Dell Vostro 3560 – nie uruchamia się, gaśnie dioda na zasilaczu, nie chce się włączyć

Jesteś tutaj:>>Dell Vostro 3560 – nie uruchamia się, gaśnie dioda na zasilaczu, nie chce się włączyć

Dell Vostro 3560 – nie uruchamia się, gaśnie dioda na zasilaczu, nie chce się włączyć

Ocena użytkowników:
[Głosów:1    Średnia:5/5]


Dziś krótki artykuł o laptopie DELL Vostro 3560 i o jego jak się okazuje – masowej usterce polegającej na mówią wprost – całkowitej “martwicy” i braku reakcji na jakiekolwiek bodźce.

 

Bohater dzisiejszego artykułu – Dell Vostro 3560.

Studium przypadku

W ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy dziesiątki zgłoszeń awarii w DELL Vostro 3560. Każda usterka dotyczyła dokładnie tego samego uszkodzenia, dlatego też postanowiliśmy napisać ten krótki wpis aby poinformować tych, którzy mają ten problem, że mamy panaceum na jego rozwiązanie.

Dla pewności podamy objawy tego problemu, tak więc jeśli Twój DELL Vostro 3560:

  • Nie uruchamia się
  • Nie reaguje na włącznik
  • Na zasilaczu gaśnie dioda po podłączeniu do go laptopa
  • Jest totalnie martwy i nie chce się włączyć

to wiedz, że masz ten sam problem co tysiące innych użytkowników tego laptopa.

Zależnie od typu zasilacza przygasać będzie albo niebieska obwódka przy wtyczce zasilania albo dioda na kostce zasilacza:

Przyczyna problemu

Przyczyną wyżej opisanego problemu z laptopem Dell Vostro 3560 okazuje się zwarcie w układzie zasilania płyty głównej, którego najbardziej charakterystycznym objawem jest przygasanie diody na zasilaczu.

Wspomniane zwarcie jest usterką masową gdyż za każdym razem wymieniamy dokładnie te same elementy i laptop wraca do życia więc można snuć tezę, że albo konstrukcja płyty ma wadę projektową i zastosowano podzespoły o niewłaściwych parametrach, albo do fabryki płyt głównych dostarczono partię wadliwych elementów przy użyciu których wyprodukowano kilkaset  tysięcy wadliwych płyt.

 

DELL Vostro 3560.. Compal LA-8241P QCL00/QCL20 zwarcie naprawa nie uruchamia się

Płyta główna DELL Vostro 3560.. Compal LA-8241P QCL00/QCL20. Płyta z wadą w postaci zwarcia, co powoduje całkowite unieruchomienie laptopa.

 

Rozwiązanie problemu, naprawa

Co tu dużo pisać – jak zapewne czytelnik wywnioskował z powyższego akapitu – rozwiązaniem problemu jest wymiana wadliwych elementów na nowe.

 

dell vostro 3560 nie działa naprawa zwarcia

Naprawa płyty głównej w DELL Vostro 3560 wymaga lutowania i to dość precyzyjnego, więc zadanie to lepiej zostawić fachowcom.

Zadanie to nie jest raczej możliwe do wykonania w domowych warunkach gdyż wymaga rozebrania całego laptopa i ingerencję w płytę główną, czyli lutowanie małych elementów do czego po pierwsze trzeba mieć lutownicę, po drugie doświadczenie i po trzecie właściwe części na podmianę.

 

Zatem jeśli szukasz pomocy to zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem:

 

KONTAKT
[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
2017-12-15T10:48:47+00:00

About the Author:

Przez wiele lat główny technik i wdrożeniowiec wielu nowatorskich rozwiązań w Serwisie Laptopów Express IT. Autor wielu artykułów i filmów o tematyce serwisowania laptopów. Pasjonat i w sporej części samouk ale też certyfikowany technik montażu układów scalonych w obudowie BGA. Człowiek orkiestra - naprawia, pomaga, pisze, nagrywa - to dzięki niemu tysiące zainteresowanych osób poznało przyczyny i rozwiązania swoich problemów z laptopami.

Zostaw komentarz

ZIMOWA PROMOCJA!
Naprawa laptopów do 35% taniej!
Szczegóły promocji.PROMOCJA DO KOŃCA STYCZNIA 2019!