Ocena użytkowników:
[Głosów:6    Średnia:4.5/5]

 

Dzisiaj króciutko o problemie, który przytrafił się ostatnio w naszym serwisie a który spowodował prawię burzę mózgów.

Chodzi o problem z wyjściem laptopa ze stanu uśpienia jak i również ze stanu hibernacji. Korzystanie z tych stanów dla wielu z Was jak i dla mnie jest dużym ułatwieniem – błyskawiczna gotowość sprzętu do pracy, możliwość kontynuacji pracy na otwartych dzień wcześniej programach, bez konieczności ich ponownego uruchamiania.

Ostatnio przesiadłem się na laptopa DELL Latitude E6230 i problem ten prawie doprowadził mnie do rozpaczy, gdyż jestem z tych osób, które praktycznie zawsze używają hibernacji lub stanu uśpienia aby ułatwić sobie życie. Lecz niestety życie utrudnił mi omawiany tutaj problem a jego przyczyną był uwaga:

Wadliwy sterownik czytnika kart pamięci O2Micro Integrated MS/xD controller.

Felerny sterownik powodujący problemy z wyjściem laptopa ze stanu uśpienia i hibernacji. Screen pochodzi forum.tabletpcreview.com.

Wystarczyło go odinstalować z poziomu menadżera urządzeń, zaznaczając opcję “Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia” i uruchomić ponownie komputer oraz dać Windowsowi zainstalować jego domyślne sterowniki. Po tej operacji u mnie problem zniknął. Sytuacja miała miejsce na systemie Windows 7 64bit.

Mam komputer stacjonarny i też mam problem z wybudzaniem go ze stanu uśpienia hibernacji, co zrobić?

Przy okazji poszukiwania rozwiązania problemu z laptopa, natrafiłem na pytania innych internautów dotyczące tej samej przypadłości w komputerach stacjonarnych.

Jednoznacznej recepty nie ma, jednym pomagała zmiana sterownika karty sieciowej, innym kary graficznej. Jeśli i w Twoim pececie taki problem ma miejsce – musisz improwizować. Instaluj, uaktualniaj, zmieniaj sterowniki do różnych urządzeń aż w końcu za którymś razem problem zostanie rozwiązany.

 

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj