Ocena użytkowników:

 

 

Dziś wpis poświęcony laptopom marketowym ze znanej nam wszystkim sieci Biedronka. Choć fraza „laptop z Biedronki” może nie zachęcać to jednak okazuje się, że komputery tam sprzedawane mają naprawdę duże wzięcie.

Trafił do naszego serwisu jeden z nich, mianowicie kolejny już egzemplarz Kiano SlimNote 14.1. którego problemem był brak ładowania. Według relacji właściciela sprzęt działał aż do rozładowania baterii, jednak potem nie dało się jej naładować a w efekcie sprzęt był „martwy”.

kanio-slim-note-14.1-nie-uruchamia-sie

Bohater dzisiejszego wpisu. Kiano SlimNote 14.1+

 

Objawy awarii w Kiano Slim Note 14.1+

Jak wspomnieliśmy powyżej – objawy awarii Kiano SlimNote 14.1+ to: laptop nie uruchamia się, nie reaguje na włącznik, nie ładuje się bateria.

Warto zaznaczyć, że często laptop działa na baterii do samego końca, jednak gdy ta ulegnie całkowitemu rozładowaniu i laptop się wyłączy – baterii nie da się już naładować efektem czego jest brak możliwości uruchomienia komputera.

 

Przyczyny awarii w Kiano Slim Note 14.1+

Przyczyną tej usterki najczęściej jest zwarcie w obwodzie zasilania płyty głównej. Choć na pierwszy rzut oka mogło by się wydawać, że jest to problem z uszkodzoną ładowarką albo z pękniętym gniazdem zasilania (choć to tez nie wykluczone) to w większości przypadków będzie to właśnie wina zwarcia.

 

Naprawa Kiano Slim Note 14.1+

Naprawa tej usterki polega na wymianie zwartego elementu na nowy. Jednak Kiano SlimNote 14.1+ mimo swojej popularności, jest sprzętem egzotycznym – chodzi głównie o brak jakiejkolwiek dokumentacji technicznej płyty głównej oraz skąpe oznaczenie elementów, więc dobieranie odpowiedniego elementu przebiegało u nas metodą prób i błędów, ale w końcu udało się dojść do rozwiązania problemu.

Tego typu naprawy wymagają naprawdę precyzyjnego sprzętu, często elementy są tak małe, że do wykonania naprawy konieczny jest mikroskop.

Na marginesie warto dodać, że Kiano SlimNote 14.1+ to z technicznego punktu widzenia tak naprawdę tablet a nie laptop o czym świadczy choćby napięcie zasilania o wartości 5V, które najczęściej jest stosowane w tabletach i telefonach. „Standardowy” laptop zazwyczaj jest zasilany napięciem 19V.

Druga sprawa to konstrukcja płyty głównej. Jakie było nasze zdziwienie, gdy po rozebrani sprzętu okazało się, że większość obudowy wypełnia bateria a reszta wieje pustką a płyta główna majaczy gdzieś tam obok. Poniżej zdjęcie płyty z długopisem dla porównania skali:

kiano-slimnote-14-plyta-glowna

Zdjęcie płyty głównej Kiano SlimNote 14.1+ z długopisem dla skali, aby zobrazować, jak mała jest w nim płyta główna.

Poniżej zdjęcie płyty z typowego tabletu marki Lenovo, prawa że wygląda niemal identycznie?

lenovo-plyta-glowna-kiano-slomnote14-art

Płyta główna z typowego tableta marki Lenovo. W porównaniu do zdjęcia powyżej wygląda niemal identycznie, lecz na powyższym zdjęciu prezentowane jest wnętrze laptopa a nie tabletu.

Podsumowanie

Kończąc ten krótki wpis, warto dodać, że firma Kanio oprócz omawianego tutaj Kiano SlimNote 14.1+, wypuściła na nasz rynek także kilka innych urządzeń o podobnej konstrukcji, które można nabyć w m.in. w sieciach Saturn, RTV Euro AGD, Biedronka czy dostać jako dodatek do abonamentu w sieci T-Mobile  i całkiem prawdopodobne jest to, że za jakiś czas w nich też zaczną się pojawiać problemy opisywane tutaj. Oto lista najpopularniejszych na naszym runku komputerów Kiano:

  • Kiano Slimnote 14.1+
  • Kiano Slimnote 14.2
  • Kiano Slimnote 15.6
  • Kiano Slimnote 10.1 mini
  • Kiano Elegance 11.6 360
  • Kiano Intelect X3 HD

 

Jeśli masz jakieś pytanie związane z tym artykułem, skontaktuje się z nami:

KONTAKT

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj