Ocena użytkowników:

hp pavilion dv6000 9000 naprawa bgaDziś przedstawimy film prezentujący przebieg profesjonalnej naprawy laptopa w postaci wymiany układu BGA. Operację wymiany układu BGA wykonamy na przykładzie laptopa HP Pavilion z serii DV6000/9000.

Zostanie tutaj zaprezentowana profesjonalna naprawa laptopa HP Pavilion DV6000/9000 przy użyciu specjalistycznej stacji do lutowania układów w technologii BGA z zachowaniem koniecznych środków ostrożności. Proces ten nazywa się lutowaniem BGA i wymaga specjalnych warunków takich jak dostosowanie przyrostu temperatury w czasie, użycie specjalistycznego topnika o określonym progu aktywacji oraz podstawowa ochrona ESD a także szereg innych drobniejszych warunków (szczegółowo zostało to opisane w artykule „Reballing BGA w laptopie” artykuł można znaleźć w powiązanych treściach poniżej).

Naprawa laptopa w postaci wymiany układu BGA na nowy jest konieczna gdy laptop wykazuje problemy takie jak:

  • Problem z grafiką (brak obrazu, artefakty)

  • Problem z portami USB

  • Problem z kamerką

  • Problem z napędem DVD

  • Problemy z działaniem Wi-Fi

  • Problem z dźwiękiem (brak dźwięku)

Są to objawy które w 95% przypadków wskazują na trwałe uszkodzenie układu mostka hybrydowego nVidia MCP67M-A2 lub nVidia  MCP67MV-A2 (mostek hybrydowy – układ integrujący funkcje mostka północnego, południowego oraz układu graficznego).

Należy pamiętać, że laptop HP Pavilion DV6000/9000 należy do laptopów, w których występował problem z wadliwymi układami BGA firmy nVidia. Jedyną skuteczną metodą naprawy laptopa HP Pavilion z wadliwym układem BGA, jest wymiana układu na fabrycznie nowy (chyba że stwierdzona zostanie inna usterka, np. zimne luty, lecz usterka ta występuje w laptopach HP Pavilion z wadliwymi układami bardzo sporadycznie).

Błędem jest stosowanie tutaj operacji nazywanej reballing BGA, gdyż w ogromnej części (ok. 95%) przypadków dla laptopa HP Pavilion DV6000/9000 z wadliwym układem BGA naprawa ta pomaga jedynie na krótki okres czasu (z reguły 1-3 miesiące, więcej na ten temat w powiązanych treściach w artykule „Kiedy wykonywać reballing BGA„).

 

Naprawa, wymiana BGA – na przykładzie HP Pavilion DV6000/9000 i układu MCP67M-A2

Pamiętaj, że tylko profesjonalne wykonanie wymiany wadliwego układu BGA w laptopie zapewnia skuteczną naprawę i gwarantuje poprawne funkcjonowanie laptopa przez długi czas!

 

Powiązane treści odnoszące się do powyższego artykułu:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj