Ocena użytkowników:
[Głosów:2    Średnia:5/5]

 

Dzisiejszy króciutki artykuł jest nawiązaniem do wcześniejszego wpisu ( ASUS F550CC, X550CC nie uruchamia się, nie reaguje na włącznik, dlaczego? Naprawa ) w którym poruszaliśmy temat awarii zasilania w płycie głównej laptopa, czyli laptop nie działa na zasilaczu, nie ładuje baterii, natomiast potrafi działać na samej baterii aż do jej rozładowania.

Jak się okazuje, temat ten zasługuje na kontynuację, gdyż pojawiły się w naszym serwisie nowe modele laptopów na nowych płytach głównych, lecz cierpią na identyczną przypadłość jak laptopy omawiane w podlinkowanym chwilę wcześniej artykule.

Dla przypomnienia, cytat ze wspomnianego artykułu:

Przyczyna usterki jest nam znana i jest nią uszkodzenie kilku elementów w głównej linii zasilania. Praktycznie w każdym przypadku tego typu usterki są to te same elementy a po ich wymianie laptop wraca do normalnego funkcjonowania.

Tak więc nie ma się co rozpisywać na temat przyczyn i metody naprawy,  pozostaje nam po prostu wydłużyć listę laptopów i płyt głównych cierpiących na problem z układem zasilania a są to:

  • ASUS R556LJ (Płyta główna: X555LD MAIN BOARD)
  • ASUS X551C  (Płyta główna: X551CA MAIN BOARD)
  • ASUS X553M (Płyta główna: X553MA MAIN BOARD rev: 2.0)
  • ASUS F550J (Płyta główna X550JD MAIN BOARD)
  • ASUS X550C (Płyta główna X550CC MAIN BOARD REV: 2.0) – o tej pisano w poprzednim artykule.
  • ASUS X550VC-XO007H (Płyta główna X550VC MAIN BOARD rev 3.0)

W ogromnej większości przypadków, wystarczy wymiana uszkodzonych elementów których jest zazwyczaj kilka sztuk i każdy laptop oraz każda wymieniona powyżej płyta główna wraca do normalnego funkcjonowania. Poniżej zdjęcia wadliwych płyt;

 

Jeśli borykasz się z tym samym problemem lub masz jakieś pytania odnośnie tematów, których nie poruszyliśmy w tym artykule, zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem.

KONTAKT

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj