Ocena użytkowników:

automatyczne logowanieDziś zamieszczam krótki poradnik pokazujący jak ustawić automatyczne logowanie w systemie Windows XP. Rzecz przydatna gdy jesteśmy jedynymi użytkownikami komputera i nie chcemy za każdym razem klikać naszej nazwy na ekranie powitalnym albo potwierdzać monitu logowania, aby zalogować się do systemu Windows XP. Opcja ta nie jest dostępna bezpośrednio z panelu sterowania, lecz można ją ustawić w bardzo łatwy sposób. Przestawiam więc sposób na automatyczne logowanie.

 

Automatyczne logowanie. Jak wyłączyć ekran powitalny?

Żeby ustawić automatyczne logowanie i jednocześnie wyłączyć ekran powitalny musimy wywołać menadżera uprawnień kont użytkowników.

W tym celu klikamy kolejno:

START >> Uruchom >> Wpisujemy control userpasswords2 i zatwierdzamy Enterem:

automatyczne logowanie

Uruchomi nam się rzeczony menadżer uprawnień kont, w którym właśnie ustawimy sobie automatyczne logowanie. Odznaczamy opcję „Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło.” po czym klikamy ZASTOSUJ.

automatyczne logowanie

Zostanie wyświetlone takie oto okienko jak poniżej, w którym musimy wpisać naszą nazwę użytkownika oraz podać hasło. Zatwierdzamy klikając OK.

W gruncie rzeczy, w tym momencie mamy już ustawione automatyczne logowanie.

automatyczne logowanie

Możemy teraz zamknąć okienko menadżera uprawnień kont. Po ponownym uruchomieniu komputera automatyczne logowanie powinno działać.

UWAGA!

Ustawiając automatyczne logowanie, rzeczą istotną jest, aby dokładnie wpisać nazwę użytkownika oraz hasło. Gdy popełnimy błąd, niemożliwe będzie zalogowanie się do systemu. Wyjściem z tej sytuacji jest uruchomienie komputera w trybie awaryjnym oraz powtórzenie powyższych czynności – oczywiście wpisując tym razem poprawne dane.

Ciekawostka:

Problem automatycznego logowania często pojawia się po instalacji oprogramowania .NET Framework. Dzieje się tak, że oprogramowanie to tworzy dodatkowe konto użytkownika, które jest niewidoczne przy logowaniu, lecz jest widoczne dla systemu Windows – dlatego wymaga on wyboru użytkownika. Przedstawiony powyżej sposób rozwiązuje ten problem.

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj