Dźwięk trzeszczy w laptopie, słychać szumy

Jesteś tutaj:>>>Dźwięk trzeszczy w laptopie, słychać szumy
Dźwięk trzeszczy w laptopie, słychać szumy2017-04-02T08:52:36+00:00
Ocena użytkowników:
[Głosów:143    Średnia:4.8/5]

Dźwięk trzeszczy w laptopie, słychać szumy

Dźwięk w laptopie trzeszczy, słychać wyraźne zakłócenia w postaci szumów lub trzasków albo “charczenia” głośników. W niektórych przypadkach szumy lub trzaski zmieniają się przy dociskaniu obudowy laptopa w poszczególnych miejscach. Nasz serwis laptopów przedstawi możliwe przyczyny oraz rozwiązania.

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzone głośniki
  2. Uszkodzony wzmacniacz AUDIO
  3. Przetarte przewody podłączeniowe głośników
  4. Uszkodzenie układu dźwiękowego/mostu południowego

Możliwe rozwiązania:

  1. Uszkodzone głośniki – konieczna wymiana na nowe – usterka najczęściej objawia się “charczeniem” głośników. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, jednak wymagana jest podstawowa wiedza na temat naprawy urządzeń elektronicznych oraz zalecane jest posiadanie instrukcji serwisowej do danego modelu laptopa, która ułatwi demontaż starych i montaż nowych głośników.
  2. Uszkodzenie wzmacniacza AUDIO – konieczna wymiana wzmacniacza – usterka najczęściej objawia się “charczeniem” głośników. Z racji tego, iż wzmacniacz AUDIO wbudowany jest w płytę główną laptopa, do jego wymiany wymagane są odpowiednie narzędzia, z tego powodu naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
  3. Przetarte przewody podłączeniowe głośników – konieczna regeneracja lub wymiana przewodów na nowe. Przewody głośników najczęściej przecierają się wskutek wadliwego ich montażu na etapie fabrycznym, bądź ulegają zużyciu poprzez pracę mechaniczną (np. gdy laptop ma głośniki wbudowane w obudowę matrycy). Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, wymagana jest podstawowa wiedza na temat napraw urządzeń elektronicznych. Usterkę można dodatkowo zweryfikować poprzez poruszanie klapą matrycy bądź dociskając laptopa w poszczególnych miejscach. Jeśli szumy lub trzaski będą się zmieniać, z dużym prawdopodobieństwem został uszkodzony przewód podłączeniowy.
  4. Uszkodzenie układu dźwiękowego/mostu południowego – w przypadku uszkodzenia układu dźwiękowego konieczna wymiana na nowy. W przypadku uszkodzenia mostu południowego konieczna wymiana na nowy lub jego reballing. Uszkodzenie mostu południowego można dodatkowo zweryfikować dociskając laptopa w poszczególnych miejscach – jeśli przy dociskaniu szumy bądź trzaski będą się zmieniać, z dużym prawdopodobieństwem konieczny jest reballing mostu (usterka często objawia się w ten sposób w laptopach opartych o most południowy ATI IXP460) Dowiedz się więcej: Reballing układu BGA. Z racji złożoności problemu, naprawa możliwa jedynie w serwisie laptopów.

Udaje się nam naprawić:

96%

tego typu usterek!

Poczytaj komentarze:

Zobacz też co inni użytkownicy piszą o tym problemie albo sam napisz.

Przejdź do KOMENTARZY

Zobacz co piszą inni albo sam napisz:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj

71 komentarzy

  1. Bartosz 25-07-2018 w 15:24 - Odpowiedz

    Witam.

    Laptop: Inspiron 15 Gaming 7566

    Od jakiego czasu niezależnie czy muzyka jest odtwarzana z głośników czy z słuchawek przy niektórych dźwiękach słychać trzaskanie/zakłócenia czym może być to spowodowane ?

    Sterowniki wszystkie aktualne, laptop ma koło roku.

    • Kamil Janicki - serwisant 25-07-2018 w 15:35 - Odpowiedz

      Witam. Niekiedy takie zakłócenia występują z powodu wadliwego zasilacza, sugeruję sprawdzić jak laptop będzie się zachowywał na samej baterii. Pozdrawiam.

      • Bartosz 08-08-2018 w 18:19 - Odpowiedz

        Witam. Zarówno z podłączonym zasilaczem jak i na samej baterii trzeszczenia/zakłócenia występują.

        • Kamil Janicki - serwisant 09-08-2018 w 17:16 - Odpowiedz

          W takim razie problemem mogą być zakłócenia elektromagnetyczne wywoływane najczęściej przez cewki na płycie głównej. Niestety ciężki jest się tego problemu pozbyć, ale nie jest to groźne dla laptopa i jeśli nie przeszkadza, można “z tym żyć” bez obaw :) Pozdrawiam.

          • Emil 17-09-2018 w 23:52 - Odpowiedz

            a jeśli przeszkadza, bo jest to dość częste i na tyle głośne, że moje ucho skupia się na tym czy zaraz jeszcze coś zatrzeszczy, czy też będę mógł spokojnie oglądać film czy słuchać muzyki ??

            • Kamil Janicki - serwisant 18-09-2018 w 17:39 - Odpowiedz

              Niestety nie wiem jak mógłbym pomóc. Nie podał Pan żadnych szczegółów – modelu laptopa, okoliczności wystąpienia problemu. Pozdrawiam.

  2. Dawid 03-07-2018 w 09:12 - Odpowiedz

    Witam

    Mam taki problem z laptopem ASUS:

    – dźwięk przestał działać i nie jest wykrywany w systemie (wszelkie opcje systemowe i w biosie sprawdzone)
    – czasami przy poruszeniu laptopem (góra/dół czy na różne strony) lub po przyciśnięciu można usłyszeć taki dziwny hałas jakby jakaś płyta dvd była w środku i wydawała trzeszczący dźwięk jakby o coś obcierała kręcąc się
    – raz dźwięk przy poruszeniu laptopem góra/dół pojawił się na moment, ale zniknął po resecie
    – ten dziwny hałas pojawił się jakiś czas po zniknięciu dźwięku (czy po prostu dopiero wtedy został zauważony przy poruszaniu laptopem)
    – nie wiem czy jedno z drugim ma związek ale zostało zauważone w tym samym mniej więcej czasie

    Wszystko wskazuje na jakieś uszkodzenie, ale zastanawia mnie czy to może być wynik zakurzenia w środku czy czegoś podobnego. Innych pomysłów już nie mam.

    • Kamil Janicki - serwisant 09-07-2018 w 10:14 - Odpowiedz

      Witam. Dużo wyjaśniło by tutaj podanie modelu laptopa gdyż objawy pasują do uszkodzenia konektora AUDIO/HDD w asusach R555L i podobnych. Pozdrawiam.

      • Dawid 18-07-2018 w 08:57 - Odpowiedz

        Dziękuję za odpowiedź.

        Model to jest ASUS X555LJ.
        Czy ten model jest uwzględniony w tym?
        Jaki mógłby być koszt naprawy i czy jest opłacalny czy lepiej jednak myśleć o nowym laptopie?

        • Kamil Janicki - serwisant 19-07-2018 w 07:16 - Odpowiedz

          Tak, ten laptop też należy do tych obarczonych problemem z konektorem. W kwestii dokładnych kosztów proszę kontaktować się z nami mailowo (biuro@expressit.pl) lub telefonicznie (787-615-336). Kosztów celowo nie podajemy w komentarzach gdyż ceny części zmieniają się dynamicznie głównie w zależności od kursy waluty. Pozdrawiam.

  3. Adrian 12-04-2018 w 14:36 - Odpowiedz

    Witam otóż mam taki problem z moim laptopem marki Acer Aspire 5750. Od pewnego czasu gdy podłączyłem laptopa do telewizora przez kabel hdmi mój głosnik w laptopie zaczął trzeszczeć tak samo w słuchawkach. Gdy dotykam obudowy trzeszczenie pogarsza się . Proszę o pomoc i podpowiedz co mogę zrobić w takiej sytuacji.

    • Kamil Janicki - serwisant 13-04-2018 w 09:07 - Odpowiedz

      Witam. Podany objaw wygląda na jakieś przebicie w obudowie laptopa. Sugeruję rozebrać laptopa, przeczyścić go i sprawdzić dokładnie czy wszystko jest dobrze zaizolowane i czy elementy obudowy nie mają kontaktu z płytą główną. Pozdrawiam.

      • Adrian 16-04-2018 w 17:35 - Odpowiedz

        Na ten sam pomysł wpadłem. Chciałem się upewnić rady fachowca. Dziękuje bardzo :D

  4. pawell 07-04-2018 w 07:02 - Odpowiedz

    ja mama taki problem : wszystko jest dobrze dopuki nie ma wyrzszych dzwięków , wtedy trzeszczą (amma laptopa )
    zazwyczaj urywam słuchawek , i bez nich terz trzeszczy . pomocy to nagle się zaczeło , laptop nie ma żadnych oprucz tego wad , nigdzie się nie zepsuł . hellp !!!

    • Kamil Janicki - serwisant 13-04-2018 w 07:57 - Odpowiedz

      Witam. Prawdopodobne przyczyny to: złe ustawienia equalizera – głośniki laptopowe nie są dostosowane do przenoszenia szerokiego zakresu pasma dźwięku, więc przy niektórych ustawieniach mogą trzeszczeć, inna bardziej przyziemna przyczyna to po prostu zabrudzenie membrany głośników. Pozdrawiam.

  5. Charlie 28-03-2018 w 21:35 - Odpowiedz

    Posiadam laptopa DELL Inspiron 15 (N5050) ze zintegrowaną kartą dźwiękową. Do niego podpinam na USB głośniki Dell PS511 (jeden kabel do dźwięku i zasilania – zintegrowany z głośnikami na stałe). Od jakiego czasu słyszę w nich delikatne i ciche trzaski: gdy włączam bardziej rozbudowaną stronę www, głównie zawierającą elementy flash (nawet taki, który nie emituje dźwięków); gdy włączam na stronie jakąś muzykę (YouTube, radia internetowe z flashowymi playerami itp), pauzuję ją lub zatrzymuję; gdy włączam, pauzuję lub zatrzymuję dźwięk w aplikacjach takich jak AIMP lub Spotify. Trzaski są stosunkowo ciche — trzeba dopiero nachylić się nad głośnikiem, by je usłyszeć; z odległości ok. 75 cm są praktycznie niesłyszalne. Nie stają się głośniejsze nawet w momencie ustawienia głośności na full. Nie jest to kwestia zasilania sieciowego – to samo dzieje się, gdy laptop działa na baterii. Nie jest to raczej wada portu usb, ponieważ posiadam ich w laptopie 3 i na każdym jest to samo – czy to z lewej, czy z prawej strony obudowy. Nie jest to też chyba wina karty dźwiękowej, bo w słuchawkach (podłączanych przez złącze mini-jack) trzasków nie słychać. Wszelkie urządzenia nagrywające mam wyłączone. Mam wrażenie, że powstają w momencie, gdy jakaś aplikacja chwilowo zwiększa zużycie RAM lub CPU. Dlaczego jednak są słyszalne tylko w głośnikach na USB, a nie w słuchawkach na mini-jack? Kabla w głośnikach nie mogę zmienić, bo jest z nimi scalony. Póki co nie mam możliwości podpięcia przez usb innych głośników, ani podpięcia aktualnych do innego komputera.

    • Kamil Janicki - serwisant 29-03-2018 w 17:12 - Odpowiedz

      Witam. Zwiększanie trzasków przy zwiększaniu obciążenia wynika z wytwarzania przez cewki zasilające pola elektromagnetycznego, które wpływa w taki właśnie sposób (tworząc zakłócenia) na niektóre obwody w płycie głównej laptopa, a jeśli obwód odpowiada za transmisje dźwięku to pole elektromagnetyczne zmienia się w słyszane przez Pana trzaski i zakłócenia. Niestety raczej nie ma na to lekarstwa i jest to “wada” płyty głównej. Być może jakaś modyfikacja elektroniki zaekranowanie i wyfiltrowanie obwodu coś by pomogło, jednak jest to tylko teoria i raczej nikt w praktyce tego jeszcze nie wykonał – po prostu trzeba z tym żyć :) Pozdrawiam.

  6. Klaudia 10-02-2018 w 20:25 - Odpowiedz

    Mam uzywanego asusa, nie wiem dokladnie ktory to model. Moim problemem jest trzeszczenie podczas odtwarzania muzyki (nie tylko w glosnikach, gdy podlaczam sluchawki tez) i jakichkolwiek innych dzwiekow. To dzieje sie juz pare miesiecy podczas ktorych zauwazylam, ze dzieje sie to tylko w przypadku duzego obciazenia.. nie jestem pewna czego, bo sie nie znam, gdy mam wlaczany tylko film i nic poza tym trzeszczenia albo w ogole nie ma, albo jest malo zauwazalne, natomiast jezeli mam cos wlaczane w tle trzeszczenie jest bardzo glosne. Nie mam pojecia od czego to wszystko zalezy, bo jak juz wczesniej wspomianalam sie nie znam. Prosze o pomoc i podpowiedz co moge zrobic w takiej sytuacji!

    • Kamil Janicki - serwisant 12-02-2018 w 06:24 - Odpowiedz

      Wygląda na to, że zakłócenia generuje układ zasilania wytwarzający pole elektromagnetyczne powodujące problemy. Proszę sprawdzić czy po odłączeniu zasilacza problem też występuje na samej baterii. Jeśli nie – to całkiem możliwe, że wymiana zasilacza rozwiąże problem, jeśli jednak szumy nie ustąpią – problem leży w obwodach zasilania płyty gł. i ciężko będzie tutaj pomóc bez wizyty w serwisie. Pozdrawiam.

  7. Bartek 03-01-2018 w 15:05 - Odpowiedz

    Ja kupiłem hp 250 g4 za 1900zl z gwarancja mam go 7 miechow i jak go kupilem to glosniki wbudowane przy dzwiekach itp zaczely brzeczec. laptop jest 100% nie uszkodzony i jest w bdb stanie. ktos podpowie co robic? ;d;

    • Kamil Janicki - serwisant 08-01-2018 w 18:18 - Odpowiedz

      Sugerowałbym po prostu zgłosić reklamację do firmy HP. Jako, że sprzęt ma 7 miesięcy to powinien być jeszcze objęty gwarancją producenta. Pozdrawiam.

  8. adsdsadadada 22-10-2017 w 16:37 - Odpowiedz

    Kupiłem lenovo y50-70 za 3,500zł i Ch***j. Tak właśnie robią laptopy,dyski się przują,a mi głośniki akurat charczą czasem

    • Piotr 04-03-2018 w 22:40 - Odpowiedz

      y510p – to samo, mamy w domu 3, każdy harczy. Kupiłe asusa gl553vd – to samo, na samej baterii też.

  9. Gosia 26-08-2017 w 18:54 - Odpowiedz

    Dzień dobry. Od jakiegoś tygodnia w moim laptope (Samsung Ativ Book 2) podczas oglądania na youtubie czy normalnego oglądania np. filmu słychać takie trzeszczenie, jak w radio kiedy nie jest dobrze nastrojone na stacje. Im głośniejsze coś jest tym bardziej trzeszczy. Plus dźwięk raz jest głośniejszy raz cichszy. Zastanawiam się nad oddaniem do jakiegoś serwisu, ale może to coś banalnego? Proszę o odpowiedź. Dziękuję!

    • Kamil Janicki - serwisant 29-08-2017 w 05:53 - Odpowiedz

      Uszkodzone mogą być głośniki. Sugeruję sprawdzić jak dźwięk będzie brzmiał w słuchawkach – jeśli dobrze, to najprawdopodobniej głośniki będą do wymiany. Pozdrawiam.

  10. Michał 13-07-2017 w 06:14 - Odpowiedz

    Witam, odkąd wyskoczył mi “blue screen” podczas oglądania filmu na serwisie YouTube, jakiekolwiek słuchawki, gdy je podłączam zaczynają wydawać szum i nie wiem co mam z tym zrobić.

    • Kamil Janicki - serwisant 17-07-2017 w 05:17 - Odpowiedz

      Witam. Na początek sugeruje sprawdzić inne słuchawki. Jeśli też szumią to problem jest w karcie dźwiękowej lub jej sterownikach. Najłatwiej będzie spróbować zainstalować nowe sterowniki. Jeśli szum nadal będzie występował to przyczyną może być uszkodzenie karty dźwiękowej co może już wymagać interwencji serwisu. Pozdrawiam.

  11. Wojciech 13-06-2017 w 12:39 - Odpowiedz

    Witam serdecznie, od dłuższego czasu głośniki w moim laptopie trzeszczą bardzo często zarówno podczas słuchania muzyki jak i oglądania filmów. Czasem pomaga podłączenie laptopa do ładowarki. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Właściwości laptopa HP:
    Procesor: intel core i3-4005U CPU 1,70 GHz
    RAM: 8 gb
    System Windows 10 64 bitowy

    • Kamil Janicki - serwisant 13-06-2017 w 14:33 - Odpowiedz

      Witam. Problem ten może być spowodowany zakłóceniami w obwodach laptopa które generuje któraś z przetwornic. Zdalnie jest mi bardzo ciężko określić co dokładnie może być tego przyczyną. Aby wykluczyć uszkodzenie głośników sugeruję sprawdzić jak dźwięk brzmi na wyjściu słuchawkowym. Jeśli tam samo, to prawdopodobnie głośniki są sprawne a winna pozostaje któraś z przetwornic generujących za duże zakłócenia. Jak wspomniałem – zdalnie ciężko mi jest powiedzieć więcej. Musiała by zostać przeprowadzona analiza w serwisie. Pozdrawiam.

  12. Pandionita 04-05-2017 w 14:19 - Odpowiedz

    Witam, mam laptopa Lenovo T430. Do wczoraj wszystko dobrze działało a od wczoraj mam problem taki, że jak włączę w przeglądarce jakiś film i w tle odpalę jakąś aplikację to głośniki zaczynają trzeszczeć/charczeć. Problem występuje tylko wtedy, gdy jest sam film to wszystko działa bez problemu. Sprawdzałem też na słuchawkach to tam jest ten sam problem. Z czym to może być związane? Dodam że sterowniki i wszystko inne jest okej.

    • Kamil Janicki - serwisant 05-05-2017 w 07:41 - Odpowiedz

      Witam. Proszę sprawdzić czy efekt ten występuje gdy laptop pracuje na samej baterii. Jeśli na samej baterii problem ustąpi to problem jest z filtrowaniem zasilania najprawdopodobniej zasilacz albo jest wadliwy albo źle uziemiony. Pozdrawiam.

  13. Maal 28-04-2017 w 20:04 - Odpowiedz

    Witam. Mam laptopa HP Elitebook 850 G2 ze stacja dokującą HP Ultraslim. Sprzęt niemal nowiutki, z dyskiem SSD ect. Najnowsze sterowniki są wgrane. Głośniki USB i pozostałe peryferia są podłączone przez stację dokującą. System Windows 10 PRO widzi głośniki jako Communication Headphones i wysyła na nie sygnał. No i niestety, przy przeglądaniu stron w głośnikach słychać różne zakłócenia (malutkie piski, denerwujące szmerki przy przesuwaniu obrazu na monitorze ect). Co ciekawe, przy zasilaniu z baterii grają nieskazitelnie czysto i bez jakichkolwiek zakłóceń. Założyłem 5 filtrów ferrytowych na kabel zasilający, ale nie ma żadnego efektu.Ciekawostka jest też taka. że gdy zasilam głośniki z portu USB innego laptopa, to też jest bez zakłóceń i cicho. Cz są może jakieś pomysły co może być tego przyczyną? Z góry dziękuję, M.

    • Kamil Janicki - serwisant 02-05-2017 w 06:49 - Odpowiedz

      Dzień dobry. Takie zakłócenia są najczęściej powodowane polem elektromagnetycznym wytwarzanym przez pracujące w laptopie przetwornice. Czasami jest to po prostu cecha danego urządzenia i nie ma na to lekarstwa a czasami jest to kwestia złego ekranowania układów przetwornic, czasami problem z kiepskiej jakości zasilaczem lub np. problemu z odprowadzaniem zakłóceń elektromagnetycznych np. z powodu braku uziemienia instalacji elektrycznej czyli braku trzeciego przewodu ochronnego w instalacji elektrycznej (najczęściej jest to “bolec” w gniazdku). Pozdrawiam.

  14. Ada 10-04-2017 w 08:55 - Odpowiedz

    Witam,w laptopie pojawiły się trzaski przy odtwarzaniu np. muzyki.A także głośniej i wolniej pracuje.Jest jakaś nadzieja?

    • Kamil Janicki - serwisant 21-04-2017 w 06:59 - Odpowiedz

      Witam. Wygląda na to, że system spowolnił z bliżej nieznanych mi przyczyn gdyż nie mam jak tego zweryfikować zdalnie. Chyba najłatwiej będzie wykonać przywracanie systemu do dnia w którym problemy nie występowały. Pozdrawiam.

  15. Klodynka 24-03-2017 w 18:31 - Odpowiedz

    Witam, w moim laptopie Asus, gdy słucham muzyki lub włączam grę to laptop wydaje trzeszczący dźwięk. Nie wiem co się stało. Bardzo bym była wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.

    • Kamil Janicki - serwisant 20-04-2017 w 13:08 - Odpowiedz

      Bez zasłyszenia tego dźwięku osobiście ciężko mi powiedzieć co to może być. Być może są to uszkodzone głośniki a być może jest to problem z ustawieniami dźwięku w systemie. Sugeruję sprawdzić jak dźwięk brzmi na podłączonych do laptopa słuchawkach. Jeśli na słuchawkach zabrzmi normalnie to prawdopodobnie winne są temu głośniki, ale jak wspomniałem – dopóki nie usłyszę, wiele nie pomogę. Pozdrawiam.

  16. Patrycja 11-03-2017 w 11:23 - Odpowiedz

    witam , dwa dni temu przywrocilam moj laptop do ustawien fabrycznych po tym zaczelo sie cos dziac z dzwiekiem na Youtube gdy wlanczam film wszystko jest ok ale po kilku minutach dzwiek zaczyna charczec dzieje sie to na wszystkich przegladarkach,tylko na youtube . Byla bym bardzo wdzieczna za pomoc.

    • Kamil Janicki - serwisant 20-04-2017 w 12:14 - Odpowiedz

      Witam. Jeśli problemem nie jest przeglądarka to na sam początek upewniłbym się, czy wszystkie ustawienia dźwięku są w porządku (np. niektóre sterowniki do układu dźwiękowego instalują swoje zewnętrzne aplikacje w których jest equalizer do korekty dźwięku i to w nim może tkwić problem). Jeśli wszystkie ustawienia są w porządku to sugeruję zmienić sterowniki układu dźwiękowe na starszą wersję bądź nowszą, jeśli jest dostępna. Niestety zdalnie mam ograniczone możliwości sprawdzenia sprzętu więc wiele nie pomogę z tego miejsca. Pozdrawiam.

  17. Paweł 01-03-2017 w 09:44 - Odpowiedz

    Dzień dobry, mam problem w laptopie lenovo y700 15 isk. Laptop posiada dwa złącza na dysk jedno sata a drugie m2. Po podłączeniu drugiego dysku przy kazdym dzwięku na poczatku z glosnika wydobywa sie glosny strzal. Gdy jest podlaczony tylko jeden dysk, obojetnie na ktorym zlaczu problem nie wystepuje. Czy to wada ukryta laptopa i powinienem oddac go do serwisu?

    • Kamil Janicki - serwisant 20-04-2017 w 08:24 - Odpowiedz

      Witam, Jest to bardzo nietypowa usterka lecz nie jest to normalne zachowanie laptopa i jeśli wszystko zostało podłączone poprawnie a dyski są zgodne ze specyfikacją laptopa to jak najbardziej jest to wada. Polecałbym zgłosić się z tym do serwisu tym bardziej, jeśli laptop jest na gwarancji. Pozdrawiam.

  18. Szymon 08-02-2017 w 14:25 - Odpowiedz

    Witam kupiłem kilka dni temu słuchawki douszne roccat syva gdy podłączam je do telefonu słychać szumy ale tylko wtedy kiedy mam odpaloną muzyke lub jakis fiml. Czy mozna to dac do reklamacj?

    • Kamil Janicki - serwisant 20-04-2017 w 07:26 - Odpowiedz

      Proszę sprawdzić jak słuchawki zachowują się podłączone do innego urządzenia np. laptopa. Jeśli tam nie ma problemu to prawdopodobnie nie słuchawki są winowajcą a coś w telefonie. Pozdrawiam.

  19. Ola 15-01-2017 w 10:51 - Odpowiedz

    Witam. W moim laptopie marki lenovo slychac niewielkie ale jednak odglosy zaraz po uruchomieniu. Podobne wlasnie do drapania, charczenia. Obecnie mi wszystko dziala ale na poczatku nie bylo nic slychac. Stopniowo ten dzwiek staje sie glosniejszy. Mam pewnie obawy. Puki co szukam na ten temat informacji, bo nie mam zadnej wiedzy na ten temat. Teraz mi wszystko dziala ale nie wiem jak bedzie potem.

    • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 13:31 - Odpowiedz

      Witam. Niestety dopóki nie usłyszę tych dźwięków “na własne uszy to ciężko będzie mi określić co to może być. Jedynie mogę powiedzieć, że tego typu dźwięki charakterystyczne są dla pracującego dysku twardego i jeśli nie są przesadnie głośne to jest to całkiem normalne zjawisko i nie ma się czym przejmować. Pozdrawiam.

  20. Aleksander 27-12-2016 w 10:28 - Odpowiedz

    Witam. Ostatnio w laptopie mojej siostry firmy HP (dokładnego modelu nie znam) system dziwnie syczy tj. jak pogłośnię system powyżej 30-50 to zaczyna syczeć. W słuchawkach jest to samo. Prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam serdecznie

    • Kamil Janicki - serwisant 19-04-2017 w 11:46 - Odpowiedz

      Proszę sprawdzić czy nie jest włączone nasłuchiwanie mikrofonu. Pozdrawiam.

  21. Krystian 15-09-2016 w 19:39 - Odpowiedz

    Witam, kupiłem niedawno laptopa Dell Inspiron 5948, przy słuchaniu muzyki słychać wyraźne trzeszczenie tylko w prawym głośniku. Co to może być i czy wpłynie na dalsze funkcjonowanie laptopa? Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant 18-04-2017 w 13:06 - Odpowiedz

      Witam. Powodem trzeszczenia jest prawdopodobnie po prostu uszkodzenie głośnika, raczej nie będzie to miało wpływu na dalsze funkcjonowanie laptopa lecz jeśli laptop jest jeszcze na gwarancji producenta sugeruję zgłosić tą usterkę do producenta. Pozdrawiam.

  22. Justyna 08-09-2015 w 13:01 - Odpowiedz

    Witam, w moim laptopie Sony vaio, przy włączaniu muzyki słychać wyraźne trzeszczenia.Laptop przez jeden wieczór był podłączony do głośników, a głośność była nastawiona na 100%. Jednak przy podłączeniu głośników dźwięk jest normalny bez żadnych zakłóceń i trzeszczeń. Co to może być?
    Bardzo bym była wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-12-2015 w 11:49 - Odpowiedz

      Witam. Najprawdopodobniej uszkodzone są wbudowane głośniki albo przewód łączący je z płytą główną laptopa. Z mniejszym prawdopodobieństwem mogło dojść do uszkodzenia wzmacniacza AUDIO na płycie głównej laptopa albo do kodeka AUDIO. Przyczyna może być też programowa, czyli na przykład uszkodzone sterowniki dźwięku (proszę profilaktycznie przeinstalować je na najnowszą dostępną wersję) albo może po prostu w ustawieniach dźwięku są źle skonfigurowane ustawienia dla głośników wbudowanych. Pozdrawiam.

  23. Mateusz 15-03-2015 w 22:12 - Odpowiedz

    Witam w moim laptopie Asus od jakiegoś czasu nie mogę słuchać muzyki ani nic podobnego na głośnikach. Gdy zgłasniam dźwięk do ok 30 pojawia się straszny jakby pisk lub coś podobnego. Gdy ruszam monitorem dźwięk ten się zmienia na głośniejszy/cichszy co nie zmienia faktu że jest nie do wytrzymania.również na słuchawkach słyszę jakby wnętrze laptopa tzn wszystkie szumy spowodowane nagrzewaniem się jak i gdy ruszam montiorem. Bardzo bym był wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-08-2015 w 18:29 - Odpowiedz

      Witam serdecznie. Przyczyna jest prawdopodobnie banalna – mianowicie w ustawieniach dźwięku mikrofon ma włączoną opcję nasłuchiwania stąd efekt słyszenia wszystkich dźwięków pracy laptopa a pisk jest po prostu efektem sprzężenia zwrotnego. Wyłączenie nasłuchu mikrofonu w opcjach głośności powinno rozwiązać problem. Pozdrawiam.

  24. Ilona 16-02-2015 w 07:03 - Odpowiedz

    Witam.Kupilam w październiku 2014r. laptopa mulimedialnego marki Asus G 550JK-CN 272H z dyskiem SSD 240 GB/16 GB . Mam problem z lekko pykającym – nie wiem jak nazwać , może trzeszczacymi głośnikami podczas słuchania muzyki, grania w gry czy bycia na skype.Jeżeli nie słucham muzyki tylko przeglądam strony internetowe jest cisza, idealnie . Czy gram głośno czy na cicho pykanie, słychac. Jest to krótkie sekundowy trzask, powtarzajacy się co po chwilę. Charakterystyczną rzeczą jest to że pięknie gra jak nie jest podlaczony do kabla zasilającego. Jak jest podlaczony do kabla zasilającego ikonka informuje że laptop “podlaczony ładuje lub ” podłączony nie ładuje” laptop ma krócitkie trzaski. po wyciągnięciu kabla zasilającego z laptopa przestaje . Podłączyłam zewnętrzne głośniki też tak samo słychac trzaski jak podłaczony do zasilania. Pykanie – trzaski sekundowe pojawiaja się po 15 minutach od włączenia, pyka jakieś 30 minut od razu przestaje na 15 minut i znów zaczyna. Prosilabym o jakąs poradę Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-05-2015 w 13:26 - Odpowiedz

      Witam serdecznie. Na podstawie podanych objawów można wywnioskować, że praca na zasilaczu powoduje wyżej wymienione problemy. Najprawdopodobniej jest to spowodowane zakłóceniami pola elektromagnetycznego, które wytwarza zasilacz na przykład z powodu wady, albo zbyt słabego ekranowania. Na sam początek proponuje po prostu sprawdzić działanie laptopa na innym zasilaczu. Pozdrawiam.

  25. Anna 13-12-2014 w 11:47 - Odpowiedz

    Witam, posiadam Laptopa HP Pavilion x360, mam go krócej niż miesiąc, a głośniki zaczęły mi charczeć. co dziwniejsze to charczenie słyszalne jest tylko podczas korzystania z przeglądarki Opera (muzyka na YT, dźwięki facebooka). Podczas odtwarzania na Windows Media Playerze wszystko działa w najlepszym porządku, Nie wiem czy to wina przeglądarki, czy może głośników, laptopa? Czy w razie co podlega to gwarancji? Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 10:38 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Wygląda to na problem programowy nie sprzętowy, zatem nie podlega to gwarancji producenta. Polecam sprawdzić zachowanie dźwięku na innej przeglądarce (np. Chrome). Charczenie może być spowodowane np. problemem z wtyczką flash, albo ze złymi ustawieniami dźwięku w przeglądarce Opera.

      Pozdrawiam.

  26. Oskar 22-10-2014 w 08:07 - Odpowiedz

    w dodatku zauwazylem,ze slysze szum tylko w lewym glosniku a prawy siedzi cicho.gdy odlaczam myszke (ktora mam podloczona obok mijesca,gdzie podlaczalem sluchawki) to szumienie sie nasila,i znowu cichnie.to cos powaznego?

  27. Oskar 22-10-2014 w 06:50 - Odpowiedz

    Ja mam za to inny troche problem.mam lenovo g 700 (sprzed ok. miesiaca) gralem wczoraj na sluchawkach,zreszta juz troche zniszczonych a dzisiaj,zamiast dobrze mi znanych dzwiekow gier slysze szum.zamiast muzyki – szum. dociskalem w roznych miejscach i szum sie nie zmienia,caly czas jest zamiast podstawowych dzwiekow – szum. mialem wlaczone go rowniez cala noc,ale nie odtwarzal zadnej muzyki.dac mu odpoczac czy dac na gwarancje?

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów 02-01-2015 w 15:40 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Problem może być spowodowany uszkodzeniem kodeka dźwiękowego bądź wzmacniacza AUDIO. Jeśli laptop objęty jest gwarancją polecam zgłosić reklamację – problem powinien zostać rozwiązany bezpłatnie.

      Pozdrawiam.

  28. Marcin 07-04-2014 w 01:33 - Odpowiedz

    Witam,
    mam laptopa Compaq Presario CQ60, w którym oryginalnie był zainstalowany Windows Vista Home Basic, ale po ostatniej awarii (około 2 miesiące temu) mój znajomy informatyk zmuszony był wprowadzić kilka zmian. Wnętrze dokładnie przeczyścił, wymienił pewien przepalony element karty graficznej (który prawdopodobnie był przyczyną wygasania monitora i niepowołanego samoczynnego wyłączania komputera), zainstalował Windows 7 Home Premium 64-bitowy, z 2GB RAMu zrobił 4, zamiast dotychczasowego AVG zainstalował Avast. Wcześniej komputer mocno się nagrzewał i jego wentylator głośno gwizdał, teraz już nie. Zalecił podkładkę chłodzącą i takowej teraz używam.
    Komputer działa bardzo dobrze, ale:
    – po każdym uruchomieniu, aby połączyć się z wi-fi, muszę dwukrotnie wcisnąć przycisk karty sieci bezprzewodowej,
    – nie działają diody włączenia, ładowania i dysków twardych,
    – złącza na mikrofon i słuchawki są nieaktywne. W chwili podłączenia słuchawek słychać coś, więc jest napięcie, ale nie następuje przełączenie dźwięku do nich.
    Dioda Num Lock to akurat działa tak samo, jak wcześniej – po włączeniu komputera nie świeci, po dwukrotnym wciśnięciu powiązanego z nią przycisku świeci.

    Ale trzeszczenie w głośnikach zauważyłem dopiero wczoraj (chyba). Wykonałem odpowiednie czynności, żeby upewnić się, czy odtwarzany przeze mnie materiał nie był po prostu wadliwy. I wszystko było jasne – nie ma to związku z materiałem. Zgodnie z tym co pisałem wyżej, słuchawek sprawdzić w nim nie sposób. Nie wiem jeszcze, jak by było, gdyby podłączyć go do telewizora przez HDMI. To złącze akurat jest sprawne – testowałem je po wspomnianej naprawie.

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 18-04-2014 w 10:23 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      W tych akurat modelach za wszystkie 3 czynności (włączenie Wi-Fi, diody kontrolne, gniazda słuchawkowe) odpowiada dodatkowy moduł na osobnej płytce, łączący się tasiemką z płytą główną laptopa i prawdopodobnie w trakcie rozkręcania laptopa moduł ten został albo źle podłączony albo uszkodzony, lub co też prawdopodobne – uszkodzona została tasiemka.

      Pozdrawiam.

  29. Georgia 23-02-2014 w 20:05 - Odpowiedz

    Pojawił się w moim laptopie (Samsung RV511) problem z trzeszczeniem. Najmniej słyszalne jest z wbudowanych głośników, ale jeśli podłączona jest zewnętrzna karta (UX1) i głośniki lub słuchawki, problem jest wyraźny.W słuchawkach podłączonych bezpośrednio do komputera, bez karty, problem także nie znika. Zauważyłam przy tym, że w momencie trzasków, odtwarzacz muzyki jakby się zacinał i przystawał na ułamek sekundy. Co może być źródłem problemu?

  30. Piotr 18-02-2014 w 15:54 - Odpowiedz

    Witam
    Posiadam Laptop Compaq Presario C700 i od pewnego czasu mam problem z szumem o wysokich czestotliwosciach z wyjscia sluchawkowego. Szum jest na zmiane przerywany i staly i nie mam wplywu na jego nasilenie. Nie jest to wina wzmacniacza ani glosnikow gdyz uzywam je rowniez z MacBookiem a nawet z innym systemem audio. Probowalem zmieniac wejscia ale caly czas towazyszyl mi ten szum/pisk wychodzacy z glosnikow po podpieciu laptopa do wzmacniacza. Czy jest mozliwa naprawa albo wymiana tej czesci w laptopie?

    Z gory dziekuje za odpowiedz.

    Pozdrawiam

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 07-03-2014 w 10:15 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Szumy mogą pochodzić z uszkodzonego wzmacniacza AUDIO na płycie głównej laptopa, może to też być wina uszkodzonych gniazd (np zimne luty). Kolejną przyczyną występowania szumów na wyjściu słuchawkowym mogą być zakłócenia elektromagnetyczne generowane przez któryś z układów zasilania na płycie głównej laptopa.

      Dokładne stwierdzenie przyczyny tego zjawiska wymaga jednak dostarczenia laptopa do serwisu.

      Pozdrawiam.

  31. kasia_21 11-11-2013 w 12:24 - Odpowiedz

    witam. mój problem polega na niechcianych szumach podczas rozmowy na skypie. Lapotop Lenovo, nowy. Brak jakichkolwiek innych zastrzeżeń.

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 12-11-2013 w 08:48 - Odpowiedz

      Witam serdecznie.

      Jeśli problem występuje tylko w Skype natomiast podczas słuchania muzyki wszystko jest w porządku – najprawdopodobniej przyczyna tkwi w słabej jakości połączenie lub ew. w uszkodzonym mikrofonie rozmówcy. Proszę wyeliminować w.w. czynniki.

      Pozdrawiam.

  32. marek 13-02-2013 w 12:59 - Odpowiedz

    mam problem z dzwiekiem przy odtwarzaniu filmow z plyty czy tez z you tube dzwiek jest znieksztalcony i przerywany

    • Kamil Janicki - serwisant laptopów i konsol 03-05-2013 w 16:00 - Odpowiedz

      Prawdopodobnie uszkodzone są głośniki. Proszę także sprawdzić w menadżerze zadań (ctrl+alt+del) czy jaki proces nie zużywa 100% procesora.

      • Konrad 14-02-2015 w 08:28 - Odpowiedz

        Co z tego, ze odpisałeś na pytanie, skoro nawet nam nie pomogłeś… Ten sam problem wystepuje u mnie, jeszcze wczoraj wszystko było dobrze, po wylaczeniu laptopa, nastepnego dnia włączeniu, już występowały szumy i piski, nie wiem o co z tym chodzi… nie odtwarza dzwiekow na youtube, audio, nawet kiedy jakis komunikat wyskoczy nadal to slysze…

        • Kamil Janicki - serwisant laptopów 13-05-2015 w 13:17 - Odpowiedz

          Szanowny Panie. Przykro mi iż rozczarowałem Pana moją nietrafną diagnozą problemu, jednak proszę wziąć pod uwagę, że przyczyn tego typu problemów może być mnóstwo a zdalnie nie mam możliwości usłyszenia jaki jest to dokładnie typ dźwięku, nie znam konfiguracji sprzętowej sprzętu, nie mam wglądu do pracujących w tle usług – mimo to staram się pomóc. Szumy i piski mogą być spowodowane:

          Sprzężeniem z mikrofonem
          Uszkodzeniem sterownika
          Uszkodzeniem układu dźwiękowego
          Uszkodzeniem wzmacniacza AUDIO
          Uszkodzeniem głośników

          Jak widać zdalne określenie przyczyny problemu nie należy do najłatwiejszych, lecz mimo wszystko nasza firma cały czas stara się poszerzać bazę wiedzy na temat usterek i ich rozwiązań aby móc coraz lepiej pomagać rozwiązywać problemy z laptopami.