Ocena użytkowników:

Płyta główna 701764-501 HP 2000 – niezbędne informacje

Płyta główna 701764-501 HP 2000

Płyta główna 701764-501 HP 2000

 • Przeznaczona do laptopów: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 701764-501 HP 2000 – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz ułatwi wyobrazić sobie segmentację na pojedyncze role realizowane przez poszczególny element. Za jego pośrednictwem z łatwością dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę złączy USB, realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszelkich pozostałych modułów peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż diagram blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – faktycznie fizyczne umieszczenie danych komponentów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 701764-501 HP 2000

Płyta główna 701764-501 HP 2000 – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty.

Płyta główna 701764-501 HP 2000 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części awarii zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się dużymi szansami naprawy, czyli, iż w momencie samorzutnej, powtarzalnej (z reguły przypadłość fabryczna) usterki – stworzono już sporo efektywnych i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy takiego rodzaju usterek nie zależy w żadnym stopniu marki płyty głównej, głównie dlatego, że każde zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego gdzie dopłynie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem sprzęt upadnie na grunt. Zależnie od postępu takiego incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 701764-501 HP 2000 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu widoczne materiały są realizowane w w naszym serwisie i opisujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna 701764-501 HP 2000 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 701764-501 HP 2000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże o tym za moment) jest krokiem radykalnym w momencie gdy jakiekolwiek próby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to częstokroć kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Niemniej jednak nie sposób wyprzeć się, iż występują przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bowiem zdarzają się awarie, w jakich cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wobec tego nabycie nowej jest rzecz jasna racjonalnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta zepsuła się na tyle, że albo jest nie do uratowania bądź kwota jej przywrócenia do sprawności przekracza cenę nowej płyty – to logiczne. Lecz w sporej części płyt naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż dobrą cechą takiego typu rozwiązania problemu jest szczególnie cena (chociaż nie zawsze). Aczkolwiek trzeba rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to najprawdopodobniej jest ona obciążona usterką, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – tego samego rodzaju awaria może dać o sobie znać toteż możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał bądź płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednakże przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z kwotą nabycia płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 701764-501 HP 2000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 701764-501 HP 2000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna 701764-501 HP 2000

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj