Ocena użytkowników:

asus-f3s-f3sv-naprawa

ASUS F3, F3SV, Z96S

  • Brak obrazu

  • Biały ekran

  • Artefakty

Skuteczna naprawa

 

ASUS F3S, F3SV, ASUS Z96S – znane problemy z laptopem.

Laptopy ASUS F3S, F3SV oraz ASUS Z96S miały kilka mankamentów, główne z nich dotyczyło problemów z kartą graficzną nVidia GeForce 8600M GS, która ulegała awarii po pewnym czasie powodując między innymi takie objawy:

  • Brak obrazu

  • Biały ekran

  • Czarny ekran

  • Artefakty na ekranie

  • Laptop nie włącza się, nie chce się włączyć

Dotyczy także laptopów ASUS F3SV oraz ASUS Z96S, gdyż laptopy te oparte są o tą samą płytę główną.

Powyższe objawy w laptopach ASUS F3S, F3SV oraz ASUS Z96S na zdjęciach:

asus-f3s-f3sv-naprawa

Laptop ASUS F3S – bardzo wydajna i solidna konstrukcja z wysokiej klasy podzespołów, jednak z powodu karty graficznej nVidia – narażony na sporo problemów.

asus-f3s-f3sv-ekran-na-6-czesci-brak-obrazu

Ekran podzielony na 6 mniejszych, mało czytelnych ekranów. Najczęściej spotykany objaw awarii karty graficznej w laptopie ASUS F3S, F3SV oraz Z96S.

asus-f3s-f3sv-bialy-ekran-brak-obrazu

Biały ekran z cieniami to jeden z często spotykanych objawów uszkodzenia karty graficznej w laptopie ASUS F3S, F3SV oraz Z96S

ASUS F3S, F3SV, ASUS Z96S – przyczyny problemów.

Głowna przyczyna:

  • Uszkodzenie układu graficznego GeFroce 8600M GS

Przyczynami wyżej wymienionych usterek najczęściej są układy graficzne nVidia GeForce 8600M GS, które ulegają awarii po kilku latach użytkowania. Problem tkwi w ich wadliwej strukturze wewnętrznej a dokładniej mówiąc w połączeniu krzemowego rdzenia z obudową układu.

układ BGA budowa naprawa

Ideowa budowa układu BGA. Przyczyną większości usterek są pękające mikrokulki między krzemem a obudową układu BGA.

 

asus-fs3-sv-plyta-glowna

Płyta główna do laptopa ASUS F3S, F3SV, Z96S z zaznaczonym układem graficznym,

asus-fs3-sv-karta-graficzna

Zbliżenie na układ graficzny w laptopie ASUS F3S, F3SV, Z96S.

układ BGA

Tak wygląda odseparowana od płyty głównej laptopa karta graficzna. Jest to układ w postaci BGA lutowany do płyty głównej laptopa.

 

UWAGA NA BŁĘDNE INFORMACJE O PRZYCZYNACH TEJ USTERKI!

Nie jest tutaj winne połączenie układu karty graficznej z płytą główną, co często też nazywane jest odklejaniem się, bądź odrywaniem czy też odlutowywaniem się karty graficznej a często naprawiane jest to za pomocą reballingu BGA, czyli przelutowaniu tego samego układu graficznego – jest to błędna diagnoza i procedura naprawy – wykonują ją tylko niekompetentne bądź nieuczciwe serwisy laptopów. Uważaj na to!

 

ASUS F3S, F3SV, ASUS Z96S – naprawa karty graficznej.

Skuteczna i sprawdzona naprawa:

  • Wymiana karty graficznej na fabrycznie nową

 

Jak wymienić kartę graficzną na nową?

Karta graficzna w laptopach ASUS F3S, F3SV, ASUS Z96S jest w postaci układu BGA, oznacza to że jest na stałe wlutowana w płytę główną laptopa i trzeba ją wymienić za pomocą specjalistycznych narzędzi takich jak między innymi stacja do lutowania układów BGA. Oprócz tego potrzebna jest także wiedza oraz doświadczenie w kwestii naprawy urządzeń elektronicznych.

Nasz serwis laptopów oferuje usługi wymiany kart graficznych w laptopach ASUS F3S, F3SV, ASUS Z96S przy użyciu profesjonalnego sprzętu z zachowaniem wszystkich standardów. Na taką naprawę udzielamy także 12 miesięcy gwarancji.

Poniżej film z wymiany układu graficznego w laptopa ASUS F3S nagrany w naszym serwisie laptopów:

 

UWAGA!

Pamiętaj, że jedyną skuteczną metodą naprawy tej usterki jest WYMIANA UKŁADU NA NOWY. Jeśli ktoś zaproponuje Ci naprawę za pomocą innych zabiegów tak jak na przykład Reballing, wygrzewanie, reflow itp. nie daj się na to nabrać! Jest to tylko tymczasowa metoda naprawy, pomagająca góra na 3-6 miesięcy (tyle też maksymalnie gwarancji dają nieuczciwi wykonawcy oferujący takie usługi).

Zapraszamy do artykułu na ten temat autorstwa naszej firmy: Zepsuty laptop lub karta graficzna? Uważaj na reballing BGA!

Nasz serwis posiada fabrycznie nowe układy oraz udziela na naprawę laptopa 12 miesięcy gwarancji.

 

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj