Ocena użytkowników:

Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475 – podstawowe informacje

Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475

Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475

 • Przeznaczona do laptopów: Lenovo
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – odkryliśmy sporą liczbę usterek, opisaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475 – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę łatwiej odnaleźć się w regule działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz przedstawi segmentację na indywidualne role realizowane przez dany element. Patrząc na niego będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które urządzenia odpowiadają np. za osbługę portów USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a dodatkowo wszelkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż szkic blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi komponentami – naprawdę fizyczne umieszczenie danych podzespołów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475

Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475 – schemat blokowy obrazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się wysokim współczynnikiem sukcesywności napraw, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (przeważnie niedoskonałość fabryczna) usterki – stworzono już sporo działających i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy takiego rodzaju usterek jest niezależny od typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde pojedyncze zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszczerbków. Wszystko zależy od tego gdzie dojdzie ciecz, ile jej będzie czy też z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem notebook upadnie na grunt. Zależnie od obrotu tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475 – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu pokazywane nagrania są nagrywane w naszym serwisie laptopów i przedstawiamy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475 jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak o tym kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym podczas gdy wszelakie sposoby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to nierzadko kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Aczkolwiek nie można wyprzeć się, iż są naprawy, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne gdyż bywają przypadki, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wobec tego zakup nowej jest oczywiście sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do wskrzeszenia lub koszt jej przywrócenia do sprawności o wiele przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Aczkolwiek w ogromnej części przypadków naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż dobrą cechą tego rodzaju rozwiązania problemu jest szczególnie cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Aczkolwiek powinno się uwzględniać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to jest wielce możliwe, że posiada ona usterkę, która jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – tego samego rodzaju awaria może dać o sobie znać wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, notebook spadał ewentualnie płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – to zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednakże przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Awarii z Płyta główna PAWGC LA-6755P REV 1.0 Lenovo IdeaPad G475

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj