Ocena użytkowników:

Dźwięk trzeszczy w laptopie, słychać szumy

Dźwięk w laptopie trzeszczy, słychać wyraźne zakłócenia w postaci szumów lub trzasków albo „charczenia” głośników. W niektórych przypadkach szumy lub trzaski zmieniają się przy dociskaniu obudowy laptopa w poszczególnych miejscach. Nasz serwis laptopów przedstawi możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzone głośniki
  2. Uszkodzony wzmacniacz AUDIO
  3. Przetarte przewody podłączeniowe głośników
  4. Uszkodzenie układu dźwiękowego/mostu południowego

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzone głośniki – konieczna wymiana na nowe – usterka najczęściej objawia się „charczeniem” głośników. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, jednak wymagana jest podstawowa wiedza na temat naprawy urządzeń elektronicznych oraz zalecane jest posiadanie instrukcji serwisowej do danego modelu laptopa, która ułatwi demontaż starych i montaż nowych głośników.
  2. Uszkodzenie wzmacniacza AUDIO – konieczna wymiana wzmacniacza – usterka najczęściej objawia się „charczeniem” głośników. Z racji tego, iż wzmacniacz AUDIO wbudowany jest w płytę główną laptopa, do jego wymiany wymagane są odpowiednie narzędzia, z tego powodu naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  3. Przetarte przewody podłączeniowe głośników – konieczna regeneracja lub wymiana przewodów na nowe. Przewody głośników najczęściej przecierają się wskutek wadliwego ich montażu na etapie fabrycznym, bądź ulegają zużyciu poprzez pracę mechaniczną (np. gdy laptop ma głośniki wbudowane w obudowę matrycy). Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych. Usterkę można dodatkowo zweryfikować poprzez poruszanie klapą matrycy bądź dociskając laptopa w poszczególnych miejscach. Jeśli szumy lub trzaski będą się zmieniać, z dużym prawdopodobieństwem został uszkodzony przewód podłączeniowy.
  4. Uszkodzenie układu dźwiękowego/mostu południowego – w przypadku uszkodzenia układu dźwiękowego konieczna wymiana na nowy. W przypadku uszkodzenia mostu południowego konieczna wymiana na nowy lub jego reballing. Uszkodzenie mostu południowego można dodatkowo zweryfikować dociskając laptopa w poszczególnych miejscach – jeśli przy dociskaniu szumy bądź trzaski będą się zmieniać, z dużym prawdopodobieństwem konieczny jest reballing mostu (usterka często objawia się w ten sposób w laptopach opartych o most południowy ATI IXP460) Dowiedz się więcej: Reballing układu BGA. Z racji złożoności problemu, naprawa możliwa jedynie w serwisie laptopów.

Udaje się nam naprawić:

96%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj