Ocena użytkowników:
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Laptopy BenQ

Najczęstsze problemy i ich rozpoznawanie

 

 

Laptopy BenQ są mało popularne na naszym rynku. Kilka lat wcześniej sprzedawało się ich sporo, główne serii JoyBook, jednak teraz firma Benq skupiła się raczej na urządzeniach do wyświetlania obrazu czyli monitorach i projektorach. Jednak laptopy BenQ  dość odczuwalnie weszły na nasz rynek, przynajmniej było to widać pod zgłoszeniach napraw w naszym serwisie.

Ale do rzeczy: laptopy BenQ posiadają BIOSy dwóch producentów:  AMI oraz Phoenix/Award. Jednak mimo zaimplementowania w te BIOSy możliwości komunikacji błędów za pomocą sygnałów dźwiękowych, najprawdopodobniej nic nie usłyszymy od naszego laptopa gdy będzie miał problem.

Rozpoznawanie dźwiękowych kodów błędów w laptopach BenQ

Patrz do tabelek:

 

Laptop BenQ nic nie komunikuje, brak dźwięków? Patrz tutaj:

Z dużym prawdopodobieństwem, w razie jakichś problemów i braku obrazu, twój laptop BenQ będzie po prostu milczał o wtedy przyda Ci się  1 rozdział:

Natomiast gdy Twój BenQ  daje dziwne objawy i zachowuje się nietypowo – zajrzyj do 3 rozdziału:

 

TOP 3 usterek w laptopach BenQ (2010-2015):

Tutaj niestety nie mamy za bardzo co wpisać, gdyż laptopy BenQ są tak mało popularne na naszym rynku, że wszystkie sztuki z jakimi mieliśmy do czynienia miały jednej powtarzalny problem a reszta stanowiła losowe przypadki takie jak stłuczenie ekranu, zalanie itp. co nie kwalifikuje się do tego zestawienia ponieważ zostało wywołane przez użytkownika.

Tak więc najczęstszą usterką w laptopach BenQ jest:

  1. Uszkodzenie układu BGA karty graficznej. Objawy to brak obrazu po włączeniu laptopa, obraz podzielony na kilka części, artefakty na ekranie (kreski, kropki, paski i inne zakłócenia).

Najbardziej awaryjne układu BGA karty graficznej: NVIDIA GeForce GO7400 (GF-GO7400-N-A3), GeForce 8400M GS (G86-730-A2, G86-630-A2), NVIDIA GeForce GO6100 (nVidia NF-G6150-N-A2)

 

Więcej informacji na temat wymienionych wyżej problemów i sposobów ich naprawy znajdziesz w rozdziałach pierwszym i trzecim:

 

Najbardziej awaryjne modele:

BenQ Joybook P51E, BenQ Joybook R55, BenQ Joybook R56, BenQ Joybook A52

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj