Ocena użytkowników:

Kody błędów LED dla laptopów HP Pavilion / G Series / Compaq / ProBook nowszej generacji.

Odczytywanie:

Ilość mignięć diody CAPS-LOCK / NUM-LOCK oznacza dany kod błędu.

UWAGA! Te kody błędów składają się z dwóch sekwencji! Następują one jedna po drugiej.

Na przykład: 2 mignięcie pod rząd [PAUZA] 3 mignięcia pod rząd czytamy jako 2/3.

 

hp miga caps lock

Migający klawisz CAPS-LOCK w laptopach HP oraz Compaq.

Kody błędów LED dla laptopów HP Pavilion / G Series / Compaq / ProBook nowszej generacji

Kategoria błędów Mignięcia sekwencja pierwsza/druga Opis błędu / informacja
PROBLEMY Z BIOS 2/2 Główny sektor BIOS został uszkodzony i nie ma możliwości jego przywrócenia. Spróbuj procedury CRISIS BIOS RECOVERY gdy jest dostępna dla Twojego modelu laptopa. Jeśli to nie pomoże, konieczne będzie zaprogramowanie BIOS za pomocą specjalistycznego programatora. Tutaj prawdopodobnie konieczna będzie pomoc serwisu laptopów.
2/3 Polityka bezpieczeństwa wymaga wprowadzenia kombinacji klawiszy. Jest to informacja o zabezpieczeniu wcześniej zdefiniowanym przez użytkownika.
2/4 Kontroler KBC sprawdza lub próbuje odzyskać sektor rozruchowy. Jeśli po chwili błąd nie ustępuje i powtarza się przy każdym uruchomieniu laptopa, konieczne będzie przeprogramowanie wsadu BIOS za pomocą programatora. Może być konieczna pomoc serwisu laptopów.
PROBLEMY ZE SPRZĘTEM 3/2 Przekroczono czas oczekiwania na zainicjowanie pamięci RAM. Przyczyną może być poluzowana lub uszkodzona pamięć RAM. Wyjmij pamięć RAM i włóż ją ponownie. Jeśli brak efektu, podmień ją na sprawną. Jeśli problem występuje nadal, prawdopodobnie uszkodzony jest kontroler pamięci RAM (najczęściej usterka ta występuje w laptopach z procesorem AMD).
3/3 Przekroczono czas oczekiwania na zainicjowanie karty graficznej. Prawdopodobnie uszkodzona karta graficzna. Kartę graficzną trzeba wymienić na nową. W większości laptopów karta jest wlutowana w płytę główną więc tutaj raczej potrzebna będzie pomoc serwisu laptopów.
3/4 Problem z zasilaniem ekranu. Prawdopodobnie uszkodzona matryca lub taśma matrycy. Podmień matrycę lub taśmę aby znaleźć źródło problemu. Jeśli problem nie zniknął to przyczyną może być uszkodzona płyta główna i wtedy niezbędna może okazać się pomoc serwisu laptopów.
3/5 Nie wykryto procesora lub występują z nim problemy. Możliwe, że procesor poluzował się w gnieździe więc wyjmij go i zamontuj ponownie. Jeśli to nie rozwiąże problemu to podmień go na sprawny. Gdy problem występuje nadal, to uszkodzona może być płyta główna i niezbędna może okazać się pomoc serwisu.
3/6 Procesor nie jest do końca kompatybilny z płytą główną. Błąd ten oznacza, że zamontowano procesor nie będący całkowicie kompatybilnym z daną płytą główną lub włączono w BIOS opcję której ten procesor nie obsługuje.
PROBLEMY Z CHŁODZENIEM 4/2 Temperatura dopuszczalna procesora została przekroczona, procesor przegrzewa się. Przeczyść układ chłodzenia, wymień pastę termoprzewodzącą lub przenieś laptopa w chłodniejsze miejsce i zapewnij mu lepszy przepływ powietrza.
4/3 Temperatura otoczenia płyty głównej została przekroczona. Przeczyść układ chłodzenia, wymień pastę termoprzewodzącą lub przenieś laptopa w chłodniejsze miejsce i zapewnij mu lepszy przepływ powietrza.
4/4 Temperatura dopuszczalna karty graficznej została przekroczona, karta graficzna przegrzewa się. Przeczyść układ chłodzenia, wymień pastę termoprzewodzącą lub przenieś laptopa w chłodniejsze miejsce i zapewnij mu lepszy przepływ powietrza.
PROBLEMY Z PŁYTĄ GŁÓWNĄ 5/2 Kontroler KBC nie może rozpoznać właściwego firmware. Prawdopodobnie wsad KBC został uszkodzony. Konieczne będzie przeprogramowanie kości wsadu w kości KBC za pomocą programatora. Niezbędna może się okazać pomoc serwisu laptopów.
5/3 Kontroler KBC przekroczył czas oczekiwania na BIOS. Prawdopodobnie uszkodzony jest wsad BIOS lub kość BIOS. Spróbuj wykonać procedurę CRISIS RECOVERY, jeśli to nie pomoże, konieczne będzie programowanie lub wymiana kości BIOS. Niezbędna może się okazać pomoc serwisu laptopów.
5/4 Kontroler KBC przekroczył czas oczekiwania na zakończenie inicjalizacji płyty głównej przez BIOS. Możliwe jest bliżej nieokreślone uszkodzenie na płycie głównej lub błąd inicjalizacji jakiegoś podzespołu (np. most południowy, most PCH). Niezbędna może być pomoc serwisu.
5/5 Kontroler KBC ponownie uruchomił komputer z powodu wykrycia blokady mechanizmu czasomierza stanu systemu, czasomierza odzyskiwania systemu lub innego mechanizmu. Jeśli laptop działa poprawnie nie są wymagane żadne działania.
[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj