugiej generacji.

Dodatkowo musimy zwrócić uwagę czy karta, którą chcemy zamontować ma odpowiedni rozstaw otworów montażowych na chłodzenie. Ważne też jest aby sprawdzić, czy karta fizycznie zmieści się do obudowy laptopa oracz czy jej elementy nie będą kolidować na przykład z radiatorem bądź innymi częściami laptopa (znane są przypadki, gdzie przy wymianie karty cewka zasilająca zahaczała o radiator co uniemożliwiało zamocowanie chłodzenia). Kolejną ważną rzeczą jest tak zwany VGA BIOS – mimo pozornej kompatybilności według standardu MXM, niektórzy producenci “brandują” swoje karty, to znaczy wgrywają w nich odpowiedni VGA BIOS, który umożliwia uruchomienie danej karty tylko w ich laptopie. Na przykład nie uruchomimy karty z laptop Acer w laptopie DELL itp.

Tak więc podsumowując, warunki jakie muszą być spełnione to:

 • Kompatybilność złącza (generacja, typ)
 • Pasujące wymiary karty
 • Pasujący rozstaw otworów montażowych na chłodzenie
 • Brak elementów uniemożliwiających założenie chłodzenia (np wystające cewki)
 • Kompatybilność programowa (VGA BIOS)

Dla ułatwienia dodamy tabelkę pokazującą generacje i typy złącz MXM i zależności między nimi:

MXM PIERWSZEJ GENERACJI:

Typ MXM Szerokość Wysokość Ilość pinów Kompatybilność modułów Kompatybilność termiczna Maksymalna moc Maksymalny rozmiar GPU
MXM-I 70mm 68mm 230 I I 18W 35 mm²
MXM-II 73mm 78mm 230 I, II II 35W 35 mm²
MXM-III (HE) 82mm 100mm 230(232) I, II, III, HE II, III, HE 75W 40 mm²
MXM-IV 82mm 117mm 230 I, II, III, IV I, II, III, IV

 

MXM DRUGIEJ GENERACJI:

Typ MXM Szerokość Wysokość Kompatybilność modułu Kompatybilność termiczna Maksymalna moc Szerokość szyny pamięci
MXM-A 82mm 70mm A A 55W 64-bit lub 128-bit
MXM-B 82mm 105mm A, B A, B 100W 256-bit

Kartę też można wymienić samodzielnie gdy laptop posiada osobne, dedykowane (nie MXM) złącze na kartę graficzną.

W tym przypadku pole do popisu jeśli chodzi o modernizację, jest niewielkie jeśli nie zerowe (ale to też zależne jest od modelu i producenta laptopa). Generalnie tematu tego nie da się ująć w tym artykule, gdyż nie ma dostępnych wielu informacji na temat zamienności kart graficznych na złączach innych niż MXM. Informacji na temat możliwości wymiany karty w takim przypadku radzimy szukać po forach internetowych. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że wymienne karty nie będące w standardzie MXM mają nietypowe i nieregularne wymiary (w przeciwieństwie do MXM, gdzie wymiary są z góry określone przez unifikację standardu). Przykładowe karty z osobnym złączem nie będące w standardzie MXM:

Karta graficzna z osobnym złączem do laptopa firmy TOSHIBA.

Karta graficzna z osobnym złączem do laptopa firmy TOSHIBA.

Karta graficzna z osobnym złączem do laptopa firmy DELL.

Karta graficzna z osobnym złączem do laptopa firmy DELL.

W obu kartach widać inny typ złącza (wystarczy porównać ze złączem MXM aby zobaczyć różnicę). Dla łatwiejszego zrozumienia przedstawiamy poniższą ilustrację:

Porównanie typów złącz kart graficznych w laptopach.

Porównanie typów złącz kart graficznych w

Podsumowując: W tym przypadku da się wymienić kartę lecz tylko w przypadku konieczności, bo o modernizacji możemy raczej zapomnieć.

Jak wymienić kartę graficzną w laptopie?

Gdy nasz laptop posiada złącze MXM lub dedykowane złącze karty graficznej, to zadanie mamy ułatwione. W zależności od modelu laptopa – wystarczy, że odkręcimy dolną pokrywę serwisową i już mamy dostęp do karty graficznej (np. Acer 7520G). W niektórych konstrukcjach (np. Compal FL90) trzeba się więcej napracować i rozebrać całego laptopa aby dostać się do gniazda MXM i karty graficznej.
Niemniej jednak do wymiany karty graficznej na MXM lub dedykowanym złączu wystarczy nam śrubokręt płaski i krzyżakowy oraz odrobina cierpliwości i zdolności manualnych. Dodatkowo możemy posiłkować się tzw. “Service Manualem” czyli instrukcją opisującą jak krok po kroku rozebrać laptopa. Jednak nie wszyscy producenci laptopów taką instrukcję udostępniają, jednak przed rozkręcaniem laptopa warto jej poszukać w Internecie.

Tak wygląda karta graficzna na złączu MXM zamontowana w laptopie Acer.

Tak wygląda karta graficzna na złączu MXM zamontowana w laptopie Acer.

Gdy nasz laptop nie posiada złącza MXM ani dedykowanego złącza karty graficznej – samodzielnie nie wymienimy karty graficznej, gdyż jest wlutowana w płytę główną laptopa. Jednak da się ją wymienić z pomocą serwisu laptopów, lecz tutaj też możliwości wymiany są ograniczone do jednego konkretnego modelu – czyli kartę graficzną wymieniamy na nową tylko wtedy gdy zepsuje się stara – możliwości modernizacji nie ma. Wymiana wlutowanej karty jest operacją skomplikowaną, wymagającą odpowiednich narzędzi i wiedzy. Dokładniej opisaliśmy to w naszym artykule: Wymiana karty graficznej w laptopie – Procedura

 

Tak wygląda karta graficzna lutowana do płyty głównej laptopa.

Tak wygląda karta graficzna lutowana do płyty głównej laptopa.

Jak się wymienia kartę lutowaną do płyty głównej laptopa?

Oto film prezentujący wymianą karty graficznej lutowanej do płyty głównej. Wymiana ta została przeprowadzona w naszym serwisie laptopów:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

About the Author:

Przez wiele lat główny technik i wdrożeniowiec wielu nowatorskich rozwiązań w Serwisie Laptopów Express IT. Autor wielu artykułów i filmów o tematyce serwisowania laptopów. Pasjonat i w sporej części samouk ale też certyfikowany technik montażu układów scalonych w obudowie BGA. Człowiek orkiestra - naprawia, pomaga, pisze, nagrywa - to dzięki niemu tysiące zainteresowanych osób poznało przyczyny i rozwiązania swoich problemów z laptopami.

142 komentarze

 1. Julia 15-01-2019 w 20:26 - Odpowiedz

  A jak by to wyglądało w Lenovo y700-15? i7-6700hq, gtx 960m, 16gb ram… nie wiem jakie złącze karty. Chciałabym wymienić na mocniejszą, gtx 1060 czy może nawet gtx 1080. Czy to możliwe?

  • Kamil Janicki - serwisant 18-01-2019 w 11:19 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 2. Darej 15-01-2019 w 11:57 - Odpowiedz

  A czy w laptopie msi GE620
  Procesor Intel Core i5-2410M (Od 2.30 GHz do 2.90 GHz, 3 MB cache)
  Chipset Intel HM65 Express
  Pamięć RAM 4096 MB (SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maks. 8 GB)
  Ilość gniazd pamięci 2 (1 wolne)
  Dysk twardy 500 GB SATA 7200 obr.
  Wbudowane napędy DVD+/-RW DualLayer
  Typ ekranu Błyszczący, LED
  Przekątna ekranu 15.6″ HD
  Nominalna rozdzielczość 1366 x 768
  Karta graficzna nVidia GeForce GT555M
  Wielkość pamięci karty graficznej 2048 MB DDR3 (pamięć własna) kartę grafiki wymienię?

  • Kamil Janicki - serwisant 15-01-2019 w 20:16 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 3. Piotr 23-12-2018 w 08:41 - Odpowiedz

  Witam serdecznie.
  Mama Toshibe Qosmio X870
  i7-3630QM
  Gtx 670m 3Gb na złączu MXM-b która chciałbym wymienić na GTX 770m 3gb z wyższego modelu qosmio X70
  dało by rade taki przeszczep zrobić?
  Może też być karta gtx 680m
  Proszę o pomoc

  • Kamil Janicki - serwisant 28-12-2018 w 14:44 - Odpowiedz

   Dzień dobry. Teoretycznie taka zamiana jest możliwa, gdyż karta jest w standardzie MXM, ale wiele zależy od tego czy karta jest brandowana, jakie ma dokładnie wymiary i współczynnik wydzielania ciepła. Niestety w naszej bazie nie posiadamy informacji na temat takiej zamiany wiec nie możemy tego potwierdzić. Sugeruję spróbować zadać pytanie na forum użytkowników laptopów TOSHIBA Qosmio. Pozdrawiam.

 4. Tomasz 18-12-2018 w 22:07 - Odpowiedz

  Witam czy jest możliwość wymiany karty graficznej w lapotpie Asus Vivobook s15 model s510u z kartą graficzną mx150

  • Kamil Janicki - serwisant 19-12-2018 w 16:36 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 5. Ola 11-12-2018 w 20:32 - Odpowiedz

  Dzień dobry.
  Czy istnieje możliwość wymiany karty graficznej w laptopie ASUS R453L na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 12-12-2018 w 07:52 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 6. Artur 28-11-2018 w 15:34 - Odpowiedz

  Witam! Czy w Laptopie HP Omen 15-ce008nw i5-7300HQ/8GB/1TB/GTX1050/Win10 istnieje możliwość wymiany karty graficznej na nowszy model? Dziękuję pozdrawiam.

  • Kamil Janicki - serwisant 03-12-2018 w 10:07 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 7. Józek 27-11-2018 w 18:55 - Odpowiedz

  Dell 7720 I7 3,4GH 8GB -Grafika : NVIDIA GeForce GT 650M !!! – 2048 MB GDDR5 da się wymienic ?

  • Kamil Janicki - serwisant 03-12-2018 w 10:03 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

  • Kamil Janicki - serwisant 08-10-2018 w 16:15 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 8. Sw4NkY 05-10-2018 w 21:45 - Odpowiedz

  Witam, czy w tym laptopie można wymenić kartę graficzną na wydajniejszą (i jak z chłodzeniem?). Myślałem o karcie z mocą porównywalną z GTX 1050.
  https://www.al.to/p/431304-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-520-15-i5-8250u-8gb-1tb-win10-mx150-szar.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

  • Kamil Janicki - serwisant 08-10-2018 w 16:15 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 9. Damian 30-09-2018 w 21:21 - Odpowiedz

  Witam.
  Czy można wymienić kartę graficzną w laptopie Asus X73S,
  Karta to Nvidia GT540M

  • Kamil Janicki - serwisant 01-10-2018 w 07:30 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 10. Tomasz 21-09-2018 w 18:39 - Odpowiedz

  Czy da się wymienic kartę graficzną w laptopie MSI GV62RC7 ? Strasznie się rozczarowałem Pozdrawiam.

  • Kamil Janicki - serwisant 25-09-2018 w 15:28 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 11. Dawid 27-08-2018 w 19:39 - Odpowiedz

  Aspire 5 A515-51G-54VW
  da rade wymienic karte graficzna?

  • Kamil Janicki - serwisant 28-08-2018 w 17:36 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 12. Grzegorz 13-08-2018 w 05:51 - Odpowiedz
  • Kamil Janicki - serwisant 13-08-2018 w 13:25 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 13. ja 01-08-2018 w 10:11 - Odpowiedz

  Acer Nitro 5, da się wymienić ?

  • Kamil Janicki - serwisant 01-08-2018 w 15:15 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 14. Marcin 06-07-2018 w 11:09 - Odpowiedz

  HP G5 250 można wymienić kartę na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 09-07-2018 w 10:11 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 15. Marcin 03-07-2018 w 19:20 - Odpowiedz

  F5-573G-50SK mogę wymienić na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 09-07-2018 w 10:11 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 16. anonymous 02-07-2018 w 10:25 - Odpowiedz

  czy da się wymienić grafikę w laptopie : acer aspire v15 v5-591g-50ek ?

  • Kamil Janicki - serwisant 09-07-2018 w 10:11 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 17. anonim 30-06-2018 w 07:47 - Odpowiedz

  Acer Predator 17 G9-792-70R7 mozna wymienic kartę na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 01-07-2018 w 04:04 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 18. noname 25-06-2018 w 20:51 - Odpowiedz

  laptop asus k56cb mozna wymienic karte graficzna na jakas lepsza?

  • Kamil Janicki - serwisant 27-06-2018 w 16:53 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 19. Ryszardziksde 17-06-2018 w 09:22 - Odpowiedz

  asus x550lc czy mozna wymienic GPU i CPU na lepsze?

  • Kamil Janicki - serwisant 19-06-2018 w 06:31 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie można samodzielnie wymienić na lepsze ani procesora ani karty grafiki. Oba podzespoły są wlutowane w płytę główną. Pozdrawiam.

 20. Natalia 16-06-2018 w 15:50 - Odpowiedz

  Witam, czy w laptopie Dell Inspiron 5567 będzie możliwość wymienienia kart graficznej na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 19-06-2018 w 06:30 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 21. Cols 14-06-2018 w 10:39 - Odpowiedz

  Witam. Czy w tym laptopie możliwa jest wymiana komponentów na lepsze? Acer Nitro 5 i5-8300H/8G/120/Win10 GTX1050Ti FHD. Pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant 15-06-2018 w 16:02 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 22. Damian 13-06-2018 w 05:16 - Odpowiedz

  WItam. Czy w laptopie Asus A55VD jest możliwość wymiany ?

  • Kamil Janicki - serwisant 13-06-2018 w 15:23 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 23. Adrian 08-06-2018 w 09:29 - Odpowiedz

  Mnie ciekawi czy można w laptopie Medion Erazer X7831 wymienić dedykowaną kartę graficzną GTX 880M na GTX 1050Ti?

  • Kamil Janicki - serwisant 11-06-2018 w 12:40 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 24. Łukasz 08-06-2018 w 04:51 - Odpowiedz
  • Kamil Janicki - serwisant 11-06-2018 w 12:41 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 25. sławek 07-06-2018 w 06:57 - Odpowiedz

  dzień dobry czy mogę wymienić kartę graficzną w laptopie lenovo b50-80

  • Kamil Janicki - serwisant 11-06-2018 w 12:41 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

  • Kamil Janicki - serwisant 06-06-2018 w 18:22 - Odpowiedz

   Witam. Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 26. Kuba 17-05-2018 w 08:17 - Odpowiedz

  Mam pytanie. Czy w tym laptopie da sie wymienić karte graficzną: https://www.x-kom.pl/p/409439-notebook-laptop-156-asus-fx503vd-e4082-i5-7300hq-8gb-256ssd1tb-gtx1050.html

  pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant 18-05-2018 w 06:04 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

   • Kuba 20-05-2018 w 08:27 - Odpowiedz

    Mam kolejne pyt. Czy jeśli pan by mógł dać link do zakupu laptopa z karta graficzną GTX 1050 , w którym da sie wymienić karte graficzną? pozdrawiam Tak do 3000zł , bo nie za bardzo rozumiem ten artykuł https://expressit.pl/porady-komputerowe/czy-da-sie-wymienic-karte-graficzna-na-lepsza-w-laptopie-jak-sprawdzic-mozliwosc-ulepszenia-grafiki/

    pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant 20-05-2018 w 18:03 - Odpowiedz

     Niestety nie będę w stanie tego zrobić, gdyż nie zajmuje się handlem laptopami (jedynie naprawą) to też nie jestem biegły w tym jakie laptopy posiadają taką możliwość posiadanym przez Pana budżecie (mimo to wydaje mi się, że 3000 to za mało na tego typu sprzęt). Ten artykuł w prosty i szybki (przeczytanie go to raptem 5 minut) sposób tłumaczy jak sprawdzić czy dany laptop posiada możliwość modernizacji grafiki, niestety ja osobiście nie posiadam czasu na wykonywanie takich poszukiwań po internecie. Pozdrawiam.

     • Kuba 21-05-2018 w 07:37 - Odpowiedz

      Dziękuje za poświęcenie czasu na odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam

 27. Kamil 15-05-2018 w 19:09 - Odpowiedz

  mam pytanie czy w tym laptopie dell latitude e6520 mozna dolozyc karte graficzna iz on posiada karte zintegrowana intel hd 3000

  • Kamil Janicki - serwisant 17-05-2018 w 06:31 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 28. Maciej 11-05-2018 w 23:07 - Odpowiedz

  Cześć, czy w tym laptopie moge dolozyc karte graficzna ? :D HP 250
  https://www.x-kom.pl/p/220549-notebook-laptop-156-hp-250-n2840-4gb-500-dvd-rw-win81b.html

  • Kamil Janicki - serwisant 14-05-2018 w 07:55 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 29. Tomek 06-05-2018 w 09:58 - Odpowiedz

  Czy da się wymienić kartę graficzną w laptopie DELL inspiron 5577 ?

  • Kamil Janicki - serwisant 07-05-2018 w 05:47 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 30. Sebastiam 22-04-2018 w 19:57 - Odpowiedz

  Dell inspiron n5050
  Jest możliwa wymiany karty graficznej na lepszą ( moja aktualna karta to intel HD 3000 )

  • Kamil Janicki - serwisant 24-04-2018 w 06:00 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

   • Sebastiam 24-04-2018 w 15:11 - Odpowiedz

    mam jeszcze jedno pytanie czy można w tym laptopie ( Dell inspiron n5050) procesor (tak wiem nie ma w tym artykule o procesorze) ale byłbym naprawdę wdzięczny gdybyś mógł odpowiedzieć :)

    • Kamil Janicki - serwisant 27-04-2018 w 05:53 - Odpowiedz

     Tak, akurat procesor jest w tym laptopie wymienialny. Pozdrawiam.

 31. Łukasz 29-03-2018 w 12:37 - Odpowiedz

  Alienware m17xr3
  Jak wygląda sytuacja z wymianą karty graficznej w tym laptopie

  • Kamil Janicki - serwisant 29-03-2018 w 16:57 - Odpowiedz

   Witam. Teoretycznie wymiana jest możliwa, gdyż laptop posiada kartę MXM, jednak w praktyce trzeba się upewnić jakie modele ten laptop jest w stanie obsłużyć, my niestety w naszej bazie nie posiadamy takich informacji. Pozdrawiam.

   • Łukasz 29-03-2018 w 17:45 - Odpowiedz

    dziękuję za szybką odpowiedz

 32. Adam 26-03-2018 w 10:30 - Odpowiedz

  Czy w laptopie Inspiron 5570-2999 15,6” FHD i7-8550U 16GB 256GB+2TB AMD 530_ Można wymienić kartę graficzną na mocniejszą … spełniającą wymogi lepszych gier?

  • Kamil Janicki - serwisant 29-03-2018 w 17:07 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 33. Filip 26-03-2018 w 08:53 - Odpowiedz

  czy mogę wymienic karte graficzną w laptopie emahines g640 ? I czy to się w ogóle opłaca

  • Kamil Janicki - serwisant 29-03-2018 w 17:07 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 34. Konrad 11-03-2018 w 18:22 - Odpowiedz

  czy można wymienić kartę grafoczną w lenovo g780?

  • Kamil Janicki - serwisant 14-03-2018 w 06:46 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 35. Sebastian 01-03-2018 w 18:52 - Odpowiedz

  Czy wymiana jest możliwe w Toshiba Satellite l750 ?

  • Kamil Janicki - serwisant 05-03-2018 w 16:14 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 36. Matesz 01-03-2018 w 10:46 - Odpowiedz

  czy można wymienić na inną kartę graficzną w lenovo idepad 320

  • Kamil Janicki - serwisant 05-03-2018 w 16:14 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 37. Sebastian 24-02-2018 w 20:54 - Odpowiedz

  LENOVO “ideapad’ 100
  Jest możliwość wymienienia karty graficznej na lepszą w tym laptopie ?

  • Kamil Janicki - serwisant 27-02-2018 w 06:53 - Odpowiedz

   Jeśli chodzi o modernizację karty grafiki, w tym laptopie jest to niestety niemożliwe. Kartę można wymienić jedynie na taką samą gdyby stara się zepsuła. Pozdrawiam.

 38. Bartłomiej 20-02-2018 w 23:00 - Odpowiedz

  ASUS R752LB-TY126T-12

  Jak wyglądają możliwości wymiany grafiki w tym laptopie?

  • Kamil Janicki - serwisant 21-02-2018 w 06:01 - Odpowiedz

   Witam. Kartę można wymienić na identyczną w razie jej uszkodzenie, ale niestety nie da się jej wymienić na lepszą. Pozdrawiam.

   • Bartłomiej 21-02-2018 w 15:24 - Odpowiedz

    Dziękuję za odpowiedź.
    Ile mniej więcej kosztowałaby wymiana karty na taką samą?

    • Kamil Janicki - serwisant 22-02-2018 w 14:40 - Odpowiedz

     W kwestii dokładnych kosztów proszę kontaktować się z nami mailowo (biuro@expressit.pl) lub telefonicznie (787-615-336). Kosztów celowo nie podajemy w komentarzach gdyż ceny części zmieniają się dynamicznie. Pozdrawiam.

 39. Przemek 20-02-2018 w 16:48 - Odpowiedz

  Padła karta graficzna w toshiba satellite l870-17c da się wymienić? Poproszę dane kontaktowe i opcje dostawy

  • Kamil Janicki - serwisant 20-02-2018 w 17:52 - Odpowiedz

   Witam. Tak, kartę da się wymienić. W kwestii dokładnych kosztów proszę kontaktować się z nami mailowo (biuro@expressit.pl) lub telefonicznie (787-615-336). Kosztów celowo nie podajemy w komentarzach gdyż ceny części zmieniają się dynamicznie. Pozdrawiam.

 40. Andrzej 17-02-2018 w 08:05 - Odpowiedz

  Posiadam taki laptop https://support.hp.com/pl-pl/document/c04608316

  Intel Pentium N3540 z kartą graficzną Intel HD Graphics (2,16 GHz, 2 MB pamięci podręcznej, 4 rdzenie)
  Karta graficzna NVIDIA GeForce 820M (1 GB pamięci dedykowanej DDR3)

  Coś tu można z grafika albo procesorem podziałać czy nowy najlepiej?

  • Kamil Janicki - serwisant 19-02-2018 w 06:30 - Odpowiedz

   Ten laptop posiada płytę główną o wysokim poziomie integracji, czyli wszystko – łącznie z procesorem jest do niej przylutowane tak więc modernizacja procesora czy grafiki jest w tym laptopie niemożliwa, jedynie podzespoły te można wymienić na takie same np. gdyby uległy awarii. Pozdrawiam.

 41. Mariusz 08-02-2018 w 14:26 - Odpowiedz

  witam
  obecnie Aspire F5 573G-79YT z GF 940MX / 2GB RAM, potrzebuje min 4GB, podejdzie coś ?
  Dziękuje za odpowiedż

  • Kamil Janicki - serwisant 09-02-2018 w 15:20 - Odpowiedz

   Jeśli chodzi o modernizację karty grafiki, w tym laptopie jest to niestety niemożliwe. Kartę można wymienić jedynie na taką samą gdyby stara się zepsuła. Pozdrawiam.

 42. Maya 30-01-2018 w 16:25 - Odpowiedz

  Mam starego już laptopa acer aspire 6020g z grafiką 512 Mb nvida jeśli pamiętam to 9300(naklejka odpadła),procesor to i core duo 5900 czy da się wymienić w nim kartę graficzną i np. procesor oraz zwiększyć pamieć?Ma 2 x2Gb wbudowane no i twardy dysk na pojemniejszy(ma 320Gb).I czy w ogóle warto coś z nim robić tj inwestować w niego czy raczej kupić za te pieniądze nowego laptopa?.

  • Kamil Janicki - serwisant 30-01-2018 w 18:42 - Odpowiedz

   Witam. Modernizacja tego laptopa jest już raczej nieopłacalna a w dodatku ulepszyć można jedynie dysk twardy. Tak naprawdę można zamontować dysk dowolnej pojemności, ważne żeby miał kompatybilny z laptopem interfejs. Pozdrawiam.

   • Maya 31-01-2018 w 11:06 - Odpowiedz

    Bardzo dziękuję za odpowiedź czyli lepiej kupić nowy będzie taniej.I drugie pytanie mam też samsunga 350V5C-S0C i w nim 2 GB AMD HD 7670M gDDR3 hybrydowa i na naklejce pisze że radeon to jak rozumiem to samo tylko nazwa markowa tej grafiki?I czy da się ją wymienić też na hybrydową ale nowszej generacji np. intela lub inna od AMD bo o np. większej pamięci to raczej już nie?Wiem tez że wg. podręcznika użytkownika że da się wymienić pamięć ram(ma 4Gb) na pojemniejsza bo twardy dysk(pokazane są zdjęcia w podręczniku jak to zrobić) na pewno da się?.

    • Kamil Janicki - serwisant 01-02-2018 w 14:51 - Odpowiedz

     Tak. dysk i pamięć można wymienić w tym Samsungu, natomiast karta graficzna niestety nie jest możliwa do modernizacji. Pozdrawiam.

 43. Piotr 29-01-2018 w 15:29 - Odpowiedz

  Witam, mam laptopa Dell Inspiron 15 z kartą graficzną nvidia geforce oraz procesorem Intel Core i3. Mam pytanie, czy można w nim wymienić kartę graficzną na lepszą ?

  • Kamil Janicki - serwisant 29-01-2018 w 15:59 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 44. Konrad 25-01-2018 w 16:29 - Odpowiedz

  witam, czy w laptopie Dell Inspiron 17 5770 17,3 ze zintegrowaną kartą Intel® HD Graphics 620 można dołożyc kartę dedykowaną??

  • Kamil Janicki - serwisant 29-01-2018 w 09:38 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 45. Antoni 24-01-2018 w 17:41 - Odpowiedz

  Czy w laptopie Lenovo Ideapad y700 jest możliwość wymiany karty graficznej na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 29-01-2018 w 09:37 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 46. Jakub 17-01-2018 w 18:56 - Odpowiedz

  Witam, czy w laptopie Dell Studio 1537 jest możliwość wymiany karty na lepszą ?

  • Kamil Janicki - serwisant 18-01-2018 w 18:11 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 47. Dominik 13-01-2018 w 08:50 - Odpowiedz

  Witam, czy w laptopie Lenovo G580 jest taka możliwość na wymianę na kartę GeForce GT 710 1GB DDR3 (64 bit)? Teraz posiada intel core i3 i intel hd graphics 3000.

  • Kamil Janicki - serwisant 15-01-2018 w 15:33 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 48. Stamford 08-01-2018 w 23:33 - Odpowiedz

  Witam, czy w laptopie MSI Gp60 z kartą graficzną GeForce GT 540M oraz procesorem i5 4200 2,5GB.

  • Kamil Janicki - serwisant 09-01-2018 w 15:30 - Odpowiedz

   Witam. Pytanie dotarło niekompletne, ale domyślam się, że chodzi o możliwość wymiany grafiki na lepszą. Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. Pozdrawiam.

 49. Bulbazaur 28-12-2017 w 10:01 - Odpowiedz

  Czy w laptopie HP Envy dv7 Notebook z procesorem Intel Core i7 można wymienić kartę graficzną na nową?

  • Kamil Janicki - serwisant 28-12-2017 w 15:36 - Odpowiedz

   Tak, można wymienić na nową, ale jedynie taki sam model np. gdyby się zepsuła> Nie ma natomiast możliwości jej modernizacji. Pozdrawiam.

 50. Marek 25-12-2017 w 21:16 - Odpowiedz

  Witam!

  Czy w laptoppie lenovo ideapad Y510P z procesorem intel i7 4700MQ CPU i kartą graficzną NVIDIA GeForce GT 755M można zmienić karte graficzną???

  • Kamil Janicki - serwisant 27-12-2017 w 15:56 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 51. Gość 10-12-2017 w 18:37 - Odpowiedz

  Dzień dobry

  Czy można w laptopie Asus X53SD z procesorem intel i3-2350M 2.3 GHz oraz grafiką Geforce 610M, można wymienić grafikę na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 12-12-2017 w 17:05 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 52. Marcin 29-11-2017 w 11:59 - Odpowiedz

  Witam,

  czy można wymienić kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 560M z 1,5 gb w laptopie Medion Erazer x 6817 na lepszą np z 2gb pamęci?

  • Kamil Janicki - serwisant 30-11-2017 w 18:26 - Odpowiedz

   Witam. Niestety z racji małej popularności tych laptopów na naszym rynku, nie posiadamy takich informacji w naszej bazie. Pozdrawiam.

 53. Norbert 18-11-2017 w 19:14 - Odpowiedz

  Witam, czy można by wymienić kartę graficzną na lepszą w laptopie lenovo y700?

  • Kamil Janicki - serwisant 20-11-2017 w 11:43 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 54. Robert 14-11-2017 w 15:46 - Odpowiedz

  Czy da się wymienić kartę graficzną na lepszą w Laptopie Lenovo Z70-80

  • Kamil Janicki - serwisant 16-11-2017 w 14:55 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 55. Ada 05-10-2017 w 16:13 - Odpowiedz

  witam mam laptop lenovo ideapad y510 z kartą graficzną geforce gt 750m czy w tym laptopie można by było wymienić na nowszą kartę graficzna? na taki o na przykład. GTX 1080 :D

  • Kamil Janicki - serwisant 06-10-2017 w 03:53 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości takiej modernizacji. Kartę można wymienić, ale jedynie na taka samą gdyby stara uległa awarii. Pozdrawiam.

 56. Jakub 14-09-2017 w 05:20 - Odpowiedz

  Witam, mam HP pavilion dm 1, orientuje się ktoś jak tam jest z tą kartą?

  • Kamil Janicki - serwisant 18-09-2017 w 07:26 - Odpowiedz

   Jeśli chodzi o modernizację, nie da się jej wymienić na lepszą, można wymienić na taką samą gdyby stara uległa awarii. Pozdrawiam.

 57. Przemysław 05-01-2016 w 23:41 - Odpowiedz

  Witam,
  posiadam laptopa Toshiba Satelite L855.
  Wyposażona jest ona w kartę graficzną amd radeon hd 7600m.
  Problem pojawia się gdy włączam laptopa bez ładowarki. Na ekranie pojawiają się migające cienkie poziome różowe pasy, które biegną z dołu do góry. Po podłączeniu monitora zewnętrznego problem nie występuje. Czy konieczna jest wymiana matrycy czy karty graficznej? Czy istnieje możliwość wymiany tej karty graficznej na lepszy model. Czy karta graficzna, którą teraz posiadam obsługuje rozdzielczość powyżej 1080p?

  Pozdrawiam
  Przemysław

  • Kamil Janicki - serwisant 07-01-2016 w 06:14 - Odpowiedz

   Witam. Bez fotografii tych pasów ciężko będzie określić, co może być ich przyczyną. Proponuje sprawdzić czy natężenie tych pasów zmienia się pod wpływem poruszania matrycą, jeśli tak tak, to problem może tkwić w taśmie matrycy lub samej matrycy. Nie można też wykluczyć uszkodzenia samej karty gdyż po pierwsze – są one awaryjne a po drugie jak Pan wspomniał – jest bezpośrednia reakcja na pracę na samej baterii względem pracy na zasilaczu (jak się domyślam) czyli jest to reakcja na zmianę planu zasilania co też można powiązać z kartą graficzną. Co do pozostałych pytań – tak karta obsługuje rozdzielczość powyżej 1080p jednak musi mieć podłączony wyświetlacz o takiej rozdzielczości, natomiast nie ma możliwości wymiany tej karty na lepszy model, można ją jedynie wymienić na taki sam gdy ta ulegnie uszkodzeniu. Pozdrawiam.

   • Przemysław 10-01-2016 w 21:10 - Odpowiedz

    Natężenie pasów nie zmienia się pod wpływem poruszania matrycą.

    Jeśli chodzi o rozdzielczość, to w jaki sposób mogę uzyskać powyżej 1080p?
    Podłączyłem do laptopa monitor Acer G257HU, który posiada rozdzielczość 2560×1440 (25 cali) przy przekątnej 19:9, za pomocą kabla HDMI 1.4 (High Speed).
    Niestety maksymalna rozdzielczość jaką mogę wyświetlić to 1920×1080.
    Czytałem w specyfikacji karty graficznej że maksymalna rozdzielczość obsługiwana przez port HDMI to 1080p.
    Czy istnieje możliwość wymiany portu na taki który obsługiwałby większą rozdzielczość?

    Dodatkowo dowiedziałem się że karta graficzna obsługuje rozdzielczość 2560×1440 przy użyciu kabla DVI-D dual link oraz DisplayPort.
    Wcześniej wspomniany monitor posiada również te wejścia. W jaki sposób uzyskać powyżej 1080p jeśli laptop wyposażony jest tylko w wejście HDMI i VGA.
    Czy istnienie uzyskanie tej rozdzielczości stosując np. adapter DVI/HDMI?
    Pozdrawiam
    Przemysław

    • Kamil Janicki - serwisant 11-01-2016 w 12:41 - Odpowiedz

     Witam. Niestety w tym laptopie nie ma możliwości adaptacji obecnych portów na inne (np. Display Port). Co prawda istnieją adaptery Displayport > HDMI ale nie ma adapterów w drugą stronę więc pozostaje do dyspozycji to co jest. Co do zmiany rozdzielczości, może Pan spróbować ustawić rozdzielczość niestandardową za pomocą programu np. RivaTuner. Ma Pan wtedy mozliwość ręcznego wpisania rozdzielczości. Jednak rzeczywiście może mieć Pan rację co do maksymalnego obsługiwanego przez tą kartę formatu 1080p gdyż nie uwzględniłem we wcześniejszej odpowiedzi faktu, że laptopy mają ograniczoną ilość wyjść obrazu. Jeśli wprowadziłem w błąd to najmocniej przepraszam. Pozdrawiam.

     • Przemysław 11-01-2016 w 20:16 - Odpowiedz

      Dziękuję za odpowiedź.
      Próbowałem zastosować adapter, jednak nie uzyskałem większej rozdzielczości. Przy tej karcie graficznej niestety nie uda się osiągnąć rozdzielczości powyżej 1080p przez HDMI. To dziwne, że laptop nie posiada odpowiednich portów, które w pełni wykorzystałyby możliwości karty graficznej.

      Zastanawiam się jeszcze na jednym rozwiązaniem.
      Jak Pan sądzi, czy lepszą jakość obrazu uzyskam na wcześniej wspomnianym monitorze przy użyciu HDMI – 1980×1080 (obraz cyfrowy).
      Czy 2048×1536 podłączając monitor do portu VGA używając kabla DVI-D i stosując adapter DVI-VGA (obraz analogowy).
      Pozdrawiam
      Przemysław

      • Kamil Janicki - serwisant 12-01-2016 w 07:42 - Odpowiedz

       Podejrzewam, że obraz cyfrowy będzie lepszej jakości z racji tego, że nie jest narażony na zakłócenia sygnału natomiast sygnał analogowy zawsze jest narażony na zakłócenia tym bardziej przy takiej wysokiej rozdzielczości o ile w ogóle uda się ją osiągnąć poprzez takie rozwiązanie (w co wątpię). Pozdrawiam.

       • Przemysław 12-01-2016 w 15:30 - Odpowiedz

        Również sądzę, że jakość cyfrowa pomimo mniejszej rozdzielczości będzie lepsza on analogowej.
        Jak będę miał możliwość, to z ciekawości sprawdzę czy uda się wyświetlić powyżej 1080p przez VGA.
        Spostrzeżeniami oczywiście się podzielę.

        Dziękuję Panu Kamilowi za interesowanie moim tematem.

        Pozdrawiam serdecznie
        Przemysław

        • Kamil Janicki - serwisant 12-01-2016 w 16:35 - Odpowiedz

         Będę ciekaw efektów, dziękuję za miłą wymianę zdań. Pozdrawiam :)

 58. Krzysztof 29-06-2015 w 16:01 - Odpowiedz

  Ogólnie zauważyłem że nie oplaca sie wymiana karty aktualnie taniej jest kupić używaną płytę główną z sprawna grafiką co prawda istnieje ryzyko iż bedzie po jakimś czasie w tym samym stanie ale po wymianie GPU też nie jesteśmy pewni że nam przetrwa latami

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 16-12-2015 w 08:27 - Odpowiedz

   Witam. Nie zgodzę się z tą teorią z powodu prostych faktów przeczących logice.

   Przypadek 1 – kupujemy używaną płytę główną z używaną kartą graficzną, która ma już jakiś nazwijmy to – “przebieg”. Po pierwsze nikt nie sprzedaje sprawnej płyty z dedykowaną kartą graficzną za cenę niższą niż kilkaset złotych. Po drugie, jeśli wiemy, że po pewnym czasie karty graficzne psują się w danych modelach płyt głównych, to świadome kupowanie takiej używanej płyty to nic innego jak strzał w kolano.

   Przypadek 2 – Naprawiamy do tej pory sprawną płytę, której używaliśmy bez problemu, jedynie padła na niej karta graficzna. Tak więc mamy tak samo używaną płytę główną jak w pierwszym przypadku, tylko z uszkodzoną kartą graficzną. Więc do tej płyty głównej montujemy nową kartę graficzną z zerowym “przebiegiem” i w efekcie tego mamy tak samo używaną płytę, ale naszą- czyli dokładnie wiemy co się z nią przez cały czas jej istnienia działo i jesteśmy jej pewni a dodatkowo z nowiutką nieużywana kartą graficzną. Tak więc stan płyty jest porównywalny, jeśli nie lepszy od tej, którą hipotetycznie mogliśmy zakupić jako używaną, a do tego mamy sprawny układ który wytrzyma jeszcze sporo czasu – drogą dedukcji da się stwierdzić, że tak naprawiona płyta jest mniej podatna na ryzyko usterki, niż używana z używaną kartą graficzną.

   Oczywiście, że nie ma pewności, że nowy układ GPU przetrwa latami, ale jest to naturalne zjawisko, gdyż żywotność takich układów wynosi średnio około 3-5 lat. Mniej więcej tyle samo działają nowe laptopy z półki sklepowej, zanim zaczną się z nimi problemy.

   Pozdrawiam.

 59. Arek 12-03-2015 w 12:46 - Odpowiedz

  Polecam, odebrałem laptop hp pavilion dv9930us po wymianie układu na nowy, działa (mam nadzieję że będzie działał długo

 60. Lebel 24-01-2015 w 10:58 - Odpowiedz

  Witam , mi siadla grafika w laptopie Acer Aspire 5720ZG (Nvidia GeForce 8400M GS, tak wiem baaardzo wadliwa) i nie wiem jaka wybrać , chce kupić nowke Nvidia GeForce 8600M GS w poprawionej wersji , ale czy wejdzie ? Niby defykowana ale spytać mozna.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-05-2015 w 09:58 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. W tym laptopie prawdopodobnie GeForce 8600M GS zadziała, jednak należy zwrócić uwagę na to czy chłodzenie będzie kompatybilne z nową kartą (współczynnik wydzielania ciepła TDP) i zastanowić się, czy jest to w ogóle opłacalne, gdyż wzrost wydajności nie będzie zbyt duży a różnica w cenie może wynosić nawet 40%. Istotne jest aby karta pochodziła z innego laptopa Acer lub była dedykowane dla marki Acer, gdyż niektóre kart są “brandowane” to znaczy są zaprogramowane pod konkretną markę laptopa i tylko w niej będą działać. Pozdrawiam.

 61. jola 07-01-2015 w 14:01 - Odpowiedz

  witam mam uszkodzonego laptopa compag nc 6000 podejrzewam wlasnie karte graficzna nie dziala ekran wprawdzie bylam w serwisie powiedzieli to samo chcialabym albo naprawic i ile by to kosztowalo lub mam mozliwosc odsprzedac ale nie mam pojecia za ile bardzo prosze o jakas podpowiedz z gory dziekuje pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 07-01-2015 w 19:39 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. Być może rzeczywiście jest to uszkodzenie karty graficznej, lecz ciężko to stwierdzić bez dokładnej diagnozy, lecz patrząc na rzeczywistą wartość tego laptopa – wymiana karty graficznej na nową mija się z celem gdyż koszt takiej naprawy znacznie przewyższa wartość laptopa. Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

ZIMOWA PROMOCJA!
Naprawa laptopów do 35% taniej!
Szczegóły promocji.PROMOCJA DO KOŃCA STYCZNIA 2019!