Ocena użytkowników:
[Głosów:4    Średnia:4/5]

 

Dziś poruszymy kilka tematów, ale jak można się domyślać po tytule artykułu – głównym wątkiem będą procesory Intela lutowane do płyty głównej laptopa i wszelkie komplikacje jakie przynoszą one dla serwisu oraz dla właściciela laptopa. Porównamy jak to było kiedyś z tymi procesorami a jak jest teraz, jakie ograniczenia nakładają lutowane procesory a jakie przynoszą korzyści zarówno z punktu widzenia serwisu laptopów jak i użytkownika.

Słowo wstępu i krótka lekcja historii

Do napisania tego artykułu nakłonił nas fakt, że z roku na rok w dziedzinie elektroniki, szczególnie na polu urządzeń przenośnych w tym laptopów – następuje bardzo dynamiczna integracja i miniaturyzacja. Te zjawiska same w sobie nie są niczym złym – patrząc pod wieloma kątami można by nawet rzec, że są pozytywne – miniaturyzacja to przecież mniejsze gabaryty sprzętu, mniejsze zużycie energii czyli dłuższa praca na baterii – bardzo pożyteczne aspekty użytkowe.

Jednak w tym całym postępie producenci laptopów zdają się oprócz działania na korzyść użytkownika, działać także na swoją korzyść – to też nic dziwnego – wszak produkują nowoczesne laptopy, aby na tym zarabiać, jednak cień wątpliwości na ich dobre intencje rzuca sposób, w jaki produkują te laptopy i co zyskuje a co traci na tym użytkownik.

Aby wyjaśnić powyższą myśl, trzeba by się cofnąć o jakieś 10 lat do czasów gdy laptopy były jeszcze produkowane według podobnej koncepcji co komputery stacjonarne, czyli można było bez problemu wymienić procesor na lepszy, dołożyć pamięci RAM, czasami nawet zamontować lepszą kartę graficzną i to wszystko można było wykonać samodzielnie jeśli tylko posiadało się odrobinę umiejętności majsterkowicza oraz 2 śrubokręty – krzyżakowy i płaski. Także w razie uszkodzenia się któregoś ze wspomnianych elementów nie było problemów z jego wymianą (no może oprócz karty grafiki, gdyż ta w większości przypadków jest lutowana do płyty głównej).

compal-fl90-92-IFL90-IFT00-LA-3541P-plyta-mxm_and_socket

Płyta główna do laptopa COMPAL FL90 jako przykład płyty “z tych dobrych czasów” gdzie większość rzeczy można było wymienić bez większego trudu. W  czerwonych ramkach zaznaczono elementy, które w tej płycie można było wymienić samemu – procesor, RAM oraz kartę graficzną (na zdjęciu widnieje tylko puste gniazdo do którego wkłada się kartę).

 

Obecnie zaś mamy bardzo mocny trend dążący do wspomnianej na początku miniaturyzacji i integracji podzespołów.  Jak wspomniane zostało wcześniej – z idei jest to dobre zjawisko, jednak w praktyce producenci laptopów wydają się go nadużywać niekoniecznie z korzyścią dla użytkownika. W tym artykule wyjaśnimy dlaczego.

 

Jak szybko, łatwo i nieświadomie zepsuć nowoczesnego laptopa?

Tytuł tego akapitu to pierwszy z powodów dla których możemy śmiało snuć tezę, że obecne laptopy robione są w taki sposób, aby zepsuły się z byle powodu. Może nie aż tak dosłownie, jednak dla porównania wystarczy powiedzieć, że to co zabija współczesne laptopy, na tych wyprodukowanych 10 lat temu nie robiło wrażenia albo powodowało niewielkie straty, łatwe i niedrogie w naprawie.

W tym konkretnym przypadku mówimy o tak niewinnej czynności, jak włożenie w USB uszkodzonego urządzenia, lub np. po prostu w tyczki od słuchawek – przecież w wielu laptopach gniazdo słuchawkowe jest zaraz obok gniazda USB. Czym to może poskutkować? Uwaga – bardzo drogim i trudnym w naprawie uszkodzeniem mostu PCH (odpowiedzialnego m.in. za kontrolę USB), który na domiar złego jest zintegrowany z procesorem a procesor wlutowany jest w płytę główną. Również połamane gniazdo USB może być wielkim zagrożeniem – przecież może się to zdarzyć np. gdy dużo podróżujemy z laptopem i  zapomnimy wyjąć Pendrive z gniazda USB wkładając laptopa do torby – to również może spowodować śmiertelne w skutkach dla laptopa zwarcie. O takich przypadkach i podobnym przypadkach można przeczytać w jednym z naszym artykułów: Uszkodzenie portu USB – wyłamany plastik i wygięte blaszki mogą doprowadzić do drogich uszkodzeń.

 

jack_obok_usb_zwarcie

Gdy mamy w laptopie takie ułożenie gniazd to nie trudno o pomyłkę tego typu.

 

Chyba już pisaliśmy o tym, że w laptopie sprzed 10 lat to nie byłby aż tak koszmarnie drogi i trudny problem? ;)

 

Im nowszy laptop tym droższa (i trudniejsza) naprawa – kiedyś było inaczej

Wspomniane “kiedyś” nie było wcale tak dawno, bo do dnia dzisiejszego wciąż wiele osób używa laptopów, które konstrukcyjnie reprezentują zupełnie inny świat względem obecnie produkowanych maszyn. Z punktu widzenia serwisanta, nie trudno oprzeć się wrażeniu, że generalnie zmieniła się cała filozofia produkcji sprzętu i sposobu jego sprzedaży. Kiedyś kupując sprzęt za 3 do 5 tysięcy złotych kupowało się go w przekonaniu, że będzie służył długie lata i rzeczywiście tak było – laptopy z poprzedniej dekady do dziś służą swoim właścicielom.

 

Jak jest dzisiaj? Ja osobiście jako serwisant, porównuję kupno nowego sprzętu jako kupno abonamentu do jego użytkowania. Bo jak inaczej nazwać sytuację, gdzie wydajemy ponad 3 tysiące zł. na nowego laptopa, który średnio po 3 latach (również bardzo często po upływie gwarancji) zaczyna się rozsypywać na wiele sposobów – od pękania obudowy po poważne usterki płyty głównej. Wtedy mamy dwa wyjścia – albo kupować nowego laptopa albo wydawać pieniądze na naprawę i to niemałe bo naprawa laptopa starszego typu jest bardzo często o 100-150% tańsza od naprawy nowoczesnego laptopa z lutowanym procesorem, za ten sam typ usterki (załóżmy, że będzie to uszkodzenie mostu lub procesora).

Czyli wydajemy 3 tysiące, co podzielone na 36 miesięcy (3 lata) daje jakieś 83 zł miesięcznie – tyle co abonament na średniej klasy telefon komórkowy, tylko telefon jest przeważnie wart o połowę mniej i często służy dużej – chyba, że sami go zepsujemy. Tak więc wydaje mi się, że w związku z powyższym porównanie kupna laptopa do abonamentu jest jak najbardziej trafne ;)

Zastanów się i oblicz, czy kupując dziś nowego laptopa kupujesz sprzęt na wiele lat czy raczej abonament na kilkuletnie używanie sprzętu.

 

Czy w moim laptopie jest problemowy procesor? Jakie są objawy uszkodzenia?

To czy w Twoim laptopie posiadasz typ procesora omawiany w tym artykule dowiesz się po prostu sprawdzając jego model. Możesz to zrobić poprzez otwarcie menu właściwości swojego komputera i będzie tam podany model procesora jaki posiadasz. Potem pozostaje już przy użyciu wyszukiwarki (np. google grafika) sprawdzić jak wygląda Twój procesor i już będzie wiadomo czy jest lutowany do płyty oraz czy posiada zintegrowany most PCH (są też wersje procesorów lutowanych do płyty, ale bez zintegrowanego mostu PCH.

Jakie są objawy uszkodzenia procesora lub mostu PCH zintegrowanego z procesorem?

Główne objawy to:

 • Całkowita “matrwica” laptopa – po prostu nie włącza się on, nie reaguje na włącznik
 • Czarny ekran po uruchomieniu
 • Problemy  działaniem portów USB

Jednak przede wszystkim trzeba zacząć od tego czy użytkownik zrobił coś, co mogło doprowadzić do awarii procesora. Najczęściej dochodzi do uszkodzenia w trzech przypadkach:

Przy włożeniu do portu USB czegoś co nie powinno się tam znaleźć – czasami może być to wtyczka słuchawek, którą zamiast wcelować w gniazdo słuchawkowe, trafiliśmy w gniazdo USB. Może to też być wina dzieci, które najczęściej obchodzą się z laptopem niezbyt roztropnie i wciskają różne rzeczy w różne otwory w laptopie.

jack_obok_usb_zwarcie

Gdy włożymy coś do USB w nowoczesnym laptopie to tylko ogromne szczęście może nas uratować od poważnej usterki.

Przy pękniętej taśmie matrycy – czasami może się to zdarzyć nagle bez zapowiedzi, czasami też taśma matrycy może dawać znać o swoim uszkodzeniu poprzez zanikanie obrazu, migotanie, różne zakłócenia zmieniające się zależnie od kąta nachylenia. Spowodowane jest to tym, że taśma matrycy działa poprzez szynę LVDS albo eDispalPort, które to są zintegrowane z procesorem i łączą matrycę bezpośrednio z nim – gdy w taśmie dojdzie do zwarcia może ono przejść na procesor uśmiercając go.

peknieta-tasma-matrycy

W nowszych laptopach uszkodzona taśma matrycy często może spowodować poważne uszkodzenia.

Przy samodzielnych próbach rozkręcania laptopa, np. przy czyszczeniu – nowsze laptopy utrudniają swoją eksploatacje także pod względem ich konserwacji. Jak zostało to wspomniane wcześniej – to co kiedyś na laptopach nie robiło wrażenia (np. drobne zwarcie z powodu upuszczenia śrubki na płytę gł, czy wyładowania ESD), dzisiejsze laptopy potrafi zabić. Zatem niewinne czyszczenie kurzu czy wymiana past, może skończyć się zwarciem – oczywiście najczęściej wynika to z winy użytkownika (np. nieodłączenie baterii w trakcie czyszczenia wnętrza) jednak starsze laptopy są dość odporne na takie błędy a nowsze konstrukcje coraz częściej tego nie wybaczają.

Czasami tak niewinna czynność jak czyszczenie laptopa z kurzu może doprowadzić do jego uszkodzenia – szczególnie w nowych laptopach.

 

Jak się wymienia lutowany procesor i dlaczego to takie trudne?

Przede wszystkim przedstawmy może, czym się różni ten procesor od innych a także, czym się różni jako (jako chip BGA) od innych chipów BGA.

Jak wcześniej wspominaliśmy, jeszcze nie tak dawno, prawie każdy procesor w laptopie był montowany za pomocą dedykowanego gniazda i można go było w każdej chwili z tego gniazda wyjąć i wymienić, wyglądało to tak:

Coraz rzadziej mamy możliwość samodzielnej wymiany procesora, który jest osadzony w gnieździe.

Dzisiaj praktycznie każdy nowy laptopa ma procesor lutowany do płyty głównej, a bardzo duża część tych procesorów posiada dodatkowo zintegrowany most PCH (który kiedyś był montowany na płycie jako osobny układ):

 

Powyższe informacje powinny dać już pogląd na to, dlaczego wymiana takiego procesora jest trudną sprawą – w domu praktycznie nikt tego nie zrobi a jeśli chodzi o serwisy laptopów, to nawet te profesjonalne i zaawansowane miewają z wymianą tych procesorów problemy. Dlaczego?

Przede wszystkim ze względu na rozmiar takiego procesora i jego kształt – o ile większość serwisów radzi sobie z lutowanie standardowych układów BGA o kształcie kwadratu, to wlutowanie takiego chipu jest już dużo trudniejszą czynnością:

 

 

Druga sprawa to krzywizna jaką są obarczone te lutowane procesory. Zwykły układ BGA zazwyczaj jest płaski, jednak procesory lutowane Intela mają sporą krzywiznę gdy spojrzy się na ich krawędź, przez co wymagają specjalnego traktowania i bardzo precyzyjnie dopasowanego profilu lutowniczego tak aby potem poprawnie wlutować się do płyty głównej:

Trzecia, jednak niezbyt często występująca trudność, to “combo” dużego procesora i czarnego kleju pod nim (zagadnienie czarnego kleju poruszaliśmy w TYM artykule) – jednak występuje to praktycznie tylko w laptopach marki Lenovo i to na szczęście nie wszystkich – obecność kleju zależy od fabryki, która wyprodukowała dla Lenovo płytę główną.

 

czarny_klej_pod_bga_intel_core_hq_lenovo

W czerwonym kółku zaznaczono widoczny czarny klej, które jest tak mocny, że czasami próba zdjęcia przyklejonego nim układu koczy się uszkodzeniem laminatu. Dodatkowo gdy klejem przyklejony jest duży lutowany procesor w formie układu BGA to taka naprawa osiąga najwyższy stopień trudności.

 

Gdy już uporamy się z powyższymi problemami to reszta procesu wymiany nie różni się praktycznie niczym od wymiany standardowego układu BGA, czyli zadajemy maszynie do lutowania odpowiedni profil i pilnujemy procesu aż do rozpływu procesora i jego przylutowania do płyty głównej. Brzmi banalnie? Jednak prawda jest taka, że pokonanie początkowych problemów (rozmiar, krzywizna itp.) to 90% sukcesu – reszta jest już praktycznie czujną obserwacją całego procesu.

 

Podsumowanie

Jeśli dobrnąłeś do tego akapitu to cieszymy się, że nasz artykuł wzbudził Twoje zainteresowanie. Głównym zamysłem autora było pokazanie jak rozwój technologii oprócz pozytywnych skutków, niesie za sobą również mniej kolorowe konsekwencje i co zyskuje oraz traci na tym “przeciętny” kowalski, jakie było podejście producentów elektroniki jeszcze kilka lat temu a jakie jest teraz.

Zostawiając chwilowo na boku samą technologię, warto też zwrócić uwagę na środowisko naturalne. Nie trzeba być wybitnym ekologiem aby wywnioskować, że obecne obniżanie przez producentów trwałości sprzętu i utrudnianie jego naprawy, prowadzi to wytwarzania coraz większej ilości elektro-śmieci, bo laptop naprawiony znowu wraca do użytkownika, a laptop, którego nie da się naprawić ląduje na kupie złomu, po czym użytkownik kupuje jeszcze nowszego laptopa, który jest jeszcze mniej trwały i trudniejszy w naprawie i znowu go wyrzuca i idzie po nowego – to błędne koło toczy się coraz szybciej i coraz szybciej rośnie ilość wytwarzanego elektro-złomu.

Tak kończą laptopy, które dokonały swojego żywota. Być może nie dało się ich naprawić, być może naprawa była nieopłacalna. Kto wie.

Na szczęście dla środowiska i dla nas, konsumentów – Unia Europejska choć często kojarzona z absurdalnymi regulacjami – planuje w tej kwestii zmusić producentów elektroniki to produkcji trwalszego i łatwiejszego w naprawie sprzętu elektronicznego co powinno przynieść pozytywne skutki za równo dla portfeli użytkowników jak i dla środowiska.

Jeśli czegoś nie zrozumiałeś albo masz pytanie zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem laptopów:

KONTAKT

Na koniec lista laptopów, o których wiemy, że posiadają duże lutowane procesory firmy Intel, procesory są posortowane według architektury i generacji:

 

KABY LAKE:

Intel Core I7-7500U SR341 HE8067702739526:

 • Asus Zenbook UX310UA-FC347T iGP
 • Dell Inspiron 15 5000 5567-1753
 • Dell Vostro 15 5568
 • Dell XPS 13 9360-4764
 • HP ProBook 430 G4-Y8B47EA
 • HP ProBook 470 G4 Z2Y46ES
 • Lenovo ThinkPad 13 20J1005TPB
 • Lenovo ThinkPad T570 PL
 • Lenovo ThinkPad X270 20HN0012PB

Intel Core i7-7820HK SR32P CL8067702870009

 • Acer Predator 17 X GX-792-76DL
 • Lenovo Legion Y920-17IKB
 • MSI GT75VR 7RF-012 Titan Pro

Intel Core i7-7700HQ SR32Q CL8067702870109

 • Acer Aspire 7 A717-71G-72VY
 • Acer Aspire VN7-593G-73HP V15 Nitro BE
 • Acer Aspire VX5-591G-75C4 VX15
 • Acer Aspire VX5-591G-D0DD
 • Acer Predator Helios 300
 • Alienware 15 R3
 • Asus GL503VD-DB74
 • Asus GL553VE-FY022T PL
 • Asus Strix GL753VD-GC045T
 • Asus VivoBook Pro 15 N580VD-DM028T
 • Asus Zephyrus GX501VS
 • Dell Inspiron 15 7000 7567
 • Gigabyte Aero 14 GA-K106Q416-PL-B02
 • HP Omen 15-ax213ng
 • HP Omen 15-ce002ng
 • HP Omen 17-an014ng
 • HP Pavilion 15 Power 1GK62AV
 • Lenovo Legion Y520-15IKBN-80WK001KUS
 • Lenovo Lenovo Legion Y720 80VR002XGE
 • Lenovo ThinkPad T470p PL
 • Lenovo Yoga 720-15IKB-80X7
 • MSI GE63VR 7RF Raider
 • MSI GP72MVR 7RFX Leopard Pro
 • Saelic Veni G422 G7TPK4
 • Smart7 Deimos GX15E G1
 • Smart7 Fobos GX15D G1

Intel Core i7-7600U SR33Z FJ8067702739628

 • Lenovo ThinkPad Yoga 370 PL

Intel Core i7-7Y75 SR2VK, SR2ZT, SR33X HE8067702739526

 • Dell XPS 13-9365 2-in-1

Intel Core I5-7200U SR342 FJ8067702739739

 • Acer Aspire 5 A515-51G-51RL
 • Asus ASUSPRO B9440UA-GV0100T
 • Asus Vivobook S15 S510UQ-BQ189T
 • Dell Inspiron 13 5378-0K46
 • Dell Inspiron 15 5578-4G33
 • Dell Latitude 5280 N014L528012QG45
 • Dell Latitude 5580
 • Dell Vostro 5468
 • Fujitsu LifeBook A557 PL
 • HP EliteBook 840 G4 Z8N44EA
 • HP EliteBook 850 G4 Z8W50EA
 • HP ProBook 450 G4 Z2Y44ES
 • HP ProBook 640 G3 Z8K61EA
 • HP ProBook 650 G3 Z2N47EA
 • Lenovo IdeaPad V110-17IKB 80V20006GE
 • Lenovo ThinkPad E470 20H1004SPB
 • Lenovo ThinkPad E470-20H2S00400
 • Lenovo ThinkPad E570-20H6S00000
 • Lenovo ThinkPad L470 PL
 • Lenovo ThinkPad L570 20J80020PB
 • Lenovo ThinkPad T470s PL
 • MSI CX62 7QL

 

Intel Core i5-7440HQ SR32R CL8067702870214

 • Dell Latitude 5480 N005L548014EMEA

Intel Core i5-7300HQ SR32S CL8067702870309

 • Acer Aspire V17 Nitro BE VN7-793G-52XN
 • Dell Inspiron 15 7000 7577
 • Dell XPS 15 2017 9560 (7300HQ, Full-HD)
 • Hyperbook N85-7300-8-12-1060
 • Lenovo Legion Y520-15IKBM 80YY001APB
 • MSI GV62 7RD-1890XPL
 • MSI GV72 7RD-1048XPL
 • Saelic Veni G522

Intel Core i5-7300U SR340 FJ8067702739633

 • Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 20HQ001XPB

Intel Core i5-7260U SR363 FH8067703037209

 • HP Spectre x2 12-c000nf
 • HP Spectre x2 12-C001NF
 • HP Spectre x2 12-C080no

Intel Core i5-7Y57 SR33Y HE8067702739527

 • Dell Latitude 7285
 • Dell Latitude 7285-8718
 • Google Pixelbook

Intel Core I3-7100U SR2ZW, SR343 FJ8067702739738

 • HP ProBook 440 G4 Z2Y47ES

Pozostałe:

 • Intel Core i5-7287U SR360 FH8067703022508
 • Intel Core i5-7360U SR365 FH8067703037109
 • Intel Core i5-7267U SR362 FH8067703022607
 • Intel Core i3-7167U SR361 FH8067703022715
 • Intel Core i3-7130U SR3JY FJ8067702739765
 • Intel Core i7-7920HQ SR32L CL8067702869821
 • Intel Core i7-7820HQ SR32N CL8067702869911
 • Intel Core i7-7560U SR366 FH8067703037007
 • Intel Core i7-7567U SR367 FH8067703022414
 • Intel Core i7-7660U SR368 FH8067703036924

 

SKYLAKE:

Intel Core I7-6700HQ SR2FQ, SR2SL CL8066202194635, JQ8066202195126

 • Acer Predator 15 G9-591-74ZV
 • Acer Predator 15 G9-593-765Q
 • Acer Predator 17 G9-793-77LG
 • Acer Predator 17 NX.QK4EP.022
 • Asus G501VW-FY081T
 • Asus G752VL-T7023T
 • Asus G752VM PL
 • Asus G752VT
 • Asus G752VY-GC110T
 • Asus GL552VW-DK725T
 • Asus GL702VM-GC102D
 • Asus GL752VW-T4168T
 • Asus N552VX-FY103T
 • Asus N752VX-GC131T
 • Asus Strix GL502VS-FY032T
 • Asus Strix GL502VT-DS74
 • Asus Strix GL502VY-DS71
 • Dell Inspiron 15 7559
 • Dell Inspiron 15 7566 PL
 • HP Envy 17-n107ng
 • HP Omen 17-w110ng
 • HP Pavilion 15-ak003ng
 • HP ZBook Studio G3 T7W00EA
 • Hyperbook SL502 VR
 • Lenovo Ideapad Y700-17 80QK7709PB
 • Lenovo Y700-15 80NV004LPB
 • MSI GS43VR 6RE-006US
 • MSI GS60 6QE-046XPL
 • MSI GS63VR-6RF16H22 Stealth Pro
 • MSI GS70 6QE-036XPL
 • MSI GS73VR 6RF
 • MSI GT62VR-6RE16H21
 • MSI WT72-6QJ
 • Saelic Veni G731
 • Saelic Vidi G761
 • Schenker XMG P406

Intel Core i7-6820HK SR2FL CL8066202194730

 • Aorus X5 v6 AO-S107W516-PL-002
 • Aorus X7 v6 AO-S107Q716-PL-005
 • Asus G701VO-CS74K
 • Asus G752VS-XB78K
 • Medion Erazer X7849 MD 60292
 • MSI GT72S 6QE-071PL
 • MSI GT73VR 6RF
 • MSI GT73VR-6RE16SR451
 • MSI GT83VR-6RE32SR451
 • Schenker XMG P706

Intel Core i7-6820HQ SR2FU CL8066202194731

 • Lenovo ThinkPad P70

Intel Core i7-6600U SR2F1 FJ8066201924950

 • Dell Latitude 12 E7270 PL
 • Fujitsu LifeBook E736 E7360M27BBPL
 • Fujitsu LifeBook S936 PL
 • HP EliteBook 840 G3 T8X41EA
 • Lenovo ThinkPad T460s 20FA003FPB
 • Lenovo ThinkPad T560 20FH001APB
 • Toshiba Tecra Z40-C-11F

Intel Core i7-6650U SR2KA FJ8066202499212

 • Microsoft Surface Pro 4 Core i7

Intel Core i7-6560U SR2JB FJ8066202496507

 • Lenovo IdeaPad 710S-13ISK

Intel Core i7-6500U SR2EZ FJ8066201930408

 • Acer Aspire S 13 S5-371-71QZ
 • Acer Aspire VN7-572G-72L0
 • Acer TravelMate P648-M-757N
 • Acer TravelMate X3 X349-M-7261
 • Asus ASUSPRO P2530UA-DM0046E
 • Asus Zenbook UX310UQ-GL011T
 • HP ProBook 450 G3 P4P34EA
 • HP Spectre 13
 • Lenovo ThinkPad E560 20EV000XPB
 • Lenovo ThinkPad L460-20FVS01400
 • Lenovo ThinkPad P40 Yoga 20GQ0004PB
 • Lenovo ThinkPad P50s-20FKS00400
 • Toshiba Portege Z30-C-125

Intel Core I5-6300HQ SR2FP CL8066202194632

 • Acer Aspire V Nitro VN7-792G-55SF
 • Acer Aspire V5-591G-50NC
 • Dell XPS 15 2016 9550
 • Lenovo ThinkPad T460p 20FX0026PB

Intel Core i5-6440HQ SR2FS CL8066202194729

 • Dell Latitude E5570 N026LE557015EMEA
 • Dell Precision 3510 52452051.2

Intel Core i5-6300U SR2F0 FJ8066201924931

 • Dell Latitude 12 E5270
 • Dell Latitude 14 E5470
 • Dell Latitude E7470 N001LE747014EMEA
 • HP EliteBook Folio 1040 G3
 • Microsoft Surface Book Core i5
 • Microsoft Surface Pro 4 PL

Intel Core i5-6200U SR2EY FJ8066201930409

 • Acer Aspire V3-372-50LK
 • Acer TravelMate P658-M-537B
 • Asus B8430UA-FA0203E
 • Dell Latitude 3470 N2P7L347014EMEA
 • Dell XPS 13-9350
 • Fujitsu LifeBook A556 PL
 • Fujitsu Lifebook E746 VFY:E7460M85ABPL
 • HP 250 G5 SP X0N33EA
 • HP EliteBook 820 G3 T8X20EA
 • HP EliteBook 850 G3 T9G19EA
 • HP Envy 13-d000ng
 • HP ProBook 430 G3 P4N86EA
 • HP ProBook 440 G3 PL
 • HP ProBook 470 G3 W4P78EA
 • HP ProBook 640 G2 T8T61EA
 • HP ProBook 650 G2 T8X61EA
 • Lenovo B51-80 80LM0027PB
 • Lenovo E31-80 PL
 • Lenovo IdeaPad 500S-13ISK
 • Lenovo Ideapad 510-15ISK
 • Lenovo Ideapad 510S-13ISK
 • Lenovo ThinkPad 13-20GKS01100
 • Lenovo ThinkPad E460-20EUS00000
 • Lenovo ThinkPad L560-20F10026GE
 • Lenovo ThinkPad T460 20FNV402PB
 • Lenovo ThinkPad X260-20F60041GE
 • Lenovo ThinkPad Yoga 460-20EM000QGE
 • Lenovo Yoga 500-14ISK
 • Lenovo Yoga 710-14ISK
 • Toshiba Satellite L50-C-275
 • Toshiba Tecra Z50-C-114
 • Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 2016

Intel Core i3-6100U SR2EU FJ8066201931104

 • Dell Vostro 3568 PL

Pozostałe:

 • Intel Pentium 4405U SR2EX FJ8066201930905
 • Intel Pentium 4405Y SR2ER HE8066201931229
 • Intel Core i7-6920HQ SR2FT CL8066202194719
 • Intel Core i7-6970HQ SR2QW JQ8066202195121
 • Intel Core i7-6870HQ SR2QX JQ8066202195122
 • Intel Core I3-6006U SR2UW FJ8066201931106
 • Intel Core i3-6167U SR2JF FJ8066202498901
 • Intel Core i3-6100H SR2FR CL8066202194634
 • Intel Core i3-6157U SR2XA FJ8066202498907
 • Intel Core i5-6260U SR2JC FJ8066202496511
 • Intel Core i5-6198DU SR2NR FJ8066201930412
 • Intel Core i5-6350HQ SR2QZ JQ8066202195125
 • Intel Core i5-6287U SR2JJ FJ8066202499001
 • Intel Core i5-6267U SR2JK FJ8066202499002
 • Intel Core i5-6360U SR2JM FJ8066202499208
 • Intel Core i7-6770HQ SR2QY JQ8066202195123
 • Intel Core i7-6567U SR2JH FJ8066202499000

Ivy Bridge

Intel Core I7-3537U SR0XG AV8063801119700

 • Lenovo ThinkPad S531
 • Sony Vaio SV-F1521V6EB
 • Sony Vaio SV-F15A1S2ES

Intel Core i7-3820QM SR0MK AV8063801012807

 • Lenovo ThinkPad W530-N1K43GE

Intel Core i7-3720QM SR0MM AV8063801013210

 • Alienware M14x R2
 • Asus G75V
 • Dell Precision M4700

Intel Core i7-3635QM SR0UY AV8063801106500

 • Samsung 770Z5E-S01DE
 • Samsung 770Z7E-S01DE

Intel Core i7-3615QM SR0MP AV8063801013612

 • Samsung 700Z7C-S01DE

Intel Core i7-3632QM SR0UZ AV8063801152700

 • HP ProBook 470 G0-H6P56EA

Intel Core i7-3612QM SR0MR AV8063801130704

 • Asus UX51VZ
 • Dell Inspiron 15R SE
 • Dell Vostro 3560 (51609735)
 • Dell XPS 15 (L521x) PL
 • HP Pavilion g7-2007sg
 • Schenker XMG A102
 • Sony SV-S1511X9E/B
 • Sony Vaio SVE1711X1EB

Intel Core i7-3520M SR0MU AV8063801028803

 • HP Elitebook 2570p-B6Q10EA
 • HP EliteBook 8570p-B6Q03EA-ABD
 • Lenovo ThinkPad T530 2429-5XG
 • Sony Vaio SV-S13A1Z9E/S
 • Toshiba Tecra R940-S9440

Intel Core i7-3667U SR0N5 AV8063801057405

 • Dell XPS 12
 • HP EliteBook 2170p-B6Q15EA
 • Lenovo ThinkPad X1 Carbon

Intel Core i7-3517U SR0N6 AV8063801057605

 • Acer Aspire S7-191-73514G25ass
 • Asus UX21A-K1010V
 • Dell XPS 14-L421X
 • Samsung 900X3C-A04DE

Pozostałe:

 • Intel Core i7-3840QM SR0UU AV8063801104100
 • Intel Core i7-3740QM SR0UW AV8063801105300
 • Intel Core i7-3540M SR0X8 AV8063801109800
 • Intel Core i7-3687U SR0XH AV8063801119903
 • Intel Core i7-3689Y SR0ZP, SR12R AV8063801378203

HASWELL:

Intel Core I7-4510U SR1EB CL8064701477301

 • Dell Inspiron 17-5748
 • HP Envy 15-k010ng
 • HP Envy 17-k104ng

Intel Core i7-4980HQ SR1ZY CL8064701956300

 • Alienware 17 R2
 • MSI GT80 Titan SLI PL

Intel Core i7-4870HQ SR1ZX CL8064701956200

 • MSI GS30 Shadow
 • Schenker XMG P505

Intel Core i7-4720HQ SR1Q8 CL8064701472207

 • Acer Aspire VN7-791G-79GT
 • Asus G501JW
 • Asus GL552JX-CN154H
 • Asus N551JW-CN094H
 • Asus R510JX-DM149H
 • Asus UX501JW-DS71T
 • Gigabyte P34W V3
 • Gigabyte P37X
 • Hyperbook G6 Cobra Edition
 • Lenovo IdeaPad Y50-70 PL
 • MSI GE62 2QF-025XPL
 • MSI GS60 2QE Ghost Pro 4K (2QEUi716SR51G)
 • MSI PE70 2QE
 • Razer Blade 14 2015
 • Schenker XMG A505
 • Schenker XMG A705
 • Schenker XMG P705

Intel Core i7-4710HQ SR1PX CL8064701472304

 • Acer Aspire V 15 Nitro VN7-591G-77A9
 • Acer Aspire V 17 Nitro (VN7-791G-759Q)
 • Alienware 15
 • Aorus X3 Plus v3
 • Asus G751JY-T7009H
 • Asus G771JM-T7025H
 • Lenovo IdeaPad Y50-70 59-427489
 • Lenovo Y70-70 Touch
 • MSI GT72-2PE16SR231BW
 • MSI GT72-2QE32SR311BW
 • Schenker XMG P505 PRO
 • Toshiba Satellite L70-B-130

 

Intel Core i7-4700HQ SR15E CL8064701470302

 • Aorus X7
 • Asus G750JH-T4080H
 • Asus G750JM-T4014H
 • Asus G750JS-T4064H
 • Asus G750JW
 • Asus G750JX
 • Asus G750JZ-T4023H
 • Asus N550JV-CN201H
 • Asus N56JR-S4080H
 • Asus N750JK-T4042H
 • Asus N750JV-T4110H
 • Lenovo IdeaPad Y50
 • MSI GE60-2PEi781B
 • MSI GE70-2PC-036XPL
 • MSI GS70-2PEi71611
 • MSI GS70-65M21621
 • Toshiba Satellite S70-B-106

Intel Core i7-4712HQ SR1PZ CL8064701472704

 • Asus NX500JK-DR018H
 • Intel Core i7-4702HQ SR15F CL8064701470403
 • Dell Precision M3800 QHD
 • Dell XPS 15 (Late 2013)

Intel Core i7-4558U SR188 CL8064701481303

 • Asus Zenbook UX301

Intel Core i7-4600U SR1EA CL8064701477000

 • Fujitsu Lifebook T904
 • Fujitsu LifeBook U904 M0010PL
 • HP EliteBook 820 G1
 • HP EliteBook 840 G1
 • HP ZBook 14
 • Lenovo ThinkPad X240
 • Toshiba Tecra Z50 A-12K

Intel Core i7-4650U SR16H CL8064701462800

 • Asus ASUSPRO Advanced BU401LA-CZ020G
 • Asus Pro B551LG-CN009G
 • Dell XPS 12 Haswell

Intel Core i7-4500U SR16Z CL8064701477202

 • Acer Aspire S7-392
 • Asus ASUSPRO Essential PU301LA-RO064G
 • Asus F550LN-CN89H
 • Asus VivoBook S551LB-CJ026H
 • Asus X750LN-TY012H
 • Dell Inspiron 15 3537
 • Dell Inspiron 15-7537
 • Dell Inspiron 15R-5537
 • Dell Inspiron 17R-5737
 • Dell Inspiron 7737 CN77304
 • Lenovo ThinkPad S440
 • Sony Vaio Pro 13 SVP-1321C5ER
 • Toshiba Portege Z30-A-12U
 • Toshiba Satellite L50-B-182

Intel Core I5-4200U SR170 CL8064701477702

 • Acer Aspire V5-573G-54208G50aii
 • Asus UX32LA-R3025H
 • Asus UX32LN
 • Asus X550LB-NH52
 • Asus X550LD-XX023H
 • Dell Latitude 3340 Education Series
 • Dell Latitude 3440
 • Dell Latitude 3540
 • Dell Latitude E7240
 • Dell Latitude E7440
 • Fujitsu Lifebook U574
 • P EliteBook 850 G1-H5G34ET
 • HP EliteBook Folio 1040 G1 (H5F62ET)
 • HP Pavilion 15-n005sg
 • HP ProBook 430-G1
 • Lenovo IdeaPad G50-70
 • Lenovo IdeaPad S510p 59-405717
 • Lenovo IdeaPad U430 Touch 59372369
 • Lenovo ThinkPad S540 20B30059GE
 • Lenovo ThinkPad T440 20B6A002PB
 • Lenovo ThinkPad T440s 20AQ-S00500
 • Lenovo Yoga 2 Pro
 • Samsung ATIV Book 9 Plus
 • Sony Vaio Pro 11 SVP121M2EB.G4
 • Toshiba Satellite M50-A-11L
 • Toshiba Tecra Z40 A-147

Intel Core i5-4258U SR18A CL8064701481503

 • Apple MacBook Pro Retina 13 inch 2013-10

Intel Core i5-4310U SR1EE CL8064701477600

 • Dell Latitude 12 E5250
 • Dell Latitude 14 E5450
 • Dell Latitude E5550

Intel Core i5-4300U SR1ED CL8064701477400

 • Dell Latitude E5440-4668
 • Dell Latitude E5540

Intel Core i5-4210U SR1EF CL8064701477802

 • Alienware 13
 • Asus ASUSPRO Advanced BU201LA-DT036G
 • Asus B551LA-CF361G
 • Asus PU451LD-WH754G
 • Asus R556LN-XO046H
 • Dell Inspiron 15 3542-2293
 • Dell Inspiron 15-5547
 • HP Pavilion 15-p008ng
 • HP ProBook 470 G2 G6W52EA
 • Lenovo B50-70 59-407828
 • Lenovo IdeaPad Z50-70 59-428149

Intel Core i5-4250U SR16M CL8064701463101

 • Apple MacBook Air 11 inch 2013-06 MD711D/A
 • Apple MacBook Air 13 inch 2013 MD760D/A

Intel Core I3-4030U SR1EN CL8064701552900

 • Acer Extensa 2510-34Z4
 • Asus PU551LA-XO359G

Intel Core i3-4010U SR16Q CL8064701478202

Lenovo M30-70

Intel Core i3-4005U SR1EK CL8064701478404

 • Dell Vostro 3546 JAN15HSW1601_1K9
 • Fujitsu Lifebook A514

Intel Pentium 3556U SR1E3 CL8064701558100

 • Lenovo IdeaPad Flex 15

Pozostałe:

 • Intel Core i7-4960HQ SR1BS CL8064701511001
 • Intel Core i7-4950HQ SR18G CL8064701509700
 • Intel Core i7-4860HQ SR1BP CL8064701510800
 • Intel Core i7-4850HQ SR1Q8 CL8064701472207
 • Intel Core i7-4770HQ SR1ZW CL8064701956100
 • Intel Core i7-4760HQ SR1BM CL8064701510601
 • Intel Core i7-4722HQ SR1PY CL8064701472605
 • Intel Core i7-4750HQ SR18J CL8064701510101
 • Intel Core i7-4578U SR1ZT CL8064701954600
 • Intel Core i7-4550U SR16J CL8064701462901
 • Intel Core i7-4610Y SR18D CL8064701512303
 • Intel Core i5-4308U SR1ZU CL8064701954700
 • Intel Core i5-4288U SR189 CL8064701481403
 • Intel Core i5-4278U SR1ZV CL8064701954800
 • Intel Core i5-4360U SR16S CL8064701476701
 • Intel Core i5-4350U SR16L CL8064701463001
 • Intel Core i5-4260U SR16T CL8064701476801
 • Intel Core i5-4300Y SR192 CL8064701558601
 • Intel Core i5-4402E SR17Q CL8064701528501
 • Intel Core i5-4302Y SR19B CL8064701564001
 • Intel Core i5-4202Y SR190 CL8064701558401
 • Intel Core i5-4220Y SR1DB CL8064701570400
 • Intel Core i5-4210Y SR191 CL8064701558501
 • Intel Core i5-4200Y SR18T CL8064701557900
 • Intel Core i3-4100E SR17N CL8064701484002
 • Intel Core i3-4158U SR18B CL8064701526902
 • Intel Core i3-4120U SR1EP CL8064701553300
 • Intel Core i3-4025U SR1EQ CL8064701553401
 • Intel Core i3-4100U SR16P CL8064701476302
 • Intel Core i3-4102E SR17R CL8064701528601
 • Intel Core i3-4030Y SR1DD CL8064701570500
 • Intel Core i3-4020Y SR1DC CL8064701512402
 • Intel Core i3-4012Y SR1C7 CL8064701573500
 • Intel Core i3-4010Y SR18F CL8064701512503
 • Intel Pentium 3558U SR1E8 CL8064701569500
 • Intel Pentium 3561Y SR1DG CL8064701568201
 • Intel Pentium 3560Y SR1DE CL8064701486008
 • Intel Celeron 2957U SR1DV CL8064701570000
 • Intel Celeron 2981U SR1DX CL8064701570200
 • Intel Celeron 2980U SR1DM CL8064701479801
 • Intel Celeron 2955U SR16Y, SR1DU CL8064701523900, CL8064701567500
 • Intel Celeron 2961Y SR1DK CL8064701568400

Ivy Bridge

Intel Core I5-3337U SR0XL AV8063801129900

 • MSI S20-i541 UltraSlider
 • Samsung 530U4E-S02DE
 • Samsung 730U3E-S04DE
 • Samsung 740U3E-A01UB
 • Samsung ATIV 540U4E-K01US
 • Sony Vaio SV-F14A1M2E/S

Intel Core i5-3437U SR0XE AV8063801119300

 • Dell Latitude 6430u HD

Intel Core i5-3427U SR0N7 AV8063801057801

 • Fujitsu LifeBook U772
 • Google Chromebook Pixel

Intel Core i5-3317U SR0N8 AV8063801058002

 • Acer Aspire V5-571G-53314G50Makk
 • Asus S56CM-XX079H
 • Asus UX32VD
 • Asus Zenbook Prime UX31A
 • Dell Inspiron 14z (5423)
 • Dell Inspiron 15R-5521
 • Dell Inspiron 17R-5721
 • Dell Vostro 3360
 • HP Envy 6-1000sg
 • Lenovo IdeaPad S400-MAY8LGE
 • Lenovo IdeaPad U310
 • Lenovo IdeaPad Yoga 13
 • Lenovo ThinkPad Edge Twist S230u (N3C2FPB)
 • Lenovo ThinkPad T430u
 • Samsung 530U3C-A01DE
 • Samsung 540U3C-A01DE
 • Samsung 900X4C-A04DE
 • Sony Vaio Duo 11 SV-D1121X9EB
 • Toshiba Portege Z930-131
 • Toshiba Satellite U920t-100

Intel Core i5-3339Y SR0ZQ, SR12S AV8063801433100

 • Lenovo IdeaPad Yoga 11S

Intel Core i3-3217U SR0N9 AV8063801058401

 • Asus A56CB-XX053H
 • Asus VivoBook S200E-CT182H
 • Fujitsu Stylistic Q702 (LKN:Q7020M0002PL)
 • Lenovo IdeaPad U510 MBM62GE
 • Toshiba Satellite U940-100

Intel Pentium 2117U SR0VQ AV8063801058800

 • Samsung ATIV Book 2 – 270E5E

Intel Pentium 2129Y SR12M AV8063801377901

 • Acer Aspire V5-132P

Pozostałe:

 • Intel Celeron 1017U SR10A AV8063801130300
 • Intel Celeron 1037U SR108 AV8063801442900
 • Intel Celeron 1007U SR109 AV8063801118700
 • Intel Celeron 1047UE SR10EAV8063801116300
 • Intel Celeron 1019Y SR13W AV8063801443502
 • Intel Pentium 957 SR089 AV8062700852600

BROADWELL:

Intel Core I7-5500U SR23W FH8065801620004

 • Acer Aspire E5-772G-70VP
 • Acer Aspire S7-393-75508G25EWS
 • Asus P2520LJ-DF0014G
 • Dell Inspiron 15-7548
 • Dell Latitude 3550 CA5F6L3550EMEA
 • HP EliteBook 850 G2 J8R68EA
 • HP ProBook 470 G2 K9W25EA
 • HP Spectre 13-4001ng x360
 • Lenovo E50-80 80JD973CPB
 • Lenovo ThinkPad W550s 20E2-000PGE
 • Lenovo U31-70 80M5003EGE
 • Toshiba Portege Z30-B-10Q
 • Toshiba Satellite P50-C-10G

Intel Core i7-5700HQ SR2BP FH8065802491903

 • MSI GE62 2QC-468XPL
 • MSI GP62-2QEi781FD
 • MSI PX60 QD-034US

Intel Core i7-5600U SR23V FH8065801618304

 • Lenovo ThinkPad T450 20BVG733PB
 • Lenovo ThinkPad T450s-20BWS03F00
 • Lenovo ThinkPad T550
 • Lenovo ThinkPad X250-20CLS06D00
 • Lenovo ThinkPad Yoga 12 20DK002EPB

Intel Core I5-5200U SR23Y FH8065801620204

 • Acer Aspire E5-573G-5785
 • Acer Aspire V3-371-58DJ
 • Acer TravelMate P645-S-58HK
 • Asus F555LB-XO401H
 • Dell Inspiron 15-5558
 • Dell Inspiron 17 7746-3863
 • Dell Latitude 3450-9723
 • Dell Vostro 3558
 • Dell XPS 13-9343
 • Dell XPS 13-9343 Non-Touch
 • Fujitsu LifeBook A555G PL
 • HP 250 G4 T6P08ES
 • HP 350 G2 L8B05ES
 • Lenovo B50-80
 • Lenovo B70-80 80MRV097PB
 • Lenovo IdeaPad Z70-80 PL
 • Lenovo ThinkPad E450 20DCW048PB
 • Lenovo ThinkPad T450-20BV001VGE
 • Lenovo ThinkPad T450s-20BWS1UT00
 • Lenovo Z51-70
 • Toshiba Satellite Z30-B-100

Intel Core i5-5257U SR26K FH8065802064111

 • Apple MacBook Pro Retina 13 inch 2015-03
 • Lenovo G50-80 80E5039SGE

Intel Core i5-5300U SR23X FH8065801620104

 • Dell Latitude 12 E7250
 • Dell Latitude E5550
 • Dell Latitude E7450
 • Fujitsu LifeBook S935 0M0008PL
 • Fujitsu LifeBook U745
 • HP EliteBook 850 G2 J7B56EA
 • HP EliteBook Folio 1040 G2 H7W22EA
 • Lenovo Thinkpad L450 20DS0001GE
 • Lenovo ThinkPad X1 Carbon 2015

Pozostałe:

 • Intel Core i7-5950HQ SR2BJ FH8065802491601
 • Intel Core i7-5850HQ SR2BH FH8065802491501
 • Intel Core i7-5750HQ SR2BL FH8065802491802
 • Intel Core i7-5557U SR26E FH8065802063512
 • Intel Core i7-5650U SR267 FH8065801974816
 • Intel Core i7-5550U SR26A FH8065802063310
 • Intel Core i5-5287U SR26H FH8065802064011
 • Intel Core i5-5350U SR268 FH8065802063212
 • Intel Core i5-5250U SR26C FH8065802063410

Sandy Bridge:

Intel Core i3-2350M SR0DQ AV8062700996106

 • Asus K53SK-SX021V
 • Asus X301A-RX005V
 • Asus X54HR-SO060V
 • Sony Vaio SV-E14A1M6EW
 • Toshiba Satellite Pro C870-11R

Intel Core i3-2330M SR04L AV8062700846806

 • Asus Pro P53E-SO102X
 • Dell Inspiron 14R-N4110
 • Dell Inspiron N411z (C0425821)
 • HP Pavilion dm4-2110ew (QJ421EA)
 • Lenovo B570-M58G4GE
 • Lenovo ThinkPad Edge E320 (NWY5XPB)
 • Samsung 300E5A-S01

Intel Core i3-2310M SR04S AV8062700999605

 • Asus K53E-SX058V
 • Asus N53SV-SX240
 • Dell Latitude E5420 Essential
 • Dell Latitude E6420
 • Dell Vostro 3450 (Vostro0150)
 • Dell Vostro 3750
 • Fujitsu Lifebook AH531
 • HP ProBook 4330s XX946EA
 • HP ProBook 4530s-XX968EA
 • Lenovo IdeaPad Z370 (59-303748)
 • Lenovo ThinkPad Edge E420s NWD2QPB
 • Lenovo ThinkPad L520 NWB53GE
 • Lenovo ThinkPad T420i NW16NPB
 • Lenovo ThinkPad T420si (NV56RPB)
 • MSI CR640-048XPL
 • MSI CX640-040XPL
 • Samsung 400B4B-A01PL
 • Samsung RC720-S01PL
 • Samsung RF511-S01PL
 • Samsung Serie 3 300E5C-A06DE
 • Sony Vaio VPC-EH1M1E/W.G4
 • Toshiba Satellite Pro R850-122

Intel Core i3-2375M SR0U4 AV8062701313100

 • Dell Latitude 3330

Intel Core i3-2367M SR0CV AV8062701047904

 • HP Envy 4-1000sg
 • Lenovo ThinkPad Edge E130 (NZU36PB)
 • Sony Vaio SVT1311M1ES
 • Toshiba Portégé Z830-10N

Intel Core i3-2365M SR0U3 AV8062701313000

 • Lenovo IdeaPad S300 MA145GE

Intel Core i3-2357M SR0BJ AV8062701047703

 • Lenovo X121e-204562U
 • Samsung 350U2A-A01PL
 • Samsung 900X1B-A02

Intel Celeron 887 SR0VA AV8062701085401

 • Acer Aspire V5-431-887B4G50Mauu
 • Lenovo IdeaPad S300-59359324

Intel Celeron 847 SR08N AV8062700852800

 • Asus X201E-KX096H

Intel Pentium 987 SR0V4 AV8062701084701

 • Acer Aspire One 756 NU.SH0EG.007

Pozostałe:

 • Intel Core I3-2377M SR0CW AV8062701048004
 • Intel Celeron 877 SR0FD AV8062701148001
 • Intel Celeron 807 SR0PW, SR0VL AV8062701079702, AV8062701345600
 • Intel Pentium 997 SR0F9, SR08F, SR0V5 AV8062701147501, AV8062701084800, AV8062701084801
 • Intel Pentium 977 SR0FB, SR0V1 AV8062701147701, AV8062701022601
 • Intel Pentium 967 SR0FC AV8062701147801
 • Intel Celeron 867 SR0V3 AV8062701022801
 • Intel Celeron 797 SR0ED, SR0VK AV8062701079601, AV8062701345500

 

Arrandale

Intel Core I3-380UM SLBSL CN80617005190AF

 • Lenovo ThinkPad Edge 11 (NVY3PPB)
 • Sony Vaio VPC-YA1V9E/B

Intel Core i3-330UM SLBUG CN80617006042AB

 • Acer Travelmate 8172T-33U4G32N
 • Asus UL20FT-2X073V

Intel Core I5-470UM SLBXP CN80617005190AI

 • Asus Eee Slate EP121-1A013M
 • Dell Vostro V130
 • Lenovo IdeaPad U260

Intel Core i5-520UM Q4AZ, SLBSQ CN80617005352AA, CN80617005352AB

 • Acer Aspire 1830T-52U4G32n
 • Asus PL80JT-WO021X
 • Asus UL30JT-RX014V-4

Pozostałe:

 • Intel Core i5-560UM Q4B4, SLBSN CN80617005190AH
 • Intel Core i5-540UM Q4E3, SLBUJ CN80617006042AD
 • Intel Core i5-430UM Q4JA, SLBVS CN80617006042AE
[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj