Ocena użytkowników:

Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455 – podstawowe informacje

Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455

Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455

 • Dla notebooków: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455 – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i ułatwi wyobrazić sobie segmentację na indywidualne role spełniane przez dany element. Patrząc na niego będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż model blokowy obrazuje tylko ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi komponentami – naprawdę fizyczne umieszczenie danych modułów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455

Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455 – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455 – naprawa

Naprawa większości wad zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej cechuje się dużą naprawialnością, oznacza to, iż w razie samorzutnej, powtarzalnej (na ogół usterka fabryczna) usterki – opisano już sporo wydajnych i długotrwałych procedur usuwania awarii.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tych usterek ani trochę nie jest zależny rodzaju płyty głównej, głównie dlatego, że każde pojedyncze zalanie płynem lub każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, ile jej będzie albo z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem komputer upadnie. Zależnie od obrotu takiego incydentu zakres usterek może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455 – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu przedstawiane filmy są realizowane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455 jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem radykalnym podczas gdy wszelkie próby usunięcia problemu zawiodą. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Dlatego, że jest to nierzadko kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Choć nie sposób wyprzeć się, iż występują przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bowiem bywają przypadki, w jakich kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego nabycie nowej jest oczywiście sensownym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Zakupienie nowej płyty ma jakikolwiek sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo stwierdzimy, że jest nie do uratowania tudzież kwota jej naprawy o wiele przekracza cenę nowej płyty – to logiczne. Aczkolwiek w sporej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż pozytywną stroną takiego typu rozwiązania problemu jest szczególnie cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Jednakże powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to bardzo prawdopodobne, że posiada ona usterkę, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje wielkie zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju awaria może dać o sobie znać toteż możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał czy też płyta uszkodziła się w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, lecz przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z ceną nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna 688851-001 HP 245 G3 455

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj