Ocena użytkowników:

Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook – bazowe informacje

Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook

Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook

 • Stosowana w notebookach: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i przedstawi segmentację na pojedyncze role realizowane przez poszczególny element. Przy jego pomocy łatwiej zrozumiemy które podzespoły odpowiadają np. za osbługę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż diagram blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi układami – faktycznie fizyczne rozlokowanie konkretnych modułów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook

Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook – schemat blokowy obrazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dużą naprawialnością, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, często powtarzającej się (zazwyczaj usterka fabryczna) usterki – zredagowano już dużo wydajnych i trwałych procedur naprawy.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek ani trochę nie jest zależny rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego typu spektrum uszczerbków. Wszystko zależy od tego w jakim rejonie dojdzie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od obrotu tego incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu przedstawiane filmy są nagrywane w w naszym serwisie i opisujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem skrajnym kiedy jakiekolwiek sposoby naprawy nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to częstokroć kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele tańsze. Jednakże nie można zanegować, iż występują przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne jako że zdarzają się przypadki, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego nabycie nowej jest oczywiście rozważnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy nasza płyta zepsuła się na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nienaprawialna bądź wysokość kosztów jej naprawy przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w sporej części płyt usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż pozytywną stroną takiego rozwiązania problemu jest w szczególności cena (chociaż nie w każdym przypadku). Jednakże powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to bardzo prawdopodobne, że posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje znaczne niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie wówczas możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, komputer spadał albo płyta uszkodziła się w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – wówczas nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z kwotą nabycia płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Awarii z Płyta główna 689844-002 HP Envy 4-1000 Ultrabook

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj