Ocena użytkowników:

Jakie są modele laptopów gamingowych?


Do najczęściej trafiających na serwis laptopów gamingowych, możemy śmiało zaliczyć:

 • Lenovo Legion

 • Lenovo IdeaPad Gaming

 • HP Omen

 • HP Victus

 • Acer Nitro

 • Acer Predator

 • Acer Triton

 • MSI Katana

 • MS Cyborg

 • MSI Thin

 • Asus TUF Gaming

Na pytanie które z nich psują się najczęściej odpowiedź jest jedna – Wszystkie mają podobne usterki i nie da się powiedzieć który pochodzi dłużej a który krócej jakiekolwiek statystyki na ten temat musiałyby brać pod uwagę ilość sprzedanych modeli w czasie, ilości i monitorować jak często w okresie 3 lat trafiały one do serwisu i z jakimi usterkami więc realnie po prostu wiemy, że w każdym z nich wcześniej czy później wystąpi problem.


Co najczęściej psuje się w laptopach do gier?

 1. Najczęściej dochodzi do uszkodzenia karty graficznej dedykowanej – GTX,RTX, Ati Radeon – wszystkie modele się uszkodzą wcześniej czy później,
 2. Następne są procesory lutowanego w technologii BGA – od momentu w którym producenci płyt głównych stosują praktykę, że procesora, już nie, możemy wyjąć z płyty głównej i po prostu zamontować nowy tak jak ma to miejsce do dzisiaj w komputerach stacjonarnych to przez tylko nasz serwis tygodniowo przewija się od kilku do kilkunastu sztuk z uszkodzonymi procesorami,
 3. Nikogo chyba nie zdziwi, że kolejnym problemem są po prostu KLAWIATURY! – laptopy, służą do grania i dosyć często godzinami są mocno eksploatowane przez co wycierają się klawisze, wypadają a co raz częściej po prostu przestają działać a to, już jest spory problem gdy na klawiaturze znajduje się włącznik laptopa – zwyczajnie nie włączymy, już sprzętu gdy do takiej sytuacji dojdzie – z pominięciem laptopów Lenovo.
 4. Uszkodzenia programowe wsadu BIOS lub wsadu KBC – tutaj najczęściej za uszkodzenie odpowiada zwyczajna aktualizacja windowsa bowiem od paru lat system ma, możliwość nadpisania wsadu BIOS czy wsadu KBC podczas aktualizacji i jeszcze w trakcie coś pójdzie nie tak jak powinno to najczęściej skutkuje to po prostu brakiem obrazu po uruchomieniu laptopa.
 5. Zauważyliśmy, że coraz częściej trafiają do nas laptopy z uszkodzonymi matrycami ale nie przez uszkodzenie fizyczne a po prostu z dnia na dzień przestają działać dochodzi do uszkodzenia elektroniki matrycy. Matryce obecnie są naszpikowane elektroniką więc nie ma co się dziwić, że coraz częściej dochodzi do ich uszkodzenia.
 6. Uszkodzenia portów USB, USB-C i wentylatorów – jak już, wyżej wspomnieliśmy zwyczajna eksploatacja a wentylatory ze względu na ich ciągłą pracę i nie ma co się dziwić podczas grania na takim laptopie temperatury na rdzeniu procesora potrafią sięgać nawet 105 stopni!
 7. Uszkodzone kości VRAM czyli pamięci karty graficznej dedykowanej.

Czy usterki są do naprawienia? 

TAK! W naszym serwisie naprawiliśmy, już setki laptopów do grania ze wszystkimi chyba, możliwymi uszkodzeniami.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie usterki są opłacalne do naprawy jak np. wymiana karty graficznej dedykowanej np. RTX3060 i, już tłumaczymy dlaczego klient z pewnymi usterkami pomimo, że serwis jest wstanie wykonać naprawę powinien jednak z niej zrezygnować!

Zakładając, że wymienimy kartę graficzną w kwocie 1500 zł na nową – z czego sama karta to koszt rzędu 1000 zł z alliexpress …. uznajmy, że naprawa się udała a klient odebrał laptopa zadowolony – jednak co się stanie, jeżeli  dojdzie do uszkodzenia procesora po np. tygodniu, użytkowania? Żaden serwis nie da gwarancji na działanie innych podzespołów, niż te które wymienia więc klient będzie musiał ponownie wydać podobną kwotę, żeby naprawić swojego laptopa z tego, też względu zwyczajnie naszym klientom odradzamy tego typu naprawy bo wiemy jak, dużo elementów się uszkadza w laptopach gamingowych!


Co zrobić jak mamy uszkodzoną kartę graficzną dedykowaną?

Jednym z najlepszych rozwiązań jest przekonfigurowanie płyty głównej tak jakby tej karty graficznej po prostu nie było!

Inżynierzy płyt głównych zaprojektowali je tak, że do jednego modelu wlutują kartę graficzną a do drugiego tańszego po prostu nie będzie karty graficznej dedykowanej wlutowanej w laminat i mając dostęp do schematu danej platformy, możemy przerobić taką płytę właśnie na taką bez karty graficznej – jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że po prostu nas sprzęt nie uciągnie, już poważnych gier ale nadal będzie mógł służyć jako zapasowy czy do prostych czynności i nadal będzie o, dużo bardziej wydajny, niż sprzęt, służący typowo do zadań biurowych.

Należy pamiętać, że nie we wszystkich płytach głównych jest to możliwe, najlepiej skontaktuj się z nami w celu potwierdzenia takiej naprawy.W naszym serwisie diagnoza jest kompletnie DARMOWA po jej wykonaniu uzyskasz informację o kosztach naprawy jak i szczegółach telefonicznie a dopiero po zgodzie naprawa zostanie wykonana – dodatkowo zapewniamy przyjazd kuriera w całej Polsce jak i korzystamy z paczkomatów firmy Inpost! Sam wybierasz podczas zgłoszenia naprawy w jaki sposób chcesz dostarczyć do nas swój sprzęt. Klikając w przycisk poniżej „zamów naprawę” zostaniesz przeniesiony bez pośrednio do formularza zgłoszenia naprawy.


Klikając w jedną z ikon poniżej znajdziesz więcej informacji, zdjęć i filmów właśnie z naprawy Twojego sprzętu!

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA NASZYCH NAPRAW SPRZĘTÓW DO GRANIA

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj