Ocena użytkowników:

Płyta główna HP DV2000-2500-2700 – niezbędne informacje

Płyta główna HP DV2000-2500-2700

Płyta główna HP DV2000-2500-2700

 • Stosowana w komputerach przenośnych: HP (Hewlett-Packard)
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – odkryliśmy sporą liczbę usterek, stworzyliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna HP DV2000-2500-2700 – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę łatwiej odnaleźć się w regule działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) i ułatwi wyobrazić sobie rozkład na indywidualne role spełniane przez poszczególny moduł. Za jego pośrednictwem z łatwością dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za osbługę wtyczek USB, kontrolę dysków twardych i wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż model blokowy obrazuje tylko ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne położenie danych modułów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna HP DV2000-2500-2700

Płyta główna HP DV2000-2500-2700 – schemat blokowy pokazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna HP DV2000-2500-2700 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna cechuje się dużą naprawialnością, oznacza to, iż w razie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (zazwyczaj przypadłość fabryczna) usterki – stworzono już dużo wydajnych i długotrwałych procedur usuwania awarii.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tego typu usterek nie zależy w żadnym stopniu typu płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde osobne zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu dojdzie ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od obrotu tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna HP DV2000-2500-2700 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu przedstawiane nagrania są nagrywane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna HP DV2000-2500-2700 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna HP DV2000-2500-2700 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem skrajnym kiedy wszelakie próby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to częstokroć kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Choć nie można wyprzeć się, iż zdarzają się naprawy, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne gdyż zdarzają się usterki, gdzie kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas zakup nowej jest oczywiście rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Nabycie nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do uratowania lub wysokość kosztów jej przywrócenia do działania przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w sporej części płyt naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż zaletą takiego rozwiązania problemu jest szczególnie cena (chociaż nie w każdym przypadku). Niemniej jednak powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to jest wielce możliwe, że jest ona obciążona usterką, która prawdopodobnie jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje duże niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – tego samego rodzaju wada może dać o sobie znać wtedy możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, notebook spadał czy też płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednakże przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z ceną nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna HP DV2000-2500-2700. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna HP DV2000-2500-2700. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna HP DV2000-2500-2700

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj