Ocena użytkowników:
[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

 

 

Dzisiaj szybki artykuł napisany pod wpływem impulsu, którym była kolejna wizyta tego samego modelu laptopa z tym samym problemem w bardzo krótkim czasie, a gdyby zsumować ilość przypadków dla tej serii laptopów, śmiało można określić ten problem usterką masową czy też wadą fabryczną. Dziś konkretnie na stole mamy laptopa ASUS F550CC.

Uwaga! Powstał nowy wpis rozszerzający listę laptopów z tą wadą:

Link

Jednak artykuł dotyczy także innych modeli laptopów, gdyż skonstruowane są one w oparciu o tą samą płytę główną, więc są podatne na ten sam rodzaj usterki opisywany w tym artykule, te modele to:

ASUS F550CC, Asus x550CA, Asus R510CA, Asus X550V, Asus F500, ASUS X550VB, Asus R510J, ASUS R510V, Asus R510C, Asus F550C, ASUS X552, Asus X550CC, Asus X550C

Płyta główna, która jest stosowana w każdym z tych modeli to: X550CC MAIN BOARD REV. 2.0

 

Bohater dzisiejszego wpisu.

 

 

Laptop nie uruchamia się, nie reaguje na włącznik, nie działa

Objawy tej usterki są dosyć jednoznaczne i łatwe do rozpoznania.

Mianowicie – laptop w ogóle się nie uruchamia, nawet nie reaguje na wciśnięcie włącznika, nie świecą się też na nim żadne kontroli. Po prostu laptop jest totalnie “martwy” tak jakby w ogóle nie dochodził do niego prąd.

Gdy rozpoznamy w naszym ASUSie takie objawy, możemy być niemal pewni, że wystąpiła usterka opisywana w tym artykule.

 

Przyczyny usterki

Przyczyna usterki jest nam znana i jest nią uszkodzenie kilku elementów w głównej linii zasilania. Praktycznie w każdym przypadku tego typu usterki są to te same elementy a po ich wymianie laptop wraca do normalnego funkcjonowania.

Nie jest nam znany konkretny powód, dlaczego dochodzi do uszkodzenia tych elementów, ale z pewnością nie jest to wina użytkownika gdyż ilość i powtarzalność tych usterek definitywnie świadczą o tym, że mamy do czynienia z usterką o charakterze masowym.

asus F550C-X550C nie uruchamia się

Płyta główna z omawianego laptopa a na niej zaznaczony obszar w którym należy wykonać naprawę.

 

Rozwiązanie problemu

Jak wcześniej wspomniano – rozwiązaniem jest wymiana uszkodzonych elementów. Jednak są to elementy lutowane do płyty głównej więc większości wypadków naprawa w domowych warunkach nie będzie wykonalna gdyż konieczne będzie użycie kilku profesjonalnych narzędzi (podgrzewacz, lutownica typu HOT-AIR) zatem najrozsądniej będzie taką naprawę zlecić serwisowi.

x550C F550C naprawa asus

Naprawa tego laptopa wymaga umiejętności precyzyjnego lutowania.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniem tego problemu zapraszamy do kontaktu z nami!

 

KONTAKT
[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj