Ocena użytkowników:

Płyta główna 688279-501 HP 2000 – podstawowe informacje

Płyta główna 688279-501 HP 2000

Płyta główna 688279-501 HP 2000

  • Dla notebooków: HP (Hewlett-Packard)
  • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
  • Działa z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
  • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
  • Szanse na udaną naprawę: duże – odkryliśmy większość usterek, opisaliśmy skuteczne metody naprawy.
  • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna 688279-501 HP 2000 – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę w prosty sposób rozeznać się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz ułatwi wyobrazić sobie segmentację na indywidualne role spełniane przez dany moduł. Dzięki niemu będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które części odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB, kontrolę dysków twardych a dodatkowo wszelkich zewnętrznych modułów peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż diagram blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – naprawdę fizyczne rozlokowanie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna 688279-501 HP 2000

Płyta główna 688279-501 HP 2000 – schemat blokowy pokazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna 688279-501 HP 2000 – naprawa

Skuteczna naprawa większości wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dużą naprawialnością, czyli, iż w wypadku samorzutnej, powtarzalnej (zazwyczaj usterka fabryczna) usterki – zredagowano już sporo działających i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tego typu usterek nie zależy w żadnym stopniu rodzaju płyty głównej, głównie dlatego, że każde osobne zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie dopłynie ciecz, ile jej będzie albo z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem notebook spadnie na ziemię. Zależnie od postępu tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 688279-501 HP 2000 – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu widoczne filmy są nagrywane w naszym serwisie laptopów i demonstrujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna 688279-501 HP 2000 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 688279-501 HP 2000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz o tym za moment) jest krokiem skrajnym kiedy wszelkie próby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Czemu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to częstokroć zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasem dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele tańsze. Jednakże nie sposób wyprzeć się, iż są przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne jako że zdarzają się usterki, gdzie cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas zakup nowej jest naturalnie przemyślanym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nienaprawialna bądź wartość jej przywrócenia do działania o wiele przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Jednakże w ogromnej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż dobrą cechą takiego typu rozwiązania jest w szczególności cena (chociaż nie w każdym przypadku). Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to istnieje duże ryzyko, że posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje znaczne niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – ta sama awaria może ukazać się ponownie wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał albo płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – wówczas zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, lecz przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 688279-501 HP 2000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 688279-501 HP 2000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna 688279-501 HP 2000

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

    [0]
    0.00 zł Zobacz

    Formularz zamówienia

    NazwaCena
    Anuluj