Ocena użytkowników:
hp pavilion dv600 naprawa serwis bga

HP Pavilion DV6000 – laptop z wadą fabryczną układu BGA karty graficznej. Na tą samą wadę cierpią laptopy z serii Pavilion DV9000 gdyż obie serie posiadają praktycznie tą samą płytę główną.

Laptopy to przydatne urządzenia, jednak czasami zdarza się – zgodnie z powiedzeniem „złośliwość rzeczy martwych”, że odmówią posłuszeństwa w najmniej oczekiwany momencie. Na szczęście niektórzy producenci w tym firma HP, wyposażyła swoje laptopy w system komunikowania błędów. Nawet jeśli laptop się nie włącza, to dość często próbuje nam zakomunikować co mu dolega za pomocą sekwencji migających kontrolek albo za pomocą określonej sekwencji sygnałów dźwiękowych. Dzięki temu możemy zbliżyć się do źródła problemu i niekiedy naprawić go samodzielnie.

Tutaj dowiesz się, co oznaczają poszczególne błędy  kody błędów w laptopach firmy HP. Opiszemy także jaka czynność jest konieczna przy danym kodzie błędów, dzięki czemu będziesz wiedzieć czy jesteś w stanie zrobić to samodzielnie czy konieczna będzie pomoc serwisu laptopów.

Laptopy HP z legendarnej już serii DV6000/DV9000 komunikują swoje błędy za pomocą głośników, wydając określoną sekwencję dźwięków długich i krótkich w różnej ilości. Zliczając te sygnały i określając ich długość, możemy z dużą trafnością stwierdzić co dolega naszemu laptopowi.

Dźwiękowe kody błędów laptop HP Pavilion DV6000 i DV9000:

Sygnał dźwiękowyCo oznaczaCo należy zrobić
Jeden krótkiWszystko w porządku.Jeden dźwięk oznacza, że procedura POST została zakończona powodzeniem i wszystko jest w porządku.
Dwa krótkieBłąd uruchamiania, opis błędu pokaże się na ekranie.Zastosować działanie adekwatne do błędu przedstawionego na ekranie.
Ciągły dźwiękBłąd z zasilaniem płyty głównej, problem z klawiaturą lub błąd z innym urządzeniem.Wymagana jest dokładna diagnoza laptopa w celu stwierdzenia źródła problemu.
Powtarzające się krótkie dźwiękiOgólny problem z płytą głównąWymagana jest dokładna diagnoza laptopa w celu stwierdzenia źródła problemu.
Jeden długi, dwa krótkieUszkodzona karta graficznaWymiana karty graficznej na nową (częsty problem w tych laptopach).

Co najlepiej zrobić?

Jeśli uważasz, że jesteś w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemem to jak najbardziej to zrób, jeśli jednak problem przerasta Twoje możliwości, najlepiej skontaktuj się z serwisem laptopów i zleć rozwiązanie problemu fachowcom.

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj