Ocena użytkowników:

ukryte plikiDziś poradnik raczej dla początkujących użytkowników komputerów. Dotyczyć on będzie rzeczy prostej – czyli pokazania jak „odkryć” ukryte pliki. Na co dzień ukryte pliki są mało istotne dla przeciętnego użytkownika komputera, ale gdy przyjdzie potrzebna odnaleźć jakieś dane, bądź podmienić plik i okaże się, że w tym miejscu nic nie ma – a powinno, prawdopodobnie te dane lub pliki, są to właśnie ukryte pliki. Przedstawię krok po kroku jak odkryć ukryte pliki w systemach Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7.

 

 

Ukryte pliki w Windows XP

Aby odsłonić ukryte pliki w Windows XP, klikamy w dowolnym otwartym okienku, na górnym pasku menu, opcję Narzędzia, następnie wybieramy Opcje folderów:

ukryte pliki

Pokaże nam się wtedy okienko Opcje folderów, w którym wybieramy zakładkę Widok. Mamy tutaj 2 opcje które pozwalają odsłonić ukryte pliki:

ukryte pliki

Opcja NR 1

Ukrywa chronione pliki i foldery systemu operacyjnego, czyli niezbędne do jego działania (pliki rozruchowe, pliki stronicowania, foldery kopii zapasowej…). Opcja dla zaawansowanych użytkowników!

Opcja NR 2

Ukrywa tylko i wyłącznie pliki i foldery atrybutem „Ukryty„. Jeśli chcemy odsłonić ukryte pliki, po prostu zaznaczamy „Pokaż ukryte pliki i foldery” oraz zatwierdzamy przyciskiem ZASTOSUJ. Ta opcja jest tą właściwą, na której jako początkujący użytkownicy powinniśmy się skupić.

Od tej chwili mamy „odkryte” wszystkie pliki, które do tej pory były niewidoczne.

 

Ukryte pliki w Windows Vista/Windows 7

Ukryte pliki w systemach Windows Vista oraz Windows 7 „odkrywa” się praktycznie tak samo, jedynie funkcja „Opcje folderów” zmieniła nieznacznie swoje położenie.

Aby „odkryć” ukryte pliki w Windows Vista/7, w dowolnym otwartym oknie klikamy opcję Organizuj:

ukryte pliki

Następnie otworzy nam się okienko identyczne jak w przypadku Windowsa XP (opis – zobacz wyżej), w którym są te same opcje odpowiadające za te same rzeczy:

ukryte pliki

W ten sposób „odkrywamy” ukryte pliki w systemach Windows Vista oraz Windows 7.

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj