Ocena użytkowników:
[Głosów:1    Średnia:5/5]

 

 

W dzisiejszym wpisie poruszymy problem dotyczący niepełnego ładowania baterii przez niektóre laptopy firmy Lenovo.

Problem objawia się w ten sposób, że ładowanie baterii zatrzymuje się najczęściej w okolicach 60% niekiedy jest to też 50% lub 55%. Zjawisko to nie jest na pewno spowodowane uszkodzoną baterią, więc możecie być spokojni.

Za chwilę wyjaśnimy dlaczego tak się dzieje i jak to kontrolować i poustawiać wszystko tak, aby nasza bateria ładowała się do 100%

Lenovo nie ładuje baterii do pełna – objawy

W najprostszych słowach – podłączasz swojego laptopa Lenovo do ładowania i procent naładowania baterii rośnie, jednak w pewnym momencie zatrzymuje się w okolicach 60% i dalej nie idzie. Gdy najdziesz kursorem na ikonkę baterii w zasobniku systemowym, pojawia się komunikat “podłączony, nie ładuje”.

podlaczony-nie-laduje lenovo

Podłączony, nie ładuje – komunikat mówiący o zatrzymaniu ładowania baterii.

 

Lenovo nie ładuje do pełna – przyczyny

Przyczyna jest dość banalna i leży po stronie dodatkowego oprogramowania, którym próbują nas na siłę “uszczęśliwiać” producenci laptopów i instalują je na naszych maszynach wraz z systemem operacyjnym.

W tym przypadku za niepełne ładowanie baterii jest odpowiedzialny program do zarządzania energią znany też jako Lenovo Energy Management. Idea samego oprogramowania dość szczytna – teoretycznie ma nam pozwolić zwiększyć żywotność baterii (właśnie poprzez niepełne ładowanie tylko do poziomu 60%) oraz chronić środowisko poprzez ograniczenie zużycia prądu przez naszego laptopa.

Jak widać ktoś chciał dobrze a wyszło jak zwykle ;)

lenovo-energy-management ładowanie 60%

Program Lenovo Energy Management. Wygląd programu może się różnić zależnie od jego wersji.

 

Lenovo nie ładuje do pełna – rozwiązanie problemu

Jak się pewnie domyślacie, “naprawa” tej “usterki” polegać będzie na poklikaniu w programie Lenovo Energy Management, a co i jak należy wyklikać pokazują poniższe zrzuty ekranu. Są ich 3 różne wersje, w zależności od tego jaką wersję programu u siebie posiadacie. Wyglądają one różnie, ale zasadza działania jest zawsze taka sama. Wystarczy przestawić zaznaczone na czerwono opcje:

 


Statystyki problemu:

Problem ten jest wyszukiwany przez użytkowników najczęściej poprzez słowa:

Lenovo ładuje do 60%, Lenovo ładuje tylko do 60%, Lenovo nie ładuje baterii do końca, Lenovo bateria ładuje do 60%, Laptop Lenovo ładuje tylko do 60%

Dotyczy on najczęściej laptopów:

Lenovo Ideapad  G580, G70, G50-80

Inne nazwy oprogramowania mogące powodować problemy:

Lenovo Energy Management, Lenovo Power Manager, OneKey Optimizer, Ustawienia Lenovo

 

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj