Wymiana karty graficznej w laptopie – Procedura

Jesteś tutaj:>>Wymiana karty graficznej w laptopie – Procedura

Wymiana karty graficznej w laptopie – Procedura

Ocena użytkowników:
[Głosów:251    Średnia:4.6/5]

Chcesz wiedzieć, czy w Twoim laptopie da się wymienić kartę na lepszą?

Zobacz jak to sprawdzić w naszym artykule:

Czy da się wymienić kartę graficzną na lepszą w laptopie? Jak sprawdzić możliwość ulepszenia grafiki.

 

lutowanie bga nowy układ nvidia dc11W tym artykule przedstawimy jak wygląda profesjonalna wymiana uszkodzonej karty graficznej w laptopie. Potrzeba wymiany karty graficznej zachodzi najczęściej wskutek jej uszkodzenia, gdy niemożliwa jest naprawa innymi metodami. Wbrew pozorom, wymiana karty graficznej w laptopie jest procedurą zupełnie odmienną niż w przypadku komputerów stacjonarnych, ze względu na to, ze w ogromnej części laptopów karta graficzna jest na stałe wlutowana w płytę główną w postaci chipu BGA, a jej wymiana, czyli wylutowanie, wymaga specjalistycznego sprzętu oraz doświadczenia.

 

 

Czy mogę samodzielnie wymienić kartę?

Owszem są laptopy, w których wymiana karty graficznej jest zadaniem dużo prostszym – mowa tutaj o laptopach z kartą graficzną na osobnym złączu, najczęściej MXM. Wtedy procedura jej wymiany jest bliźniacza do wymiany w komputerach stacjonarnych i jest zadaniem wykonalnym bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzęty do lutowania BGA – wystarczy dysponować śrubokrętem.

Karta graficzna do laptopa na złącze MXM wygląda jak na zdjęciu poniżej. Wyraźnie widać, iż jest to osobny moduł, który wystarczy wetknąć w odpowiednie gniazdo:

wymiana karty graficznej w laptopie

Natomiast karta graficzna wlutowana w płytę w postaci chipu BGA wygląda najczęściej tak:

bga wymiana karty graficznejlutowanie bga wymiana karty graficznej

Widać tutaj, że karta graficzna w postaci chipu BGA posiada na spodzie kulki, które są spoiwem (cyna). Aby taką kartę zamontować w laptopie, należy ułożyć ją precyzyjnie na stykach w płycie głównej laptopa, a następnie doprowadzić do rozpływu kulek z cyny, tak aby połączyły się one ze stykami na płycie.

Właśnie to sprawia, że wymiana karty graficznej w laptopie jest zadaniem wymagającym profesjonalnych narzędzi, ogromnej precyzji oraz wiedzy. Przedstawimy w tym artykule jak wygląda wymiana karty graficznej w naszym serwisie laptopów.

 

 

Wymiana karty graficznej BGA w laptopie – opis procedury

Tak więc po wstępie, przedstawimy na żywym przykładzie w jaki sposób krok po kroku wygląda wymiana karty graficznej w laptopie na podstawie modelu laptopa firmy ASUS F3S. W tym konkretnym przypadku usterka układu graficznego polegała na tym, że po włączeniu laptopa, jego ekran był podzielony na 6 mniejszych części. Uszkodzenie karty graficznej objawiać się może też innymi sposobami takimi jak: kolorowe paski na ekranie, przekłamania w kolorach albo nawet zupełny brak obrazu.

Usterka ta jest dość często spotykana w przypadku układów graficznych firmy nVidia z serii 8 (GeForce 8400, 8600). Uszkodzony układ graficzny został zamieniony fabrycznie nowym , wyprodukowanym w roku 2011.

Tak wygląda pacjent. Po lewej stary układ graficzny G86-770 a po prawej jego zastępca, czyli G86-771 (771 oznacza poprawioną wersję):

lutowanie bga wymiana układu

 

KROK 1 – Demontaż starego układu graficznego

Tak więc, stary układ graficzny trzeba wymontować z płyty głównej laptopa. Jest on przylutowany w technologii BGA, użyjemy więc specjalistycznej stacji BGA, która umożliwi nam bezpieczny demontaż starego układu. Na poniższym zdjęciu widać płytę główną zamontowaną na stacji BGA, gotową do demontażu.

Widoczne na zdjęciu kawałki folii aluminiowej mają za zadanie chronić elementy, które znajdują się w zasięgu promiennika ciepła – czyli pamięć ram karty graficznej oraz wszelkie plastikowe gniazda.

lutowanie bga nvidia

Po odpowiednim nagrzaniu do temperatury rozpływu cyny, czyli ok. 220 C, układ jest gotowy do zdemontowania. Należy go podnieść za pomocą specjalnego chwytaka podciśnieniowego. Zdejmowanie układu BGA można zobaczyć na poniższym filmiku:

 

KROK 2 – Czyszczenie pól lutowniczych po zdemontowaniu układu

Po zdemontowaniu układu BGA należy oczyścić pola lutownicze na płycie głównej z resztek starej cyny. Wykonuje się to za pomocą lutownicy ze specjalnym grotem w kształcie łopatki. Na sam początek należy na pola lutownicze nanieść topnik w celu ułatwienia usuwania cyny:

lutowanie bga topnik

Następnie za pomocą wspomnianej lutownicy ze specjalnym grotem ściągamy starą cynę:

lutowanie bga czyszczenie pól lutowniczych

Ostatnim krokiem przy czyszczeniu ze starej cyny, jest całkowite jej usunięcie za pomocą taśmy miedzianej, potocznie zwanej plecionką. Odsysa ona spoiwo wykorzystując zjawisko adhezji (przyciągania powierchniowego):

lutowanie bga plecionka

Po oczyszczeniu ze starej cyny oraz wymyciu topnika oczyszczone pola lutownicze wyglądają tak:

lutowanie bga pola lutownicze

Teraz płyta główna laptopa jest gotowa do zamontowania nowej karty graficznej. W tym celu na oczyszczonych polach lutowniczych należy za pomocą pędzelka antystatycznego rozsmarować topnik, który polepszy topnienie cyny oraz jej łączenie z polami lutowniczymi:

lutowanie bga nakładanie topnika

 

KROK 3 – Montaż nowego układu graficznego.

Na tak przygotowane pola lutownicze możemy położyć nowy układ karty graficznej. Bardzo ważne jest, aby układ ułożyć precyzyjnie, tak aby jego styki idealnie pokrywały się z polami lutowniczymi na płycie głównej laptopa. Złe ułożenie grozi niepoprawnym wlutowaniem i w najgorszym przypadku uszkodzeniem układu.

Płytę z ułożonym układem możemy położyć na maszynie do lutowania BGA. Proces wlutowywania odbywa się identycznie jak proces rozlutowywania – czyli nagrzewanie aż do upłynnienia cyny:

lutowanie bga nvidia wlut

Po wlutowaniu mamy gotowy efekt w postaci zamontowanego nowego układu karty graficznej:

lutowanie bga nowy układ nvidia dc11

W tym momencie wymieniona karta graficzna już jest gotowa do użytku. Jednak profilaktycznie umieszczamy całą płytę główną w specjalnej komorze, w której jest ona przez 12 godzin przetrzymywana w temperaturze 60 C w celu tak zwanego “odleżenia”. Proces ten ma na celu odparowanie resztek wilgoci i środków czyszczących, które mogły dostać się w drobne szczeliny i przelotki w płycie głównej:

lutowanie bga wygrzewanie

To już wszystko. W tym momencie nowa karta graficzna jest w pełni gotowa do użytku w laptopie.

 

 

Powiązane z tym artykułem treści:

 

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
2017-10-29T11:50:04+00:00

About the Author:

Przez wiele lat główny technik i wdrożeniowiec wielu nowatorskich rozwiązań w Serwisie Laptopów Express IT. Autor wielu artykułów i filmów o tematyce serwisowania laptopów. Pasjonat i w sporej części samouk ale też certyfikowany technik montażu układów scalonych w obudowie BGA. Człowiek orkiestra - naprawia, pomaga, pisze, nagrywa - to dzięki niemu tysiące zainteresowanych osób poznało przyczyny i rozwiązania swoich problemów z laptopami.

323 komentarze

 1. Lukasz 16-01-2019 w 15:31 - Odpowiedz

  Witam,

  Mam pytanie w sprawie karty graficznej do laptopa Lenovo Yoga 920
  W chwili obecnej posiadam Zintegrowaną Intel® HD-graphics

  A minimalnie potrzebuje:
  NVIDIA z serii GeForce 9XX z przynajmniej 4 GB pamięci RAM lub Radeon z 8 GB pamięci RAM oraz z VCE 3.0 lub lepsza.
  W innym wypadku program Sony Vegas pro 14 się zacina i nie da się montować filmów.
  Laptop posiada nstp parametry: Procesor Intel® Quad Core™ U-processor 8e generatie, 16GB RAM, Dysk SDD 512,
  Posiadam go dopiero od niecałego roku, więc wymiana na nowy to ostateczność.
  Nie znam się na tym temacie, więc pytanie brzmi: Czy jest możliwość zamiany karty graficznej w tym laptopie. Jeśli tak to czy wspomniana wyżej karta będzie dobrze działać . Jakie są koszty karty i wymiany?

  Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam,
  Lucas

  • Kamil Janicki - serwisant 18-01-2019 w 11:20 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 2. Justin 09-01-2019 w 18:21 - Odpowiedz

  Witam, czy w latopie ASUS A501L mozna wymienic karte graficzną na lepszą?
  Pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant 10-01-2019 w 14:24 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 3. Wiktor 02-01-2019 w 18:05 - Odpowiedz

  Witam ja chciałbym zadać pytanie a mianowicie czy istnieje możliwosc wymiany karty graficznej gt 630m na gtx 660 w laptopie Asus R700V

 4. Marta 01-01-2019 w 02:10 - Odpowiedz

  Witam, czy jest możliwa wymiana karty graficznej w laptopie Lenovo G505?

  • Kamil Janicki - serwisant 02-01-2019 w 12:26 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 5. Piotr 29-12-2018 w 23:00 - Odpowiedz

  Witam
  Czy mozliwa jest wymiana grafiki w laptopie fujitsu a544

  • Kamil Janicki - serwisant 31-12-2018 w 11:58 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 6. Damian 28-12-2018 w 22:24 - Odpowiedz

  Witam, czy jest możliwość wymiany karty graficznej w laptopie “MSI GE70” ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ;)

  • Kamil Janicki - serwisant 31-12-2018 w 11:56 - Odpowiedz

   Witam. Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 7. Adrian 28-12-2018 w 19:42 - Odpowiedz

  Cześć

  Posiadam hp pavilion i7 4510u 8gb ram. Komputer sprawuje się świetnie aczkolwiek chciałbym go przyśpieszyć i uruchomić kilka nowszych gierek (nie jest to gamingowy lapek, ale odpalić Fifę, czy GTA na niższych detalach) Co mógłbym w nim wymienić? Posiada karte Intel HD graphics oraz GF 840M

  • Kamil Janicki - serwisant 31-12-2018 w 11:55 - Odpowiedz

   Witam. Niestety te laptopy są oporne na modernizację. Jedyne co można w nim ulepszyć to rozbudować pamięć RAM lub wymienić dysk twardy na większy, ale nie da to znacznego przyrostu wydajności w grach. Pozdrawiam.

 8. Laki 73 14-12-2018 w 08:19 - Odpowiedz

  W laptopie Samsung NP350E7C-S06PL jako dodatkowa znajduje się karta graficzna Radeon HD 7670M.
  W moim przypadku jest uszkodzona.
  Czy można ją wymienić ?
  Czy jest ona wlutowana w płytę główną ?

  • Kamil Janicki - serwisant 17-12-2018 w 14:43 - Odpowiedz

   Witam. Jest ona wlutowana w płytę główną, ale można ją wymienić, jednak do tego konieczna będzie pomoc serwisu. Pozdrawiam.

