Ocena użytkowników:
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Laptopy ARISTO

Najczęstsze problemy i ich rozpoznawanie

serwis laptopów aristo

Laptopy marki Aristo są laptopami z tak zwanego “B-Brandu” czyli są sprzętami produkowanymi na wiele rynków, jedyne co się zmienia to napis na obudowie w miejscu do naklejenia logo. Tak więc niech Cię nie zdziwi, jeśli swojego laptopa Aristo zobaczysz kiedyś za granicą pod zupełnie inną marką ;) Ale nie o to chodzi.

W laptopach Aristo stosuje się BIOSy dwóch producentów: AMI oraz Phoenix/Award. Jeśli laptop wydaje jakieś dźwięki to dobrze – możemy wtedy porównać je z tabelką i odczytać kod błędu, jednak najczęściej laptopy te milczą nie wydając żadnego dźwięku.

 

Rozpoznawanie problemów po kodach dźwiękowych w ARISTO:

Patrz do tabelek:

 

Laptop ARISTO nic nie komunikuje, nie wydaje żadnych dźwięków? Patrz tutaj:

Jako, że laptopy ARISTO bardzo rzadko komunikuje swój stan, możesz zobaczyć  1 rozdział:

W przypadku gdy Twój ARISTO  daje dziwne objawy i zachowuje się nietypowo – zajrzyj do 3 rozdziału:

 

TOP 3 usterek w laptopach ARISTO (2010-2015):

  1. Uszkodzenie układu BGA karty graficznej (głównie nVidia gdyż większość laptopów ARISTO z dedykowaną kartą posiadało właśnie układy nVidii). Najczęstsze objawy to brak obrazu po włączeniu laptopa, ekran podzielony na 6 części, artefaktu na ekranie (kreski, kropki, paski i inne zakłócenia), brak możliwości zainstalowania sterownika graficznego.

Najbardziej awaryjne układy BGA karty graficznej: GeForce 8400M GS (G86-730-A2, G86-630-A2).

 

  1. Uszkodzenie mostka północnego (dokładniej mówiąc zimne luty na mostku północnym, czyli oderwanie się go od laminatu płyty głównej). Dotyczy przede wszystkim laptopów opartych o mostki firmy VIA.

Najbardziej problematyczne mostki północne: VIA VN800/VN896

 

  1. Uszkodzenie gniazda zasilania. Objawy to przerywanie zasilanie przy poruszeniu wtyczką w gnieździe zasilania lub też konieczność wykrzywienia wtyczki pod odpowiednim kątem aby zasilanie się pojawiło. Czasami w skrajnych przypadkach może być wyczuwalny swąd z okolic gniazda.

 

 

Więcej informacji na temat wymienionych wyżej problemów i sposobów ich naprawy znajdziesz w rozdziałach pierwszym i trzecim:

 

Najbardziej awaryjne modele laptopów ARISTO:

ARISTO PRESTIGE 1700, Aristo prestige 1800, Aristo Smart 350v, Aristo Smart 360.

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj