Ocena użytkowników:

Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410 – bazowe informacje

Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410

Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410

 • Dla notebooków: SAMSUNG
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opracowaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410 – schemat blokowy

Diagram blokowy pozwoli nam łatwiej odnaleźć się w zasadzie zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i przedstawi rozkład na indywidualne role realizowane przez poszczególny element. Patrząc na niego dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za osbługę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż model blokowy prezentuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi komponentami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie konkretnych komponentów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410

Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410 – schemat blokowy obrazujący budowę płyty.

Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, oznacza to, iż w razie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (na ogół usterka fabryczna) usterki – wypracowano już mnóstwo działających i trwałych sposobów usuwania awarii.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tych usterek nie zależy w żadnym stopniu rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde osobne zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszczerbków. To wszystko zależy od tego gdzie dopłynie ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od obrotu tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu widoczne nagrania są nagrywane w w naszym serwisie i demonstrujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz o tym za chwilę) jest krokiem radykalnym podczas gdy wszelkie próby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to radykalna decyzja? Dlatego, że jest to nieraz kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Jednakże nie sposób zanegować, iż mogą się zdarzyć przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne jako że bywają przypadki, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas zakup nowej jest naturalnie rozważnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty ma jakikolwiek sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta zepsuła się na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nienaprawialna bądź koszt jej naprawy sporo przewyższa ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Lecz w licznej części przypadków usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż pozytywną stroną takiego rozwiązania jest w szczególności cena (jednak nie zawsze). Niemniej jednak trzeba rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to najprawdopodobniej jest ona obciążona usterką, będącą powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – ta sama wada może ukazać się ponownie w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał albo płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, lecz przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna BA92-07034A BA92-07034B Samsung NP-QX410

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj