Ocena użytkowników:

W dzisiejszym artykule opiszemy masowy problem laptopów DELL Inspiron 15R 5520. To już kolejny raz gdy do naszego serwisu trafia ten model laptopa z takim samym uszkodzeniem.

dell-inspiron-15r-5520 nie uruchamia sie

Dell Inspiron 15R 5520 – kolejny laptop DELLa z masową usterką.

O co dokładnie chodzi? O to, że laptop DELL Inspiron 15R w ogóle się nie uruchamia, nie reaguje na włącznik po prostu nie chce się włączyć i zachowuje się jakby był totalnie martwy.

Jeśli Twój laptop tak się właśnie zachowuje to dobrze trafiłeś, bo wiemy jak sobie z tą usterką poradzić!

 

Dokładne objawy problemu

Oprócz wyżej wspomnianych objawów (w ogóle się nie uruchamia, nie reaguje na włącznik po prostu nie chce się włączyć i zachowuje się jakby był totalnie martwy) można jeszcze dodać jeden, który utwierdzi nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z usterką, którą tutaj opisujemy.

Mianowicie, po podłączeniu zasilacza do laptopa, gaśnie na nim dioda sygnalizująca jego pracę (zasilacza). Zależnie od rodzaju zasilacza jaki posiadasz, dioda znajdować się będzie na wtyczce (w formie niebieskiego pierścienia) albo na samej obudowie zasilacza:

Gdy dioda przygaśnie po podłączeniu do laptopa – takie zachowanie jednoznacznie świadczy o tym, że w naszym laptopie wystąpiła usterka, którą tu dzisiaj opisujemy.

 

Przyczyna problemu

Przyczyną tego problemu jest tak jak wcześniej zostało wspomniane – zwarcie w obwodzie zasilania. Nie wgłębiając się w szczegóły, które i tak zapewne będą mało zrozumiałe – do wymiany jest kilka uszkodzonych elementów na płycie głównej, które z powodu wady ulegają po pewnym czasie przebiciu powodując zwarcie w całej głównej linii zasilania.

DELL Inspioron 15R 5520 naprawa zwarcie nie działa

Płyta główna Compal LA-8241P QCL00 DELL do laptopa DELL Inspioron 15R 5520 . Gdy wystąpi na niej zwarcie, laptopa nie da się włączyć.

 

Naprawa tego problemu

Naprawa tej usterki nie jest wielce skomplikowana przynajmniej patrząc  z teoretycznego punktu widzenia  – po prostu uszkodzone (zwarte) elementy wymieniamy na nowe.

Schody zaczynają się w praktyce – gdyż do wymiany uszkodzonych podzespołów trzeba posiadać przede wszystkim specjalistyczny sprzęt do lutowania tego typu elementów, poza tym niezbędne są też odpowiednie umiejętności oraz wiedza o tym, jak sprawdzić czy zwarcie przestało już występować czy może występuje nadal – podłączenie zasilania do laptopa nie usunąwszy do końca tej usterki może skutkować jeszcze poważniejszymi uszkodzeniami.

Dlatego naprawę tą lepiej powierzyć w ręce serwisu laptopów na przykład takiego jak nasz ;)

dell 15r 5520 naprawa zwarcie miga zasilacz

Naprawa tego laptopa wymaga umiejętności precyzyjnego lutowania oraz odpowiednich narzędzi. Dlatego lepiej zostawić to specjalistom.

 

Gdzie mogę naprawić tą usterkę?

U nas. Naprawiliśmy już setki laptopów z tą usterką i działają do dzisiaj! Jeśli masz pytania, chcesz się coś dowiedzieć – skontaktuj się z nami!

    [0]
    0.00 zł Zobacz

    Formularz zamówienia

    NazwaCena
    Anuluj