Laptop HP (Hewlett-Packard) nie działa, nie chce się włączyć, brak obrazu. Najczęstsze problemy oraz tabela kodów błędów
Ocena użytkowników:
Ważna informacja!
Tekst, który znajduje się poniżej, jest tylko fragmentem największego (stan na drugi kwartał 2017 r.) w polskim Internecie artykułu o naprawie i diagnozie laptopów. Artykuł obejmuje bardzo szeroki zakres usterek i jeśli nie znajdziesz rozwiązania na tej podstronie to całkiem możliwe, że znajdziesz je w innej części artykułu.
HP jest producentem sprzętu komputerowego, który należy do światowej czołówki także w kwestii produkcji laptopów. Jak na takiego potentata przystało, firma HP oprócz tego, że posługuje się uniwersalnymi komunikatami błędów stworzonymi przez producentów BIOS, to opracowała także własny i często pomocny system komunikacji błędów za pomocą diod LED.
Laptop HP nic nie komunikuje, milczy a ekran jest czarny? Patrz tutaj:
Gdy po włączeniu laptopa będzie on po prostu milczał i oprócz szumu dysków i wentylatorów nie usłyszysz żadnego sygnału, pomoc możesz znaleźć zaglądając w 1 rozdział:
Uszkodzenie układu BGA karty graficznej(60% nVidia, 40% ATI). Najczęstsze objawy to brak obrazu po włączeniu laptopa, zakłócenia na ekranie (artefakty) w postaci kresek, kropek, pasków, kwadratów itp. Ekran podzielony na kilka części, poszczenie z głośników (jeden długi dwa krótkie), problemy z instalacją karty sterownika karty graficznej (w menadżerze urządzeń KOD 10, KOD 31, KOD 43), bluescreeny związane ze sterownikiem ekranu nvlddmkm.sys (kartynVidia GeForce) atikmdag.sys (karty ATI/AMD Radeon), czterokrotne mignięcie diody CAPS-LOCK lub NUM-LOCK (dla laptopów z sygnalizacją błędów LED).
Uszkodzenie układu BGA mostka północnego (lub hybrydowego). Najczęstsze objawy to brak obrazu po włączeniu laptopa lub jednokrotne miganie diody CAPS-LOCK i NUM-LOCK (w laptopach posiadających komunikację błędów LED). Trzeba wziąć pod uwagę, że niektóre laptopy posiadają kartę graficzną zintegrowaną w mostku północnym i niekiedy objawy uszkodzenia mostka mogą być takie same jak w przypadku uszkodzenia karty graficznej.
Uszkodzenie wsadu BIOS. Najczęstsze objawy to brak obrazu po włączeniu laptopa, niekiedy nawet brak reakcji na włącznik (jakby laptop nie miał zasilania), czasami laptop komunikuje uszkodzenie BIOS migając 2 razy diodą CAPS-LOCK lub NUM-LOCK (tylko laptopy posiadające system komunikacji błędów LED).
Więcej informacji na temat wymienionych wyżej problemów i sposobów ich naprawy znajdziesz w rozdziałach pierwszym i trzecim:
Wszystkie serie: HP PAVILION DV6000/DV6500/DV6700, HP PAVILION DV9000/DV9500/DV9700/DV98000, HP PAVILION DV5, HP PAVILION DV6, HP PAVILION DV7, HP G62, HP G72, HP G6, HP G7, HP PAVILION TX1000, HP PAVILION TX2000, HP PAVILION TX2500. HP 15, HP 17
Przez wiele lat główny technik i wdrożeniowiec wielu nowatorskich rozwiązań w Serwisie Laptopów Express IT. Autor wielu artykułów i filmów o tematyce serwisowania laptopów. Pasjonat i w sporej części samouk ale też certyfikowany technik montażu układów scalonych w obudowie BGA. Człowiek orkiestra - naprawia, pomaga, pisze, nagrywa - to dzięki niemu tysiące zainteresowanych osób poznało przyczyny i rozwiązania swoich problemów z laptopami.
Zostaw komentarz