Ocena użytkowników:

W tym wpisie przedstawimy dziś Wam kolejną usterkę masową jaka tym razem dotyka laptopów DELL Inspiron z serii 15R 7520. To już któryś raz z kolei gdzie w naszym serwisie ląduje ten laptop z tą samą, powtarzającą się usterką.

dell-inspiron-15r-5520 nie uruchamia sie

Dell Inspiron 15R 7520 – kolejny laptop DELLa z masową usterką.

W czym dokładnie tkwi problem? Ano w tym, że laptop DELL Inspiron 15R 7520 zachowuje się następująco: w ogóle się nie uruchamia, nie reaguje na włącznik po prostu nie chce się włączyć i zachowuje się jakby był totalnie martwy i nie dochodziło do niego żadne zasilanie.

Twój laptop zachowuje się tak samo? To dobrze trafiłeś – by my wiemy co mu dolega i jak to naprawić.

 

Dokładny opis problemu

Poza wymienionymi powyżej symptomami (w ogóle się nie uruchamia, nie reaguje na włącznik po prostu nie chce się włączyć i zachowuje się jakby był totalnie martwy i nie dochodziło do niego żadne zasilanie) można jeszcze dorzucić kolejny objaw, którego pojawienie się da nam pewność, że w naszym laptopie mamy do czynienia z problemem, który tu opisujemy.

Mówiąc ściślej – gdy podłączymy zasilacz do laptopa, przygasa w nim dioda sygnalizująca jego pracę . W zależności od tego jaki zasilacz posiadasz, diodę znajdziesz na  na wtyczce (będzie to świecący niebieski pierścień) lub bezpośrednio na obudowie zasilacza:

Jeśli dioda zgaśnie po podłączeniu zasilacza do laptopa – tego typu objaw na 99% świadczy o tym, iż pojawiła się w naszym laptopie usterka opisywana w tym artykule.

 

Co jest przyczyną problemu?

Powód pojawienia tej usterki, jak wcześniej wspominaliśmy, to zwarcie w układzie zasilania płyty głównej. Nie wchodząc w techniczne szczegóły, które jak podejrzewam i tak będą dla niewielu zrozumiałe – należy wymienić kilka zwartych elementów na płycie głównej laptopa, które z powodu wady fabrycznej ulegają po dłuższym czasie przebiciu powodując zwarcie w całej głównej linii zasilania co skutecznie uniemożliwia włączenie naszego laptopa DELL.

DELL Inspioron 15R 5520 naprawa zwarcie nie działa

Płyta główna Compal LA-8241P QCL00 DELL do laptopa DELL Inspioron 15R 7520 . Gdy wystąpi na niej zwarcie, laptopa nie da się włączyć.

 

Jak naprawić problem?

Patrząc pod kątem teoretycznym, naprawa nie brzmi na wielce skomplikowaną  – najzwyczajniej uszkodzone (zwarte) elementy trzeba wymienić na nowe.

Trudności jednak zaczynają się w praktyce – ponieważ do wymiany uszkodzonych podzespołów trzeba posiadać na pewno specjalistyczny sprzęt do lutowania tego typu małych elementów (montaż SMD), poza tym przydadzą się też odpowiednie umiejętności a także wiedza o tym, jak sprawdzić czy zwarcie zniknęło czy może występuje nadal – podłączając zasilanie do laptopa nie usuwając do końca tego problemu – może się skończyć jeszcze poważniejszymi uszkodzeniami.

Dlatego naprawę tą lepiej powierzyć w ręce serwisu laptopów na przykład takiego jak nasz ;)

dell 15r 5520 naprawa zwarcie miga zasilacz

Naprawa tego laptopa wymaga umiejętności precyzyjnego lutowania oraz odpowiednich narzędzi. Dlatego lepiej zostawić to specjalistom.

 

Gdzie mogę naprawić tą usterkę?

W naszym serwisie! Naprawiliśmy już setki DELLi z tą usterką i działają do dzisiaj! Jeśli masz pytania, chcesz się coś dowiedzieć – skontaktuj się z nami!

    [0]
    0.00 zł Zobacz

    Formularz zamówienia

    NazwaCena
    Anuluj