   • Wiktor 02-01-2019 w 17:59 - Odpowiedz

    Dzień dobry ja mam takie pytanie czy istnieje możliwość wymiany karty graficznej z GT 630M na karte GTX 660 w laptopie asus R700V

    • Wiktor 02-01-2019 w 18:29 - Odpowiedz

     zapomnialem podac calosci modelu laptopa jest to ASUS R700VM-TY068 i5-3210M/4GB/500/DVD-RW

    • Kamil Janicki - serwisant 03-01-2019 w 13:45 - Odpowiedz

     Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 9. Arek 27-11-2018 w 09:09 - Odpowiedz

  Witam czy w laptopie MSI GL72 6QD jest możliwość wymiany karty na lepsza powiedzmy na gtx 980/1050, jeżeli tak to czy jest to opłacalne i czy się opłaca taki zabieg. Dziękuję i pozdrawiam.

  • Kamil Janicki - serwisant 27-11-2018 w 14:41 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

   • Arek 27-11-2018 w 15:19 - Odpowiedz

    Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź i podesłanie tematu. Serdecznie pozdrawiam.

 10. Andrzej 25-10-2018 w 17:18 - Odpowiedz

  Witam , czy w laptopie Lenovo IdeaPad 700 -15 i7 da się wymienić kartę graficzna na mocniejszy model?

  • Kamil Janicki - serwisant 29-10-2018 w 16:59 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 11. Tomasz 14-09-2018 w 17:07 - Odpowiedz

  Dzień dobry,
  Posiadam w swoim laptopie tylko kartę zintegrowaną choć chciałbym dodać także dedykowaną, znalazłem zdjęcie modelu mojej płyty głównej https://www.elvikom.pl/obrazki/_f/f_0036285.jpg i z tego co wygląda to chyba można podłączyć dodatkowo kartę zintegrowaną , choć nie mam pewności bo nie jestem specjalistą. Prosiłbym o radę.

  • Kamil Janicki - serwisant 17-09-2018 w 16:22 - Odpowiedz

   Witam. Płyta rzeczywiście posiada miejsce na dodatkową kartę. lecz jej montaż wiąże się z ogromnym nakładem pracy oraz części i taki zabieg jest po prostu z ekonomicznego punktu widzenia nieopłacalny. Polecam nasz artykuł na ten temat: . Pozdrawiam.

 12. Tomek 05-09-2018 w 11:07 - Odpowiedz

  Witam. Czy w laptopie asus k93s 18,4 cala jest możliwość wymiany karty graficznej?

  • Kamil Janicki - serwisant 05-09-2018 w 15:58 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 13. Miłosz 18-07-2018 w 11:27 - Odpowiedz

  Laptop LENOVO Z510 i7-4702MQ 3,2GHz 8GB 1TB GT740M witam czy jest emożliwośc zmiany karty graficznej ? żeby gry lepiej chulały

  • Kamil Janicki - serwisant 19-07-2018 w 07:14 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 14. nikola 20-06-2018 w 12:04 - Odpowiedz

  czy jest możliwość wymiany karty graficznej w laptopie
  acer CORE i5 inside?

  • Kamil Janicki - serwisant 21-06-2018 w 12:44 - Odpowiedz

   Niestety nie odpowiem na to pytanie gdyż nie wiem co to dokładnie za model laptopa. Core i5 inside to tylko naklejka informująca jaki procesor jest w laptopie. Model laptopa zazwyczaj znajduje się na tabliczce znamionowej pod spodem. Pozdrawiam.

 15. Mateusz 03-04-2018 w 16:59 - Odpowiedz

  Witam, mam pytanie, da się wymienić kartę graficzną na lepszą w laptopie modelu: toshiba satellite s75-b

  • Kamil Janicki - serwisant 04-04-2018 w 05:37 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 16. Szymon 20-03-2018 w 03:11 - Odpowiedz

  Lenovo Ideapad 700 -15isk. Czy jest może dokonanie reballingu karty graficznej w tym laptopie?

  • Kamil Janicki - serwisant 29-03-2018 w 16:59 - Odpowiedz

   Tak, dokonanie reballingu jest możliwe w tym laptopie, jednak nie polecamy tego zabiegu ze względu na krótką żywotność po naprawie. Pozdrawiam.

 17. Michał 28-02-2018 w 20:42 - Odpowiedz

  Witam, mam pytanie, da się wymienić kartę graficzną na lepszą w laptopie modelu: 300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B ?

  • Kamil Janicki - serwisant 05-03-2018 w 16:15 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 18. Seweryn 29-12-2017 w 14:08 - Odpowiedz

  Witam. Posiadam laptopa acer aspire 7750G . intel core i5 2450M , karta graficzna :Amd radeon HD 7670M ,1gb Vram ,i pytanie brzmi czy jest mozliwosc wymiany w nim karty na jakas GeForce pod gry nieco lepsza albo innego typu lepsza od tej co aktualnie mam ?

  • Kamil Janicki - serwisant 02-01-2018 w 11:57 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 19. mateusz 15-12-2017 w 13:46 - Odpowiedz

  witam czy jest mozliwosc wymiany karty graficznej i procesora na cos lepszego w takim laptopie samsung-np300v5a-s09pl

  • Kamil Janicki - serwisant 18-12-2017 w 14:18 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie modernizacja karty grafiki jest niemożliwa. Natomiast modernizacja procesora może być możliwa, jednak należy zwrócić uwagę, żeby był on z tej samej serii oraz miał ten sam współczynnik TPD. Pozdrawiam.

 20. Kamil 10-12-2017 w 20:00 - Odpowiedz

  Można do ASUS A555L i3-4005u 1.75GHz 4GB ? I ram to do kupić kostkę 2? np 8GB i wtedy 4+8=12GB ?

  • Kamil Janicki - serwisant 12-12-2017 w 17:04 - Odpowiedz

   Witam. teoretycznie powinno to zadziałać, jednak nie mamy żadnej w 100% potwierdzonej informacji, że u kogoś taka modernizacja zadziałała. Pozdrawiam.

 21. Pam 23-11-2017 w 21:05 - Odpowiedz

  witam, a czy jest możliwość wymiany karty w dell inspiron 3721?

  • Kamil Janicki - serwisant 28-11-2017 w 07:15 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 22. Alex 17-11-2017 w 08:13 - Odpowiedz

  Laptop Samsung RV520-jest możliwość wymiany karty na lepsza?

  • Kamil Janicki - serwisant 20-11-2017 w 11:42 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy. Pozdrawiam.

 23. Artur 03-11-2017 w 14:49 - Odpowiedz

  Witam

  A czy w laptopie samsung R780 jest możliwe wymiana karty graficznej na nowszą ?

  • Kamil Janicki - serwisant 03-11-2017 w 14:52 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy.

 24. Andrzej 01-11-2017 w 19:54 - Odpowiedz

  Witam. Czy w laptopie Samsung RV 711 można wymienić kartę graficzną ??

  • Kamil Janicki - serwisant 02-11-2017 w 14:58 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można wymienić ją na taką samą gdyby stara się zepsuła. W tym artykule opisaliśmy jak sprawdzić czy można wymienić kartę grafiki i od czego to zależy.

 25. Bartek 19-10-2017 w 07:10 - Odpowiedz

  Witam, czy w takim laptopie można wymienić kartę graficzna ?
  Laptop DELL Inspiron 15 (3567-5150) i3-6006U 4GB 1000GB W10

  • Kamil Janicki - serwisant 19-10-2017 w 13:57 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości modernizacji karty na lepszą, jedynie można ją wymienić na taką samą gdyby stara uległa awarii. Pozdrawiam.

 26. Michał 13-10-2017 w 16:39 - Odpowiedz

  Witam serdecznie czy do Asusa g752 można wstawić coś lepszego niż gtx980m 4gb??

  • Kamil Janicki - serwisant 19-10-2017 w 13:50 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości modernizacji karty graficznej. Jedynie kartę można wymienić na taką samą w przypadku gdyby się zepsuła. Pozdrawiam.

 27. Piotrek 11-10-2017 w 18:56 - Odpowiedz

  Witma mam takie pytanie kupilem niedawno laptopa asus x553m no i cos jest nie tak z kartą graficzną (nie jestem pewny na 100% czy to karta walneła ) ale jak pobralem gre dla syna to pojawiają sie dziury w teksturach oraz obraz rozciąga pixele czy to jest uszkodzona karta graficzna czy raczej cos innego? Z góry dziekuje za odpowiedz :)

  • Kamil Janicki - serwisant 19-10-2017 w 13:58 - Odpowiedz

   Dzień dobry. Owszem, może to być problem z grafiką, ale równie dobrze dana gra może mieć problem z działaniem na tym laptopie. Na początek sugeruję sprawdzić jak inne gry będą działać. Jeśli problem będzie się powtarzał to sugeruję zainstalowanie najnowszych sterowników grafiki, jeśli problem nie ustąpi to całkiem możliwe, że konieczna będzie wymiana karty. Pozdrawiam.

 28. Mariusz 04-10-2017 w 09:58 - Odpowiedz

  Witam
  Chciałem zapytać czy w laptopie Sony Vaio VPCEH3L1E można wymienić kartę graficzną na lepszą?
  Pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant 04-10-2017 w 10:55 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości modernizacji karty graficznej, można ja jedynie wymienić na nową, taki sam model gdyby np. uległa awarii. Pozdrawiam.

   • Mariusz 04-10-2017 w 11:39 - Odpowiedz

    Dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam

 29. Mariusz 02-10-2017 w 15:36 - Odpowiedz

  Witam
  Ja również mam pytanie czy w laptopie Sony Vaio VPCEH3L1E można wymienić kartę graficzną na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 04-10-2017 w 10:55 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości modernizacji karty graficznej, można ja jedynie wymienić na nową, taki sam model gdyby np. uległa awarii. Pozdrawiam.

 30. Janusz 24-09-2017 w 15:38 - Odpowiedz

  Witam. Czy można wymienić kartę w laptopie HP 17-bs1xx. i5-8250U, 12gb ram, AMD Radeon 530?

  • Kamil Janicki - serwisant 25-09-2017 w 12:01 - Odpowiedz

   Można wymienić na taką samą w razie awarii, jednak nie można wymienić na lepszą.

 31. Piotr 22-09-2017 w 10:50 - Odpowiedz

  Czy w nowszych latopach thinkpad (np. E470) jest złącze mxm/ możliwość modernizacji karty?

  • Kamil Janicki - serwisant 25-09-2017 w 12:04 - Odpowiedz

   Niestety we wspomnianym laptopie nie ma możliwości wymiany karty na lepszą. Można wymienić, ale na taką samą np. w przypadku jej uszkodzenia. Pozdrawiam.

 32. Pawel 04-09-2017 w 20:26 - Odpowiedz

  A czy mój się nada? Na troszkę lepsza kartę?? Może istnieje jakaś zewnętrzna karta do tego modelu??HP Envy 17T 17 17.3″ 1080P i7-4700mq 16GB 1TB Hyb BRRW Backlit Kb AC 2GB GT740M kupiony w 2014r.

  • Pawel 04-09-2017 w 20:32 - Odpowiedz

   Wiem tylko ze ta płyta glowna posiada dwie karty graficzne Intela i GT740m które razem pracują. Czy można coś z GTX tam wsadzić??? Chciałbym pograć w Wiedźmina 3 :)
   Dzięki Kamil

  • Kamil Janicki - serwisant 06-09-2017 w 08:02 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie da się zmodernizować karty. Można wymienić na taką samą gdyby się zepsuła. Pozdrawiam.

 33. Kris 04-09-2017 w 19:36 - Odpowiedz

  Witam panie Kamilu ,
  Mam laptop hp elittebook 8470p , 8GB ramu ,posiadam kartę grafiki Intel(R) HD Graphics 4000 .Chciałbym odbierać na zewnętrznym monitorze 1920X1080 full obraz z laptopa.
  Czy da się coś z tym zrobić …da się zmienić kartę aby odbierać np full hd na monitorze zewnętrznym np poprzez port displayport)

  • Kamil Janicki - serwisant 06-09-2017 w 08:00 - Odpowiedz

   Ta karta powinna poradzić sobie bez problemu z obsługą takiej rozdzielczości bez żadnym modyfikacji i dodatków. Pozdrawiam.

 34. Jacek 03-09-2017 w 21:11 - Odpowiedz

  To i ja się dołączę to łańcuszka…
  Czy w Aristo Vision i375 (kadłubek MSI MS-1719) da się wymienić kartę graficzną (MXM2) z GF GT130m na radeona, lub gf quadro fx 770??
  Vision i375 występował z różnymi kartami głównie gf8600mGT oraz moje 130mGT.

  • Kamil Janicki - serwisant 04-09-2017 w 05:41 - Odpowiedz

   Z tego co widzę, płyta główna do MSI MS-1719 posiada dedykowane złączne MXM więc teoretycznie wymiana nie powinna nastręczać większych problemów aczkolwiek tutaj przez zakupem innej karty sugeruję upewnić się, czy nie będzie problemów z kompatybilnością i czy karta fizycznie będzie pasować do płyty (niektóre moduły kart mają np. większe cewki przez co nie da się dokręcić chłodzenia). Pozdrawiam.

   • Jacek 14-09-2017 w 06:27 - Odpowiedz

    Czy jest jakiś inny sposób na sprawdzenie niż próba montażu??
    Z tego co wiem są karty które są dedykowane dla danego modelu i mimo mxm nie działają w innych, w jaki sposób to rozpoznać lub obejść?
    Chodzi mi szczególnie o w miarę łatwo dostępną kartę Quadro FX 770m z laptopa Hp 8530w/8530p, czy mogą być utrudnienia typu specjalny bios?

    • Kamil Janicki - serwisant 18-09-2017 w 07:32 - Odpowiedz

     Rozmaitość różnic w kartach MXM niestety nie pozwala jednoznacznie określić czy w danym modelu dana karta będzie działać. Najlepiej takich informacji zasięgnąć albo od producenta albo po prostu poszukać na forach w Internecie informacji od innych użytkowników tego laptopa – być może ktoś dokonał takiej modernizacji z sukcesem i podzielił się tą wiedzą. Nie chcemy Panu udzielać informacji na ten temat gdyż w tej materii nie mamy w 100% potwierdzonych informacji i nie chcemy narażać Pana na niepotrzebny wydatek w postaci niekompatybilnej karty. Pozdrawiam.

 35. Janusz 30-08-2017 w 12:27 - Odpowiedz

  Kupiłem monitor LENOVO L27q-10 (27 cali) 2560×1440, a moje HDMI w laptopie LENOVO G780 daje maksymalną rozdzielczość 1920×1200. Co mogę zrobić, aby uzyskać rozdzielczość monitora (np. wymiana karty graficznej, zewnętrzna karta …?)

  • Kamil Janicki - serwisant 04-09-2017 w 05:34 - Odpowiedz

   Witam. Ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć gdyż nie mieliśmy do czynienia z takim przypadkiem. Karty niestety w tym laptopie nie da się wymienić na lepszą, ewentualnie można spróbować z zewnętrznymi adapterami oferującymi wyższą rozdzielczość wyjściową. Pozdrawiam.

 36. darek 26-08-2017 w 18:05 - Odpowiedz

  Lenovo y580 z gforce 660m da się wsadzić coś lepszego?

  • Kamil Janicki - serwisant 29-08-2017 w 05:52 - Odpowiedz

   Przykro mi, ale niestety nie na się. Pozdrawiam.

 37. Michał 20-08-2017 w 23:02 - Odpowiedz

  Witam czy jest możliwość wymienienia karty nGeforce 610m w laptopie asus kv55d?

  • Kamil Janicki - serwisant 21-08-2017 w 06:35 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty na lepszą. Można ją wymienić na taką samą gdyby np. uległa awarii. Pozdrawiam.

 38. Nikodem 16-08-2017 w 12:35 - Odpowiedz

  Witam, czy w laptopie MSI GE70 jest możliwość wymiany karty graficznej na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 17-08-2017 w 06:26 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty na lepszą. Można ją wymienić na taką samą gdyby np. uległa awarii. Pozdrawiam.

 39. Marcin 05-08-2017 w 14:58 - Odpowiedz

  Witam Serdecznie czy w Laptopie Lenovo Z50 da sie wymienic Karte Graficzna Posiadam w nim Geforce 840M

  • Kamil Janicki - serwisant 07-08-2017 w 05:45 - Odpowiedz

   Tak, w tym laptopie da się wymienić kartę jednak na taki sam model gdyby np. uległa awarii. Nie ma natomiast możliwości modernizacji karty na lepszy model. Pozdrawiam.

 40. piotr 02-08-2017 w 19:53 - Odpowiedz

  Witam, czy w laptopie dell latitude e6420 jest możliwość wymiany karty graficznej na lepszą? Posiada on już dedykowaną, Nividia NVS 4200M

  • Kamil Janicki - serwisant 03-08-2017 w 05:06 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie modernizacja karty graficznej nie jest możliwa. Owszem można ją wymienić, ale na taki sam model np. w przypadku gdyby uległa awarii. Pozdrawiam.

 41. Bartek 15-07-2017 w 11:10 - Odpowiedz

  Dzień dobry czy w laptopie
  -lenovo y700 i hp pavilion dv6 1307nw
  Da się wymienić karte graficzną na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 17-07-2017 w 05:24 - Odpowiedz

   Niestety w żadnym z wymienionych laptopów producent nie przewidział możliwości modernizacji karty graficznych. Można je jedynie wymienić na takie same modele np. w przypadku gdyby się zepsuły. Pozdrawiam.

 42. Wiktor 08-07-2017 w 21:49 - Odpowiedz

  Witam, posiadam laptop Lenovo Y510p, z kartą graficzną GeForce GT 755M i zastanawiam się, czy dałoby się wymienić ów kartę na wydajniejszą. Pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant 13-07-2017 w 04:46 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości modernizacji karty graficznej, można ja jedynie wymienić na nową, taki sam model gdyby np. uległa awarii. Pozdrawiam.

 43. Jan 01-07-2017 w 22:14 - Odpowiedz

  Witam. Jestem ciekawy czy w ASUS R500vj z I7 na pokładzie dało by się wymienić gt635m na coś wydajniejszego. Z góry dziękuje za odpowiedź.

  • Kamil Janicki - serwisant 04-07-2017 w 09:53 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie ma możliwości modernizacji kary graficznej na lepszą. Można ją jedynie wymienić na taką samą w przypadku gdyby uległa awarii. Pozdrawiam.

 44. Dawid Kamil 16-06-2017 w 11:36 - Odpowiedz

  Witam, jestem ciekaw czy da sie wymienic karte graficzna w moim latopie (toshiba satellite l755-1jh ) na cos wydajniejszego. Pozdrawiam.

  • Kamil Janicki - serwisant 27-06-2017 w 10:37 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie nie przewidziano możliwości modernizacji karty graficznej. Można ją wymienić na taką samą w przypadku, gdyby uległa ona awarii. Pozdrawiam.

 45. Gwiazdka 14-06-2017 w 07:24 - Odpowiedz

  Witam. Czy w laptopie ASUS ASUS GL552VW-DM351D jest możliwość wymiany karty graficznej?

  • Kamil Janicki - serwisant 27-06-2017 w 10:34 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie nie przewidziano możliwości modernizacji karty graficznej. Można ją wymienić na taką samą w przypadku, gdyby uległa ona awarii. Pozdrawiam.

 46. Dawid 26-05-2017 w 08:01 - Odpowiedz

  Witam, przepraszam za kolejne męczące pytanie lecz jestem bardzo ciekaw.
  Wymiana karty, model : Asus ROG GL753VE ?
  Pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant 29-05-2017 w 07:21 - Odpowiedz

   Z informacji jakie udało mi się znaleźć w sieci, karta graficzna w tym laptopie jest wlutowana w płytę główną, więc w grę wchodzi jedynie wymiana na taką samą, modernizacja nie jest możliwa. Pozdrawiam.

 47. Rafał 14-05-2017 w 11:55 - Odpowiedz

  Witam czy w laptopie y530 da sie wymienić kartę graficzną na lepszą ?

  • Kamil Janicki - serwisant 18-05-2017 w 12:02 - Odpowiedz

   Teoretycznie jest taka możliwość gdyż w laptopie zastosowano złącze MXM czyli takie, które umożliwia zmianę modułu karty graficznej. Jednak to czy da się tam zamontować mocniejszą kartę trudno określić gdyż akurat w naszej bazie nie posiadamy informacji o możliwości montażu mocniejszej jednostki graficznej w tym laptopie. Sugeruję poszukać takich informacji w sieci, szczególnie na forach producenckich laptopów czyli w tym przypadku na forum Lenovo. Pozdrawiam.

 48. Jarek 09-05-2017 w 18:13 - Odpowiedz

  Witam,
  Czy w laptopie TOSHIBA Satellite C660-1LK jest możliwość wymiany grafiki? Jest to ATI Mobility Radeon HD 5470.
  Pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant 10-05-2017 w 12:30 - Odpowiedz

   W tym laptopie można wymienić kartę na taką samą gdyby się np. zepsuła, niestety nie ma możliwości wymiany na lepszą.

   Pozdrawiam.

 49. Kamil 03-05-2017 w 11:45 - Odpowiedz

  Dzien dobry mam takie pytanie czy da sie wymienic karte graficzna w laptopie lenovo ideapad 700

  • Kamil Janicki - serwisant 04-05-2017 w 14:02 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie producent nie przewidział możliwości modernizacji karty grafiki. Można ją jedynie wymienić na taką samą, nową gdyby stara uległa uszkodzeniu. Pozdrawiam.

 50. Łukasz 19-04-2017 w 18:30 - Odpowiedz

  Witam czy w Laptopie Asus model K75VJ można wymienić kartę graficzną na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 21-04-2017 w 07:16 - Odpowiedz

   Witam. W tym modelu producent nie przewidział możliwości modernizacji karty na lepszą. Można ją wymienić, ale na taką samą np. gdyby stara uległa awarii. Pozdrawiam.

 51. Diavollo 18-04-2017 w 16:39 - Odpowiedz

  Witam posiadam laptopa Asus K52JC z graficzną GeForce 310m Cuda 1gb, czy jest możliwość jej wymiany na inny lepszy model?

  • Kamil Janicki - serwisant 21-04-2017 w 07:15 - Odpowiedz

   Witam. W tym modelu producent nie przewidział możliwości modernizacji karty na lepszą. Można ją wymienić, ale na taką samą np. gdyby stara uległa awarii. Pozdrawiam.

 52. Bartosz 18-03-2017 w 09:42 - Odpowiedz

  Witam, posiadam laptopa packard bell, mam kartę geforce gt740m, czy mogę w tym laptopie wymienić ją na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 20-04-2017 w 12:40 - Odpowiedz

   Podejrzewam, że w tym laptopie nie przewidziano możliwości modernizacji karty graficznej jedynie można ja wymienić na nową gdyby stara się zepsuła. Pozdrawiam.

 53. Aleksandra 28-12-2016 w 17:07 - Odpowiedz

  Witam,
  czy w laptopie Samsung Series 3 NP350V5C-S0CPL jest możliwa wymiana karty graficznej na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 11:48 - Odpowiedz

   Niestety nie da się. Można ją wymienić na taką samą np. gdyby się zepsuła. Pozdrawiam.

 54. Tomek 27-12-2016 w 13:14 - Odpowiedz

  Witam. Czy w laptopie lenovo g500s jest możliwość wymiany karty graficznej na lepszą? Mam kartę graficzną gt720m i to kiepski duet z bardzo mocnym procesorem i7 :/

  • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 11:47 - Odpowiedz

   Niestety w tym laptopie nie przewidziano możliwości modernizacji karty graficznej na lepszą, można ją wymienić na nową, ale taką samą np. gdyby uległą uszkodzeniu. Pozdrawiam.

 55. Kamil 05-12-2016 w 13:45 - Odpowiedz

  Witam
  Posiadam leciwą toshibę satellite l500-1ek. Czy da się cokolwiek wymienić w tym laptopie aby działał on sprawniej, aby dało się pograć w jakieś stare tytuły gier?

  • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 11:24 - Odpowiedz

   Jeśli chodzi o przyspieszenie w grach niewiele można zrobić, ew. dodać mocniejszy procesor i więcej pamięci RAM, lecz nie przełoży się to jakoś znacznie na wydajność w grach. Karta graficzna w tych laptopach jest zintegrowana więc jej wymiana nie wchodzi w grę. Można też zamontować dysk twardy typu SSD lecz nie da to przyrostu wydajności w grach, ale przyspieszy ogólne działanie systemu, szybkość jego uruchamiania czy też ładowania się programów. Pozdrawiam.

 56. Bartek 13-11-2016 w 19:06 - Odpowiedz

  Witam
  Czy w laptopie Lenovo G570 możliwa jest wymiana karty graficznej?
  Pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 10:15 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie producent niestety nie przewidział możliwości modernizacji karty grafiki. Owszem, można ją wymienić na nową ale taką samą, np. gdyby stara uległa uszkodzeniu. Pozdrawiam.

 57. Marcin 05-10-2016 w 06:20 - Odpowiedz

  Dzień dobry

  Proszę o poradę. Czy można wymienić kartę graficzną na lepszą w laptopie Sony Vaio SVE171E13M?

  • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 07:40 - Odpowiedz

   Witam. Niestety w tym laptopie producent nie przewidział możliwości modernizacji karty grafiki. Można ją jedynie wymienić na taką samą gdyby stara się zepsuła. Pozdrawiam.

 58. Dawid 24-09-2016 w 11:37 - Odpowiedz

  Witam. Mam laptopa lenovo z50 AMD FX 7500 Radeon R7 + M260DX (2 karty graficzne) Domyslam sie, ze nie ma mozliwosci wymiany karty na jakaś Nvidie. Czy jest mozliwosc wymiany na lepsza z seri Radeona? Czy płyta jest skonfigurowana tak, że inny model karty nie podejdzie? Pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant 18-04-2017 w 13:12 - Odpowiedz

   W tym modelu laptopa niestety nie przewidziano możliwości modernizacji karty grafiki, można ją jedynie wymienić na taką samą gdyby uległa awarii. Pozdrawiam.

 59. Piorun3322 28-08-2016 w 18:12 - Odpowiedz

  mój laptop to Acer-emachnies e730g intel i5 i grafika Ati 5470 512mb
  w takim laptopie jest możliwość wymiany ?
  ile ogólnie kosztuje wymiana takim sposobem BGA

  • Kamil Janicki - serwisant 18-04-2017 w 11:57 - Odpowiedz

   W tym laptopie jest możliwość wymiany grafiki lecz jedynie na taką samą gdyby np. się zepsuła natomiast nie ma możliwości modernizacji jej na lepszą. W sprawie ceny wymiany układu zapraszam do osobistego kontaktu pod nr tel 787615336 lub biuro@expressit.pl. Celowo nie podajemy ceny układu w komentarzach, gdyż wahają się one dosyć często główne w zależności od kursu waluty. Pozdrawiam.

 60. Jarosław 27-08-2016 w 16:13 - Odpowiedz

  Witam czy w laptopie ASUS R704VB jest możliwość wyminy karty grficznej na lepszą.

  • Kamil Janicki - serwisant 18-04-2017 w 11:48 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie niestety nie przewidziano możliwości modernizacji karty graficznej. Można ją wymienić na taka samą gdyby się zepsuła. Pozdrawiam.

 61. Dawid 20-05-2016 w 18:47 - Odpowiedz

  Czyli jeżeli mam grafikę na MXM.
  To problem z wymianą BGA mnie omija bo wymieniam go razem z cała płytka mxm.
  Pytam bo chce się upewnić bo jak poszedłem do serwisu to powiedział że za wymianę grafiki będzie tyle i tyle ale jak trzeba układ wymienić to będzie więcej.
  Wiec nie rozumiałem co ma na myśli przez wymianę układu skoro
  Karta Graficzna=Wymiana układu w przypadku grafiki o budowie MXM tak?

  Jeszcze takie pytanie w przypadku Laptopa Ge600 Posiadającego Ati Mobility HD 5730
  jakie inne karty będą kompatybilne , będę mógł zainstalować np HD 5650 ?

  • Kamil Janicki - serwisant 21-06-2016 w 13:18 - Odpowiedz

   Witam. W przypadku MXM owszem – można wymienić cały moduł zamiast samego układu BGA. Jedna często bardziej opłaca się wymienić uszkodzony układ BGA na module MXM niż cały moduł ponieważ jeśli mówimy o NOWYM (nie używanym z drugiej ręki) module to ceny niekiedy bywają zaporowe. Co do drugiego pytanie to w tym laptopie niestety nie ma możliwości modernizacji karty graficznej. Można ją jedynie wymienić na taki sam model gdyby stara uległa uszkodzeniu. Pozdrawiam.

   • Girex 06-09-2016 w 21:25 - Odpowiedz

    Współczuję Ci tak co najmniej raz w miesiacu pisać, że nie można wymienjć karty graficznej na lepszą… ^^

    • Kamil Janicki - serwisant 18-04-2017 w 12:20 - Odpowiedz

     Dziękuję :) Cóż – taka praca. Pozdrawiam :)

     • Paweł 20-08-2017 w 15:05 - Odpowiedz

      Witam,
      Mam Laptop DELL Vostro 3300, czy jest możliwa modernizacja karty graficznej ???
      Pozdrawiam
      Paweł

      • Kamil Janicki - serwisant 21-08-2017 w 06:35 - Odpowiedz

       Niestety w tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty na lepszą. Można ją wymienić na taką samą gdyby np. uległa awarii. Pozdrawiam.

 62. Dawid 17-05-2016 w 19:44 - Odpowiedz

  Witam. Czy w laptopie MSI MS-16GD jest możliwość wymiany karty graficznej? Aktualnie posiadam Nvidia GeForce GT740M i chiałbym wymienić ją na kartę pokroju GTX960m, GTX970m lub GTX980m

  • Kamil Janicki - serwisant 21-06-2016 w 12:05 - Odpowiedz

   Witam. Dla tych laptopów producent nie przewidział możliwości modernizacji karty graficznej. Jedynie można ją wymienić na taką samą np w przypadku uszkodzenia starej. Pozdrawiam.

 63. Dawid 15-05-2016 w 12:17 - Odpowiedz

  Czy w laptopie Samsung model np300e5c można wymienić karte graficzną na lepszą

  • Kamil Janicki - serwisant 21-06-2016 w 11:29 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie producent nie przewidział możliwości modernizacji karty graficznej. Owszem kartę da się wymienić ale na ten sam model np. gdyby stara uległą awarii. Pozdrawiam.

 64. Edzia 16-04-2016 w 13:52 - Odpowiedz

  Witam,
  w Lenovo Z50-70 można wymienić kartę na lepszą?
  (Intel HD Graphics i Nvidia Geforce 840m – jego karty)

  • Kamil Janicki - serwisant 21-06-2016 w 10:13 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie niestety nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą gdyż płyta główna jest skonfigurowana tylko i wyłącznie pod ten model karty. Ewentualnie kartę można wymienić na nową gdyby stara uległa uszkodzeniu. Pozdrawiam.

 65. Tomasz 11-03-2016 w 15:58 - Odpowiedz

  Witam,
  czy w laptopie Samsung R780 JS08PL jest możliwość zmiany kart graficznej na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant 23-03-2016 w 12:32 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie nie przewidziano możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można ją wymienić na tak samą np. gdyby się zepsuła. Pozdrawiam.

 66. Mateusz 31-01-2016 w 19:47 - Odpowiedz

  Czy w laptopie Lenovo IdeaPad 100-15IBY, jest możliwość zamontowania dedykowanej karty graficznej zamiast standardowej Intel HD Bay Trail? (Na pewno nie, bo ten laptop to straszne gów**)

  • Kamil Janicki - serwisant 02-02-2016 w 06:52 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie jak sam Pan się domyślił – niestety nie ma możliwości zmiany karty graficznej na mocniejszą, można ją wymienić jedynie na taką samą gdyby np. ta stara się zepsuła. Pozdrawiam.

 67. Jakub 13-01-2016 w 17:54 - Odpowiedz

  Witam. Czy w laptopie Inspiron 5558 jest możliwośc wymiany karty na mocniejszą. Jest tu karta zintegrowana + dedykowana geforce 920 m. Jeszcze drugie pytanie, laptop jest nowy, czesto gdy gram w jakąś grę sterownik graficzny traci i odzyskuje sprawność, system przeinstalowywałem sterowniki również, oznacza to że pada karta ?? Testował grafikę programami i niby wszystko ok. ??

  • Kamil Janicki - serwisant 14-01-2016 w 06:32 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty na lepszą, jedynie można wymienić na nową, taką samą w przypadku awarii starej. Co do problemów ze sterownikami, to wątpię aby powodowała je karta graficzna od strony sprzętowej. Prędzej jest to jakiś problem z systemem operacyjnym. Proponuję odinstalować sterownik i wyczyścić ich pozostałości programem Driver Cleaner oraz zainstalować jeszcze raz ich najnowszą wersję. Pozdrawiam.

 68. Tomasz 23-12-2015 w 21:34 - Odpowiedz

  czy w laptopie Erazer X7815 i7 z kartą graficzną GTX670 można wymienić układ graficzny na lepszy? czy ewentualne zepsucie takiego laptopa może być naprawione w każdym serwisie czy raczej tylko w serwisie producenckim? Miłego wieczoru :)

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 24-12-2015 w 05:52 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie zastosowano dedykowane gniazdo MXM dla karty graficznej, więc jej modernizacja jest jak najbardziej możliwa. Co do wymiany zepsutej na nową – też jest to możliwe, gdyż wygląda prawie identycznie jak w komputerze stacjonarnym czyli wyjmujemy stary moduł a na jego miejsce wkładamy nowy, przykręcamy kilka śrubek, chłodzenie i gotowe – każdy powinien sobie z tym poradzić :) Jednak często jest tak, ze ciężko dostać cały nowy moduł i taniej jest wymienić jedynie układ BGA (który odpowiada za 99% awarii kart graficznych w laptopach) a to już jest skomplikowana operacja i zwykły użytkownik sobie z tym na pewno nie poradzi a i też nie każdy serwis – jedynie taki, który posiada odpowiednie zaplecze techniczne do wymiany układów BGA. Pozdrawiam.

 69. Michał 20-12-2015 w 16:11 - Odpowiedz

  Czy w Lenovo z710 z kartą graficzną Nvidia GeForce 840m jest możliwość wymiany układu graficznego na mocniejszy?
  Pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 21-12-2015 w 06:30 - Odpowiedz

   Witam. W tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości modernizacji karty graficznej. Możliwa jest jedynie jej wymiana na nową, taką samą – gdyby karta się zepsuła. Pozdrawiam.

 70. Tomasz 18-12-2015 w 01:40 - Odpowiedz

  Witam,
  Czy w tym modelu laptopa:
  http://www.toshiba.co.uk/discontinued-products/satellite-c50d-a-133/
  możliwa jest zmiana procesora na lepszy? czy można też zmienić kartę graficzną na lepszą? jakie byłyby koszta każdej z tych modyfikacji?
  Pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 18-12-2015 w 07:08 - Odpowiedz

   Witam. Niestety laptop ten jest z serii budżetowej i jest tak wysoce zintegrowany, że nie ma możliwości wymiany ani procesora ani karty graficznej, dlatego, że procesor jest na stałe wlutowany w płytę główną a karta graficzna zintegrowana jest w tym procesorze. Procesor można wymienić jedynie na taki sam na przykład gdyby stary się zepsuł. Jedyne co można w tym laptopie zmodernizować – to zwiększyć pojemność pamięci RAM lub dołożyć dysk SSD a koszt takiej modyfikacji zależy od parametrów dysku i pamięci RAM i może się wahać do 120 do nawet 500 zł. Pozdrawiam.

 71. Dorota 07-12-2015 w 22:41 - Odpowiedz

  Posiadam laptopa Fujitsu z kartą Nvidii 525 m .Czy można wymienić karte graficzną na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 08-12-2015 w 17:52 - Odpowiedz

   Wszystko zależy od tego, czy laptop posiada osobne gniazdo na moduł karty graficznej czy karta jest wlutowana w płytę główną. Jeśli laptop posiada gniazdo – jest taka możliwość, jeśli karta jest wlutowana – możliwości brak.

   Pozdrawiam.

 72. Konrad 13-11-2015 w 21:41 - Odpowiedz

  Witam serdecznie.
  Czy jest możliwość wymiany układu w laptopie toshiba satellite c855-285 (PSC8YE) na nowy badz lepszy? Jak ksztaltowalby sie koszt takiego zabiegu?

  Pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 08-12-2015 w 20:22 - Odpowiedz

   Witam.

   Wymiana na lepszy raczej nie jest możliwa ze względu na to, że płyta główna najczęściej zaprojektowana jest do współpracy tylko z jednym modelem/serią układu natomiast wymiana na nowy, identyczny model jest jak najbardziej możliwa. Koszt nowego układu graficznego dla tego laptopa to 420 zł. W cenę wliczona jest wymiana oraz 12 miesięczna gwarancja. Cena na grudzień 2015.

   Pozdrawiam.

 73. Gropo 01-11-2015 w 13:17 - Odpowiedz

  Da si wymienić karte graficzcna na leepsza w DELL Latidude E6410

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 09-12-2015 w 11:29 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie niestety producent nie przewidział możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Pozdrawiam.

   • Mateusz 19-12-2015 w 21:26 - Odpowiedz

    dołączam się.
    Dlaczego nie ma możliwości skoro w tym modelu występują konfiguracje z różnymi kartami graficznymi od intela hd po karty nvidii?

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 21-12-2015 w 06:26 - Odpowiedz

     Dzień dobry! Dobre pytanie, ale odpowiedź jest banalna.

     Na etapie projektowania laptopa tworzy się go pod różne konfiguracje, z kartą dedykowaną jak i bez niej.

     Tak więc płyta główna umożliwia zamontowanie karty dedykowanej, ale karta graficzna do większości laptopów ma inną postać niż do zwykłych komputerów – jest lutowana do płyty głównej i składa się z kilkudziesięciu a nawet kilkuset osobnych elementów.

     Zatem jeśli spotkamy laptopa z kartą Intel a za chwilę innego z kartą Intel oraz nVidia, to w tym pierwszym na płycie głównej zostało po prostu puste miejsce na te kilkadziesiąt elementów które tworzyła by karta dedykowana.

     Dla ścisłości – możliwe jest zamontowanie dedykowanej karty graficznej, ale opłaca się to tylko na etapie fabrycznym, gdyż robią to automaty produkcyjne.

     Montowania dodatkowej karty w serwisie takim jak nasz wiąże się z:

     1. Rozpoznaniem schematu i rozmieszczenia elementów tworzących dedykowaną kartę.

     2. Skompletowaniem tych elementów.

     3. Zamontowaniem ich – czyli poświęceniu kilku do kilkunastu godzin roboczych.

     Podsumowując – w teorii jest to możliwe, ale praktycznie i ekonomicznie jest to o prostu nieopłacalne.

     Jeszcze żeby była jasność – gdy zepsuje się karta graficzna w laptopie i oferujemy jej wymianę, to najczęściej psuje się tylko jeden element – serce karty graficznej, czyli chip BGA będący jej główną jednostką obliczeniową, więc wtedy mamy tylko do wymiany jeden element a nie kilkadziesiąt-kilkaset i w takim przypadku można powiedzieć w dużym uproszczeniu, że wymiana karty jest możliwa.

     Zupełnie inaczej sytuacja wygląda gdy laptop posiada specjalne gniazdo (np. MXM) dedykowane – wtedy wymiana karty ogranicza się do zamontowania modułu z wydajniejszą kartą.

     Pozdrawiam.

 74. brajan 18-10-2015 w 10:11 - Odpowiedz

  witam czy jest możlowość wymiany karty graficznej jak i procesora w asusie k52j ?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 09-12-2015 w 18:16 - Odpowiedz

   Witam. Procesor można jak najbardziej wymienić natomiast karta graficzna jest na stałe zamontowana do płyty głównej i jej wymiana na lepszą jest niemożliwa. Jednie można ją wymienić na taką samą w przypadku gdy ulegnie ona awarii. Pozdrawiam.

 75. Paweł 28-09-2015 w 18:02 - Odpowiedz

  Witam, czy istnieje możliwość aby wymienić kartę graficzną na lepszą w następującej płycie głównej? Płyta główna HP Pavilion Dv7 Seria 7000, numer części HP: 681999-001

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 09-12-2015 w 20:02 - Odpowiedz

   Witam. W tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Jedynie możliwa jest wymiana karty graficznej na taką samą,nową na przykład w przypadku jej uszkodzenia. Pozdrawiam.

 76. Ziomek 18-09-2015 w 19:16 - Odpowiedz

  Witam. Czy w laptopie dell E6510 jest możliwość wymienienia karty graficznej zintegrowanej na dedykowaną?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 11-12-2015 w 08:23 - Odpowiedz

   Witam. W tym modelu laptopa nie da się wymienić zintegrowanej karty na lepszą, ale można do niego zakupił płytę główną z dedykowaną kartą graficzną, ale trzeba też pamiętać aby dopasować odpowiedni układ chłodzenia (stary układ nie będzie pasował z powodu braku modułu chłodzenia dla dodatkowej karty graficznej). Pozdrawiam.

 77. Lukasz 10-09-2015 w 20:10 - Odpowiedz

  witam… czy da rade wymienic karte graficzna na lepsza z ThinkPad..
  Procesor Inter(R) core(TM) i5 CPU M560 @ 2.67GHz 2.67Ghz
  Karta Inter(R) HD Graphic (Core i5)
  Interesuje mnie cena…

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-12-2015 w 10:43 - Odpowiedz

   Witam. Nie podał Pan dokładnego modelu laptopa, ale w większości laptopów Lenovo nie jest możliwa wymiana karty na lepszą, jedynie istnieje opcja wymiany karty na nową na przykład w przypadku gdyby stara się zepsuła. Pozdrawiam.

 78. adam 07-09-2015 w 08:11 - Odpowiedz

  wymiana karty graficznej w hp6700dv koszt karty+robocizna

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-12-2015 w 11:52 - Odpowiedz

   Witam. Nie podano dokładnego modelu karty graficznej ani laptopa tak więc mogę jedynie podać przybliżone koszty a dla serii Pavilion DV6000 wahają się one od 330 do 430 zł brutto (nowy układ BGA karty graficznej + robocizna). Naprawa objęta jest 12 miesięczną gwarancją. Pozdrawiam.

 79. Qttaz 29-07-2015 w 06:47 - Odpowiedz

  Witam czy w laptopie Lenovo Z50-75 można wymienić kartę graficzną na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 14-12-2015 w 13:07 - Odpowiedz

   Witam. Niestety w tym laptopie producent nie przewidział możliwości wymiany karty na lepszą, można ją ewentualnie wymienić na nową, taką samą gdyby się uszkodziła. Pozdrawiam.

 80. Adam 14-07-2015 w 13:02 - Odpowiedz

  Witam,
  Posiadam laptop lenovo G510 i5-4210m 2,6GH z kartą graficzną AMD Radeon R5 M230 1GB, czy była by możliwość wymiany na lepszą?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 16-12-2015 w 07:44 - Odpowiedz

   Witam. W tym modelu laptopa nie przewidziano możliwości wymiany karty na lepszą. Można za to ją wymienić na taką samą, nową na przykład gdyby ta stara uległa awarii. Pozdrawiam.

 81. Kacper 09-07-2015 w 20:31 - Odpowiedz

  Witam. Czy w laptopów ASUS A555l mogę wymienić kartę na lepszą? Mam kartę NVIDIA geforce 840M.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 16-12-2015 w 08:06 - Odpowiedz

   Witam. W tym modelu laptopa producent niestety nie przewidział możliwości modernizacji karty graficznej. Można ją jedynie wymienić na taką samą nową, na przykład gdyby ta stara się zepsuła. Pozdrawiam.

 82. Marek 29-05-2015 w 22:09 - Odpowiedz

  witam
  czy można w asusie g75 wymienić kartę graficzną na coś lepszego serii 9xx?? obecnie mam gtx660m.
  pozdrawiam

 83. Filip 28-05-2015 w 12:34 - Odpowiedz

  Witam . Czy w laptopie MSI GE70 z kartą GeForce GT 750M da się wymienić kartę graficzną na lepszą ?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 16-12-2015 w 14:37 - Odpowiedz

   Witam. Laptop ten posiada kartę graficzną wlutowaną w płytę główną i producent nie przewidział dla niej możliwości modernizacji. Kartę owszem można wymienić, ale na taką samą, nową na przykład gdyby stara się zepsuła. Pozdrawiam.

 84. Paweł 16-05-2015 w 23:28 - Odpowiedz

  Witam, czy w laptopie toshiba satellite L50-A-1EK istnieje możliwość wymiany karty graficznej (dedykowanej GT740M, bo integry raczej nie)?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 16-12-2015 w 18:49 - Odpowiedz

   Witam. Laptop ten mimo, że posiada kartę dedykowaną, to karta ta jest wlutowana w płytę główną i nie ma możliwości jej modernizacji – jeśli o to Panu chodzi. Natomiast jest możliwość jej wymiany na taką samą, nową – na przykład gdyby stara uległa uszkodzeniu. Pozdrawiam.

 85. Janusz 13-05-2015 w 20:23 - Odpowiedz

  Witam, czy w Toshiba L50-A-1EK istnieje możliwość wymiany karty graficznej (GT 720M) i procesora na mocniejszy?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 17-12-2015 w 18:16 - Odpowiedz

   Witam. Wymiana procesora na wyższy model na pewno jest możliwa gdyż laptop posiada gniazdo typu SOCKET z którego bez problemu można zdemontować procesor i na jego miejsce wsadzić inny. Natomiast karta graficzna jest wlutowana w płytę główną i producent nie przewidział dla tego modelu możliwości jej modernizacji, natomiast można ją wymienić na nową, taką samą na przykład gdyby stara się zepsuła. Pozdrawiam.

 86. Konrad 12-05-2015 w 15:57 - Odpowiedz

  Witam czy w laptopie samsung np550p05c-s04PL jest możliwość zmiany karty graficznej na lepszą bądź podmiania ją na taką samą?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 17-12-2015 w 18:12 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie producent nie przewidział możliwości modernizacji karty graficznej natomiast owszem – można ją wymienić na taką samą gdyby stara się zepsuła. Pozdrawiam.

 87. Bartłomiej 23-04-2015 w 10:07 - Odpowiedz

  A model ASUS R752L ? wymiana układu graficznego na lepszy wchodzi w grę?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 17-12-2015 w 20:32 - Odpowiedz

   Witam. Niestety – nie ma możliwości modernizacji karty w tym laptopie. Można zamontować nową gdyby stara się uszkodziła ale nie ma możliwości zamontowania lepszej. Pozdrawiam.

 88. Pawel 19-04-2015 w 22:15 - Odpowiedz

  Witam, mam latopa Samsung; NP350V5C – A0AUK
  Parametry:
  Procesor: Intel(R)_Pentium(R)_CPU_B970_@_2.30GHz_
  Pamiec: 6gb
  Grafika: Intel(R) HD Graphic

  I mam pytanie czy w tym laptopie da sie wymienic karte graficzna ? Czy ten laptop posiada dodatkowe zlacze na druga karte graficzna?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 17-12-2015 w 20:39 - Odpowiedz

   Witam. Co prawda płyta główna tego laptopa przystosowana jest do obsługi karty graficznej to jednak nie odbywa się to za pomocą standardowego złącza tak jak w komputerach stacjonarnych. Karta ta lutowana jest na stałe do płyty głównej, ale w Pańskim modelu ze względów budżetowych nie została zamontowana. Tak więc mówiąc najprościej – nie da się wymienić karty na lepszą w tym laptopie. Można ją ewentualnie wymienić na taką samą, nową – gdyby ta star uległa uszkodzeniu. Pozdrawiam.

 89. Przemek 10-04-2015 w 10:47 - Odpowiedz

  Witam
  Posiadam laptopa Toshiba qosmio x870-127 z grafiką gtx670m złącze mxm 3.0 B
  Czy mogę wymienić na gtx670MX i czy muszę coś zmieniać np. W bios?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-05-2015 w 12:26 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. Jeśli karta GTX670MX spełnia parametry kompatybilności dla złącza MXM oraz ma ten sam współczynnik TPD co stara karta – będzie pasować pod warunkiem, że jest dedykowana dla laptopów MSI. W przeciwnym wypadku inne karty niededykowane dla MSI mogą się nie uruchomić. Pozdrawiam.

 90. jacek 26-03-2015 w 15:08 - Odpowiedz

  Witam! Jaki bylby koszt wymiany bga w Lenovo Z580?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-08-2015 w 19:39 - Odpowiedz

   Witam. Koszt wymiany tego układu BGA na nowy + robocizna i 12 miesięcy gwarancji to łącznie 420 zł brutto. Pozdrawiam.

 91. kakaczorex454@gmail.com 16-03-2015 w 20:25 - Odpowiedz

  Witam czy w laptopie samsung RC530 i5-2450M 2.5 Ghz , a karta graficzna Nvidia Geforce 540M czy mozna na lepsza wymienic ?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-08-2015 w 18:30 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie nie ma możliwości modernizacji karty graficznej, można ją wymienić ale tylko na ten sam model (na przykład gdy ulegnie ona awarii). Pozdrawiam.

 92. Patryk 12-03-2015 w 20:26 - Odpowiedz

  Witam! Da rade wymienić karte w hp pavilion dv6? Karta graficzna to ATI Mobility Radeon 5650? Da rade wymienić na nową bądź tą samą ?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 15-05-2015 w 13:34 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. W tym laptopie można wymienić kartę na taką samą w przypadku awarii starej, natomiast nie ma możliwości wymiany karty na lepszą. Pozdrawiam.

 93. Piotr 07-03-2015 w 18:27 - Odpowiedz

  Witam . Czy w laptopie Acer Aspire 5741G da się wymienić kartę graficzną na lepszą ?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 15-05-2015 w 13:08 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. W tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można jedynie ją wymienić na taką samą w przypadku gdyby stara uległa awarii. Pozdrawiam.

 94. Dariusz 05-03-2015 w 21:44 - Odpowiedz

  witam. Czy w laptopie samsung RF511 można wymienić kartę graficzną ??

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 15-05-2015 w 12:24 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. W tym laptopie kartę można wymienić na taką samą na przykład gdy stara się zepsuje. Nie ma natomiast możliwości wymiany karty na lepszą, gdyż producent nie przewidział takiej możliwości. Pozdrawiam.

 95. Cezary 25-02-2015 w 11:56 - Odpowiedz

  Witam Czy w laptopie Samsung RF711 S02PL GT540M można wymienić kartę graficzną na lepszą ?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 15-05-2015 w 10:18 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Można ewentualnie wymienić ją na taką samą, gdyby stara uległa awarii. Pozdrawiam.

 96. czarny 11-02-2015 w 08:37 - Odpowiedz

  Witam. Czy w laptopie MSI GT70 Dominator z karta graficzna Nvidia Geforce GTX 870m , da sie wymienic karte graficzna na lepsza>?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-05-2015 w 13:11 - Odpowiedz

   Witam. Wszystko zależy od tego, czy firma MSI wypuściła wyższe modele kart graficznych. Dodatkowo należy się upewnić czy karta jest na tym samym interfejsie MXM oraz czy posiada ten sam współczynnik wydzielania ciepła TPD. Karta inna niż dedykowana dla laptopów MSI może w tym laptopie nie zadziałać. Pozdrawiam.

 97. Dariusz 09-02-2015 w 18:59 - Odpowiedz

  Witam czy w laptopie Toshiba Satellite C660 (Inter HD Graphics 64mb) można wymienić kartę graficzną na lepszą ???

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-05-2015 w 11:44 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie producent nie przewidział takiej możliwości. Pozdrawiam.

 98. Grzegorz 09-02-2015 w 14:08 - Odpowiedz

  Witam. Czy w laptopie eMachines E642G gdzie jest karta ATI Mobility Radeon HD 5470 istnieje możliwość jej wymiany?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-05-2015 w 11:44 - Odpowiedz

   Witam. Kartę można wymienić w na nową, lecz taką samą (np. w przypadku awarii). Nie da się tej karty wymienić na lepszą. Pozdrawiam.

 99. Darek 09-02-2015 w 11:21 - Odpowiedz

  Witam . Czy w Toshiba satellite A660-18G gdzie zamontowana jest GF330M można ją wymienić ? Czy tylko na ta samą czy wyższy model ?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-05-2015 w 11:41 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie kartę można wymienić tylko na ten sam model (np. w przypadku awarii), natomiast nie ma możliwości zamiany na wyższy model. Pozdrawiam.

 100. Hubert 04-02-2015 w 22:03 - Odpowiedz

  Witam, czy w Asus K52J można wymienić kartę graficzną?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-05-2015 w 11:29 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. Tak, można wymienić kartę, ale tylko na ten sam model (na przykład gdy karta się zepsuje), lecz nie ma możliwości wymiany na lepszy model. Pozdrawiam.

 101. Daniel 24-01-2015 w 16:32 - Odpowiedz

  Witam czy w samsungu model : NP300E5X-A01IT jest mozliwa wymiana karty graficznej i procesora ?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-05-2015 w 10:00 - Odpowiedz

   Dzień dobry. W tym laptopie można wymienić procesor na lepszy natomiast kartę graficzną można wymienić jedynie na taki sam model w przypadku jej awarii, nie ma możliwości zamiany karty graficznej na lepszą. Pozdrawiam.

 102. Michał 19-01-2015 w 16:00 - Odpowiedz

  Witam czy w laptopie Compaq nx 7400 celeron 1,6 intel gma 945 512mb ram można wymienić kartę graficzną na lepszą ?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 21-01-2015 w 22:11 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. W tym laptopie niestety nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Pozdrawiam.

 103. Paweł 13-01-2015 w 16:29 - Odpowiedz

  Witam! Czy w laptopie MSI jest możliwa wymiana karty graficznej na lepszą ? Model laptopa to CX61 2PC, a karta graficzna to Nvidia Geforce 820M.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-01-2015 w 21:03 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie karta jest wlutowana na stałe w płytę główną laptopa co oznacza, że nie ma możliwości jej wymiany na lepszą jedynie można ją wymienić na ten sam model w przypadku gdyby się zepsuła. Pozdrawiam.

 104. Karol 11-01-2015 w 14:46 - Odpowiedz

  Witam, czy w laptopie asus x550c można wymienić kartę graficzną z gt720m na coś mocniejszego?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-01-2015 w 20:46 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie karta jest wlutowana w płytę główną laptopa zatem nie ma możliwości jej wymiany na lepszą, jedynie można ją wymienić na ten sam model np. gdyby uległa awarii. Pozdrawiam.

 105. Przemek 08-01-2015 w 18:10 - Odpowiedz

  Czy istnieje możliwość wymiany karty graficznej w laptopie Fujitsu lifebook e751 na lepszą

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-01-2015 w 20:28 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. W tym modelu niestety nie ma możliwości ulepszenia karty graficznej. Jedynie można ją wymienić na nową w przypadku jej uszkodzenia. Pozdrawiam.

 106. Krystian 08-01-2015 w 14:05 - Odpowiedz

  Witam czy w laptopie asus r500 vm (gf 630m) istnieje możliwość wymiany karty graficznej na mocniejszą?Pozdrawiam

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-01-2015 w 20:25 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie niestety nie ma możliwości modernizacji karty graficznej (ciekawostka: w ASUS R700V już jest) gdyż jest ona wlutowana w płytę. Jedynie można ją wymienić na taką samą w przypadku jej awarii.

 107. Halina 06-01-2015 w 10:25 - Odpowiedz

  Czy w laptopie emachines G640 można wymienić kartę graficzną?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 06-01-2015 w 17:58 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. W tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości wymiany karty graficznej na lepszą. Pozdrawiam.

 108. Marek 05-01-2015 w 20:17 - Odpowiedz

  Witam czy może mi ktoś podpowiedzieć czy w Asusie M50V można wymienić grafikę na mocniejszą i czy można w miarę łatwo ją wymienić.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 06-01-2015 w 17:57 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. Teoretycznie istnieje taka możliwość, gdyż laptop posiada złącze MXM dla karty graficznej, ale w praktyce radzę się upewnić, czy istnieją mocniejsze karty dla tego modelu laptopa. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym artykule na temat wymiany kart graficznych w laptopach. Pozdrawiam.

  • Marek 07-01-2015 w 17:00 - Odpowiedz

   Witam ponownie, dziękuję za odpowiedz i zaraz mam pytanie czy państwa serwis wymieniłby mi kartę grafiki na mocniejszą, może też procesor mocniejszy.

   • Kamil Janicki - serwisant laptopów 07-01-2015 w 19:40 - Odpowiedz

    Proszę podać jaki dokładnie model karty posiada Pan w laptopie obecnie.

    • Marek 07-01-2015 w 20:05 - Odpowiedz

     GeForce 9300M GS 512MB

     • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-01-2015 w 11:50 - Odpowiedz

      Tą kartę można zastąpić kartą GeFroce 9650M GT. Koszt to 750 zł. Jest on nieadekwatny do wzrostu wydajności tak więc taka wymiana nie będzie opłacalna z ekonomicznego punktu widzenia.

      • Marek 13-01-2015 w 19:13 - Odpowiedz

       Bardzo dziękuje za wyjaśnienie zagadnienia rozbudowy kompa. Faktycznie nie warto inwestować w grafikę, jeszcze raz dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie. Pozdrawiam

 109. Radek 04-01-2015 w 15:48 - Odpowiedz

  czy jest możliwość wymiany karty graficznej na lepszą w laptopie samsung NP300E5A, mam geforce gt 520mx ?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 04-01-2015 w 15:50 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie niestety nie ma możliwości wymiany karty na lepszą. Pozdrawiam.

   • Radek 04-01-2015 w 16:16 - Odpowiedz

    Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.

 110. Mirek 04-01-2015 w 10:02 - Odpowiedz

  czy jest możliwość wymiany karty graficznej na lepszą?w HP probook 4250s

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 04-01-2015 w 11:16 - Odpowiedz

   Witam. W tym laptopie niestety nie ma możliwości wymiany karty graficznej na wydajniejszą. Pozdrawiam.

 111. Rafał 23-12-2014 w 19:36 - Odpowiedz

  Witam, czy w Laptopie Lenovo g780 nVidia® GeForce GT 635M + Intel® HD Graphics 4000 zintegrowana jest możliwość zainstalowania jakiejś nowszej karty graficznej?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 09:55 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Niestety w tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości montażu mocniejszej karty graficznej.

   Pozdrawiam.

 112. Marcin 23-12-2014 w 13:59 - Odpowiedz

  Witam,Posiadam Acera Aspire 5742G. Karta: GeForce 420M. Jest sprawna, chciałbym wymienić na bardziej wydajną. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest taka możliwość, na jaką konkretnie, oraz jaki byłby koszt samej wymiany?Pozdrawia

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 10:09 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   W tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości modernizacji karty graficznej.

   Pozdrawiam.

 113. Mikołaj 20-11-2014 w 20:17 - Odpowiedz

  Witam,
  czy w laptopie dell inspiron 17R SE (7720) można kartę nVidia GT 650M wymienić na coś jeszcze lepszego?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 12:18 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   W tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości zamontowania wydajniejszej karty graficznej.

   Pozdrawiam.

 114. gimli 15-11-2014 w 01:04 - Odpowiedz

  witam czy w laptopie NP-RC730-S02PL z karty g 540m mozna wymienic na lepsza

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 12:37 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Niestety tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości wymiany karty graficznej na lepszą.

   Pozdrawiam.

 115. użytkodnik 14-11-2014 w 23:05 - Odpowiedz

  Witam.
  Czy można wymienić kartę graficzną na lepszą w Samsung r580.
  Aktualnie posiadana karta to Nvidia geforce 330M.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 12:38 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Niestety w tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości wymiany karty graficznej na lepszą.

   Pozdrawiam.

 116. Heniu 14-11-2014 w 15:17 - Odpowiedz

  Notebook MSI CX500 grafika to ATI Radeon HD4330, szwankuje już od dłuższego czasu – nie chce się włączać jak jest zimny, system startuje dopiero po nagrzaniu się układów.

  Czy jest szansa wymienić układ grafiki na nowy, taki sam lub zamiennik (raczej o tych samych parametrach) ? Jaki byłby koszt?

  Serwis MSI stwierdził (korespondencyjnie), że do wymiany płyta główna, ponieważ układ grafiki nie występuje jako oddzielny moduł. Jednak nic nie da się zrobić bo do tego modelu nie posiadają już płyt głównych.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 12:44 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Oczywiście, że da się wymienić układ graficzny nawet jeśli jest wlutowany na stałe w płytę główną laptopa – nasz serwis oferuje takie usługi. Karty nie da się raczej wymienić na lepszą ale można ją wymienić na taką samą, z tym że sprawną i fabrycznie nową.

   Koszt takiej naprawy to łącznie 420 zł. W cenę wliczony jest nowy układ karty graficznej, robocizna oraz 12 miesięcy gwarancji.

   Pozdrawiam.

 117. Przemek 12-11-2014 w 16:33 - Odpowiedz

  Witam, Laptop DELL E6410 karta graficzna Nvidia NVS 3100M – czy jest możliwa wymiana karty graficznej na wydajniejszą ?

  • Julian 14-11-2014 w 09:53 - Odpowiedz

   Podłączam się pod pytanie.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 12:47 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   W tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości wymiany karty graficznej na wydajniejszą.

   Pozdrawiam.

 118. kacperchomej 02-11-2014 w 16:33 - Odpowiedz

  Witam serdecznie posiadam laptopa Samsung R780 z kartą NVIDIA GeForce GT 330M jest sprawna ale nie obsługuje directa 11 ,zastanawiam się czy jest możliwe jej wymiana na lepszą taką która mi starczy na następne parę lat

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 14:20 - Odpowiedz

   Witam serdecznie. W tym modelu laptopa producent nie przewidział niestety możliwości wymiany karty graficznej na wydajniejszą.

   Pozdrawiam.

 119. Gangsteru 25-09-2014 w 19:40 - Odpowiedz

  HP Pavilion DV9267EA 1.66 GHz Intel® Core™ 2 Duo processor T5500 with Intel® Centrino® Duo Mobile Technology, Level 2 cache 2 MB, NVIDIA® GeForce™ Go 7600
  Jest możliwość wymiany karty na inną?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 12-11-2014 w 14:19 - Odpowiedz

   Witam.

   W tym laptopie nie ma możliwości wymiany karty na lepszą (wydajniejszą). Jedynie można wymienić kartę na taką samą, lecz nową, gdy stara się zepsuje.

   Pozdrawiam. Kamil Janicki.

 120. OxOONE 17-09-2014 w 14:01 - Odpowiedz

  Witam serdecznie,

  ASUS G75VW-T1142V-8

  Intel HM77

  i7-3610QM i NVIDIA GeForce GTX 670M

  Grafika się psuje i zastanawiam się czy można zamontować coś mocniejszego, np NVIDIA GeForce GTX 780M?
  Jak tak to proszę napisać jakie przykładowe karty.
  Przeszukałem mnóstwo witryn i trafiłem tutaj. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
  Pozdrawiam!

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 19-09-2014 w 05:43 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   W tym modelu karta ma bardzo nietypowe wymiary, zupełnie inne niż standard MXM tak więc prawdopodobnie nie ma możliwości modernizacji karty. Na chwilę obecną nie posiadamy w tabeli kompatybilności żadnego zamiennika dla tego laptopa.

   Pozdrawiam.

 121. Urzytkownik 10-09-2014 w 06:34 - Odpowiedz

  Witam, mam notebooka marki fujitsu siemens czy jest szansa na wymianę karty graficznej na lepszą ( mam kartę Intel (R) ) np. Na kartę Intel core ?

  • Urzytkownik 10-09-2014 w 06:35 - Odpowiedz

   I czy opłacało by mi się ją wymienić ?

   • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 10-09-2014 w 08:06 - Odpowiedz

    Witam serdecznie.

    Proszę podać dokładny model laptopa, gdyż zależnie od jego modelu – może być taka możliwość lub może być jej brak.

    Pozdrawiam.

 122. Grzech 29-07-2014 w 16:31 - Odpowiedz

  Witam Pana Kamila. Czy możliwa jest wymiana karty graficznej na lepszą?

  Samsung RF511

  Intel Core i7 2630QM @ 2.00GHz
  Technologia Sandy Bridge 32nm

  8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 532MHz (7-7-7-20)

  SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. RF511/RF411/RF711 (CPU 1)

  Generic PnP Monitor (1366×768@60Hz)
  Intel HD Graphics Family (Samsung)
  1023MBNVIDIA GeForce GT 540M (Samsung)

  233GB Samsung SSD 840 EVO 250G (SSD)

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 31-07-2014 w 06:22 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   W tym modelu laptopa karta graficzna jest wlutowana na stałe w płytę główną laptopa w postaci układu BGA. Co prawda można ją wymienić (np. w razie awarii), ale na identyczny model, nie ma możliwości zamontowania lepszej karty.

   Pozdrawiam.

 123. Piotr 23-07-2014 w 18:26 - Odpowiedz

  TOSHIBA L75 i5-3230M 2×2.60GHz 6GB 500GB HDMI WIN8 czy jest możliwość wymiany karty graficznej
  z Intel HD Graphics 4000 na jakąś lepszą ??

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 31-07-2014 w 06:44 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Niestety w tym modelu nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszą.

   Pozdrawiam.

 124. grzegorz 16-07-2014 w 17:49 - Odpowiedz

  witam jaki jest koszt wymiany grafiki ati hd 3200 w laptopie asus k52 de

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 31-07-2014 w 06:59 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Całkowity koszt wymiany układu BGA karty graficznej Radeon HD3200 to łącznie 420 zł brutto. W cenę wliczony jest nowy układ graficzny, robocizna (lutowanie BGA) oraz 12 miesięcy gwarancji.

   Pozdrawiam.

 125. Matrix123 05-06-2014 w 13:09 - Odpowiedz

  SAMSUNG NP300E5C NP300E5C-S03PL czy jest możliwość wymiany karty graficznej nVidia geforce 610m jeśli tak to na jaką inną kartę graficzną ??

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 24-06-2014 w 08:44 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   W tym modelu laptopa nie ma możliwości modernizacji karty graficznej.

   Pozdrawiam.

 126. Rich 19-05-2014 w 16:27 - Odpowiedz

  Czy da się wlutowac jakąś lepszą kartę do dell6410 i5 żeby można było pograc? i ile by to kosztowało? Pozdrawiam.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 23-05-2014 w 08:34 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   W tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości modernizacji karty.

   Pozdrawiam.

 127. szpinak 01-05-2014 w 20:14 - Odpowiedz

  Hmm… pisał ktoś o laptopach z biedronki…
  A czy z eMachnes G640 (AMD Phenom II X4 N970 2200Mhz Quad-Core, Radeon HD 4250, 8GB RAM) da się coś zrobić?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 23-05-2014 w 07:46 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   eMachines G640 jest platformą wysoce zintegrowaną. Tak więc nie ma możliwości ulepszenia w nim karty graficznej. Jest możliwość jej wymiany w przypadku uszkodzenia, ale jedynie na ten sam model.

   Pozdrawiam.

 128. iSoyer 12-04-2014 w 12:59 - Odpowiedz

  Mam leptopa HP Compaq nx7400 z kara zintegrowaną Intel GMA950, czy istnieje możliwość wymiany tej karty jak lepszy model i jaka byłaby cena z robocizną ?

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 18-04-2014 w 10:17 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Niestety w tych modelach producent nie przewidział możliwości modernizacji karty graficznej.

   Pozdrawiam.

 129. Marta 26-03-2014 w 18:33 - Odpowiedz

  Dell inspirion 1501 czy opłaca się naprawiać karte graficzną?

 130. Vip123 26-03-2014 w 08:16 - Odpowiedz

  Czy mogę wymienić kartę graficzną nVdie geforce 610m w laptopie SAMSUNG NP300E5C NP300E5C-S03PL

 131. Heros 24-03-2014 w 18:38 - Odpowiedz

  Wymiana karty graficznej nvidia geforce 610m. Model laptopa to SAMSUNG NP300E5C NP300E5C-S03PL

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 18-04-2014 w 10:51 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Koszt wymiany układu graficznego na nowy to łącznie 420 zł (nowy układ + robocizna). Naprawa objęta jest 12-miesięczną gwarancją. Cena na kwiecień 2014.

   Pozdrawiam.

 132. DELLuser 24-03-2014 w 08:44 - Odpowiedz

  Witam. Czy jest możliwa wymiana karty graficznej na wydajniejszą w lapotopie DELL Studio 1537 – obecnie karta mocno ogranicza CPU wyraźnie to widać w filmach itp. ( np. zmieniając rozdzielczość ekranu obciążenie GPU drastycznie się zmienia)
  Grafika: ATI Mobility Radeon HD 3400 Series (naprawę beznadziejna na obecne czasy). Jestem przywiązany do mojego laptopa, a nie zamierzam wydawać +1500 zł na nowego zamiast 300/400/500zł na modernizację, skoro obecny jest sprawny i nie licząc grafiki wydajność mi (jeszcze) zupełnie wystarcza. W tym laptopie były 2 rozwiązania od grafiki – grafika od Intela lub właśnie taka co podałem wyżej od AMD. CPU w tym laptopku to “Intel Pentium Dual-Core CPU T4200 2.00Ghz”. Słyszałem, że Laptopy Dell są bardziej przystosowane do wymian tego typu, a dodatkowo mój miał kilku mocniejszych następców np. DELL Studio 1558, DELL Studio 1555 z grafiką ATI Mobility Radeon HD4570 – nie znam się czy slot, konstrukcja jest taka sama może jak znalazł. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaki typ grafiki u mnie siedzi – czy BGA czy MXM (oby MXM :d), ale znając moje szczęście to BGA. Jeśli będzie potrzeba jakiś informacji mogę nawet rozebrać doszczętnie laptopa na życzenie i sprawdzić wszystko by dobrać ewentualnie (jeśli będzie to możliwe) grafikę. Liczę na to, że będzie można mi pomóc, z góry dziękuje za odpowiedź.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 18-04-2014 w 10:55 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   W tych akurat modelach grafika była montowana w technologii BGA – czyli lutowana na stałe do płyty głównej, zatem nie ma możliwości jej modernizacji. Jedynym rozwiązaniem jest nabycie całej płyty głównej z mocniejszą grafiką i zamontowanie jej do laptopa. Koszt takiej płyty powinien oscylować w granicach 600-800 zł.

   Pozdrawiam.

 133. Vip123 20-03-2014 w 18:48 - Odpowiedz

  Z góry dzięki za odpowiedź :D

 134. Vip123 20-03-2014 w 18:48 - Odpowiedz

  Model laptopa to SAMSUNG NP300E5C NP300E5C-S03PL

 135. wlodek 18-03-2014 w 22:50 - Odpowiedz

  Witam, Czy była by możliwość wymiany karty graficznej w laptopie MSI CX623 z geforce 310M na geforce GT550M, okazuje się że mają taki sam socket bga ,więc na pewno da się taką kartę zamontować ale czy po takim zabiegu wszystko będzie działać?

  • wlodek 18-03-2014 w 22:59 - Odpowiedz

   Jednak po głębszym sprawdzeniu okazuje się że sockety się różnią, więc nic z tego nie będzie.

 136. Vip123 08-03-2014 w 18:39 - Odpowiedz

  Czy mogę wymienić nVidie geforce 610m ??

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 10-03-2014 w 07:31 - Odpowiedz

   Witam.

   Proszę podać model laptopa gdyż możliwość wymiany karty graficznej na lepszą zależna jest od modelu laptopa.

   Pozdrawiam.

 137. Marta 03-03-2014 w 15:19 - Odpowiedz

  witam, mam problem z laptopem dell inspirion 1501. Po włączeniu laptopa jest czarny ekran, słychać jak wiatrak się włącza, napęd cd również działa. Dodam również że nie pierwszy raz tak się z nim dzieje tylko że zawsze pomagało wyjęcie i ponowne wożenie kostek ramu, niestety tym razem nic nie pomaga.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 07-03-2014 w 10:43 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia układu BGA mostka północnego ze zintegrowaną kartą graficzną. Aby skutecznie naprawić usterkę tenże mostek należy wymienić na nowy. Koszt to 420 zł. W cenę wliczony jest nowy mostek + robocizna (usługa montażu – lutowanie BGA). Gwarancja na naprawę 12 miesięcy.

   Cena na marzec 2014. Pozdrawiam.

 138. HakerPL2443 24-01-2014 w 21:34 - Odpowiedz

  witam czy w laptopie toshiba da sie wymienić karte graficzną mam Ati Mobility hd 4200 series np na HD 5830 albo na inną ale dobrą

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 27-01-2014 w 08:46 - Odpowiedz

   Witam.

   W tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości modernizacji karty graficznej, tak więc nie da się zamontować mocniejszej karty.

   Pozdrawiam.

 139. macieej 19-11-2013 w 20:55 - Odpowiedz

  fujitsu ah532 i3 2328 posiada fatalna grafike, czy jest mozliwosc wymiany na nvidie? jezeli tak to prosze o jakis model ktory niespali mi lapka bardzo dziekuje.

  • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 20-11-2013 w 13:01 - Odpowiedz

   Witam serdecznie.

   Niestety w tym modelu laptopa nie ma możliwości wymiany karty graficznej na mocniejszy model.

   Pozdrawiam.

 140. Marcin 09-04-2013 w 15:45 - Odpowiedz

  Chciałbym sie dowiedziec czy istnieje fizyczna możliwosc wymiany karty graficznej na lepsza jeżeli mógł by mi ktoś pomóc był bym wdzieczny.
  Moje parametry:
  ASUS i5-460M X52J
  2 karty graficzne zintegrowana i NVIDIA 310M

 141. Paweł 19-02-2013 w 20:35 - Odpowiedz

  konkretnie i profesjonalnie robione krok po kroku i takiej firmie mozna to zlecic. dlatego gwarancja jest udzielana na 12 miesiecy. calkowita wymiana ukladu a nie pseudo-piekarnikowo-opalarkowe metody dajace efekt na maksymalnie pol roku. oczywiscie oplaca sie to robic tylko w przypadku drozszego laptopa z gornej polki a nie masowki z biedronki za 1,5tys.

 142. Andrzej Jamróz 29-11-2012 w 13:02 - Odpowiedz

  Czy jest możliwa wymiana karty graficznej w laptopie Asus X73S, który posiada dwie karty graficzne, jedna zintegrowana, druga Nvidia GeForce GT 540M na coś wyższego np na 640M?

  • Adam 24-05-2013 w 16:02 - Odpowiedz

   tak ale możesz wymienić tylko navidia gt 540m na coś mocniejszego ale to też zależy jaki masz procesor bo jak dowalisz jakąś kartę gtx 780 to ci lapka zjara polecam tak gtx 660m wszystkie ci gry pójdą tyle ze musisz mieć przynajmniej intel core 3 i bedzie śmigać co do rozdzielczośći kupujesz tv np sharp 32cale aquos full hd za 1000zł masz full rozdzielczość przy kablu hdmi sprawdzałem na monitorze nie ma różnicy a tak masz jeszczę możliwość podpięcia konsoli w przyszłości a co do głośników to polecam Logitech X-530 za 220zł max i masz full wypas

 143. Piotr 12-10-2012 w 13:00 - Odpowiedz

  Bardzo dobrze przedstawione. Ale czy nie boicie się że stracicie klientów – zaczną sami reperować laptopy :)

 144. mariusz 30-08-2012 w 11:52 - Odpowiedz

  asaus m50 vc AP0 51,karta graficzna gf 9300 mgs,czy jest możliwość zamiany na wyższy model? ,a jesli tak to jaki i gdzie można to zrobić…

 145. Dominik 29-04-2012 w 14:12 - Odpowiedz

  Ile trzeba by było zapłacić za taką usługę?

 146. Marcin 27-04-2012 w 12:16 - Odpowiedz

  mój laptop to gateway P-7811fx z GPU gf 9800gts 512mb i CPU P8400 2 x 2,26GHz. Czy jest możliwość jego ulepszenia? na jakie komponenty i za jaką cenę?

 147. Xavier 16-04-2012 w 10:58 - Odpowiedz

  A czy możliwa jest wymiana karty graficznej na lepszą (chociażby w serwisie)?

 148. Maciej 07-04-2012 w 19:13 - Odpowiedz

  bo bym se w jakies gry tez pogral :)

 149. Maciej 07-04-2012 w 19:12 - Odpowiedz

  jak mam emachines g640 to mogę wymienić karte graficzna na nowszy i lepszy model? jak tak to na jaki?

 150. Krzysztof 22-03-2012 w 16:59 - Odpowiedz

  Bardzo mi się to przydało, dzięki temu znów mam sprawnego laptopa.

 151. slawek 15-02-2012 w 21:28 - Odpowiedz

  Przy uruchamianiu na ekranie laptopa nie pojawia się żaden obraz, dodatkowo laptop piszczy wydając dźwięki – jeden krótki dwa długie (sygnał braku karty graficznej). W niektórych przypadkach da się słyszeć normalną pracę laptopa czyli dźwięk uruchamiania systemu itp… Usterka najczęściej objawia się w ten sposob w laptopach firmy acer , no wlasnie -mam ten problem od dluzszego czasu z laptopem ACER EXTENSA 7620 G gdzie G oznacza zewnetrzna grafike czyli prosta wymiane karty na calkiem nowa ,ale opisze moze problem; a wiec po zalaczeniu lapka czasami windows wystartuje normalnie ale w wiekszosci przypadkow jest tak ,ze ekran sie nie zalacza tylko wlasnie da sie slyszec te bipy , moj bios to phoenix V 1.31 . W sumie znalazlem zposob na to zeby laptop jednak “zaskoczyl” tak jak powinien -po zalaczeniu musze kilka razy uderzac w klawiature w okolice klawisza enter . Po tym zabiegu ekran startuje wraz z windowsem jak nalezy . No ale obawiam sie ,ze na dluzsza mete to rozwiazanie uderzaniem spowoduje mi wiecej szkod-obluzuja mi sie przez to rozne styki itd.itp. Czy moze autor cos poradzic co z tym zrobic? Gdyby sie okazalo ,ze wymiana karty graficzneej-obecna jest ATI Mobility Radeon HD 2400 XT- rozwiaze problem bylaby to dobra wiadomosc . Ale kiedy laptop dziala normalnie z karta nic zlego sie nie dzieje , gram w gry itp. i wszystko pracuje normalnie . Zatem czy moze to byc wina karty mimo wszystko ? Dodam ,ze zrobilem upgrada procesora ostatnio -czyli z Intel Mobile Core 2 Duo T5250 na T 7700 takze przydala by sie do tego jakas mocna karta graficzna jakkolwiek. Prosze o podpowiedz -doradztwo . Pozdrawiam .

 152. Maraza 08-02-2012 w 21:12 - Odpowiedz

  ok, już zobaczyłem cennik…stwierdzam, że chyba się nie opłaca tego naprawiać…
  Pozdrawiam

 153. Maraza 08-02-2012 w 21:09 - Odpowiedz

  Witam!
  Byłbym zainteresowany taką usługą z waszej strony, chciałbym sie jedynie dowiedzieć jaki jest koszt wymiany karty graficznej w laptopie.

 154. Mateusz 06-02-2012 w 14:47 - Odpowiedz

  Witam. Chciałbym zapytać czy wymiana grafiki w laptopie Samsung R720 AS01PL z ATI HD4330 jest możliwa. Nie orientuję się jak ten układ jest zamontowany czy jest to złącze MXM i czy umożliwia to wymianę. Proszę o informację na maila: naruto6280@gmail.com.

 155. Daniel 03-02-2012 w 18:12 - Odpowiedz

  Opłaca się to robić? Jeśli zapłacę 500 zł, a laptop wytrzyma pół roku to chyba lepiej kupić coś całkiem nowego.

  • kamiljot 03-02-2012 w 18:38 - Odpowiedz

   Pragnę zwrócić uwagę, iż na usługę wymiany nasza firma udziela 12 miesięcy gwarancji.

   Pozdrawiam.

   • Adam 06-06-2014 w 14:42 - Odpowiedz

    laptop samsung np550p7c-s03pl czy da sie wymienic grafike nvidia 650m na lepszą

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 24-06-2014 w 08:39 - Odpowiedz

     Witam serdecznie.

     W tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości ulepszenia karty graficznej.

     Pozdrawiam.

     • Andrzej 04-10-2014 w 18:14 - Odpowiedz

      Witam,

      Czy istnieje możliwość wymiany karty graficznej w laptopie toshiba satellite l650
      Karta ati hd 5145
      chciałbym wymienić na Ati hd 5850

      tu specyfikacja laptopa – http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-l650-108/

      jest tam informacja odnośnie karty graficznej że “Podłączona magistrala : PCI Express®”

      • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 12-11-2014 w 14:45 - Odpowiedz

       Witam serdecznie.

       W tym laptopie karta graficzna wlutowana jest na stałe w płytę główną więc nie ma możliwości wymiany karty graficznej na lepszy model.

       • Dawid 16-02-2015 w 08:49 - Odpowiedz

        Witam czy w modelu Dell Inspiron 15 3542 jest możliwość wymiany grafiki?

        • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-05-2015 w 13:28 - Odpowiedz

         Dzień dobry. W tym modelu laptopa producent nie przewidział możliwości wymiany karty graficznej na inną. Pozdrawiam.

         • Michal 05-01-2016 w 21:10 - Odpowiedz

          Panie Kamilu,
          Chciałbym zeby powiedziałbym ze sie mylę i mozna zrobic upgrade… ;)
          ASUS N76 i7-3610 FHD 3,3GH 16GB 750GB G650-2G
          nVidia GeForce GT650M 2048MB DDR3 VRAM (pamięć własna) + Intel HD Graphics 4000
          http://archiwum.allegro.pl/oferta/asus-n76-i7-3610-fhd-3-3gh-16gb-750gb-g650-2g-win7-i2471315572.html

          Ale nadzieje we mnie pozostało niewiele.
          Pozdrawiam,

          • Kamil Janicki - serwisant 07-01-2016 w 06:04

           Witam. W tym laptopie karta jest wlutowana na stałe w płytę główną, więc opcji modernizacji jest brak. Przykro mi :)

     • Mintka 19-10-2014 w 16:52 - Odpowiedz

      Witam czy w laptopie hp pavilion g7 2200sw jest możliwa wymiana karty graficznej radeon hd 7600m series wiem że nie ma złącza mxm tylko czip bga

      • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 15:43 - Odpowiedz

       Witam serdecznie.

       W tym laptopie nie przewidziano możliwości montażu lepszej karty graficznej.

       Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

ZIMOWA PROMOCJA!
Naprawa laptopów do 35% taniej!
Szczegóły promocji.PROMOCJA DO KOŃCA STYCZNIA 2019!