Ocena użytkowników:

Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000 – podstawowe informacje

Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000

Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000

 • Przeznaczona do laptopów: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – odkryliśmy większość usterek, opisaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000 – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam w prosty sposób rozeznać się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) i przedstawi rozkład na pojedyncze role spełniane przez dany moduł. Przy jego użyciu dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za osbługę portów USB, realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszystkich zewnętrznych modułów peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż model blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie danych modułów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000

Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000 – schemat blokowy pokazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości awarii zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej cechuje się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, czyli, iż w razie samorzutnej, powtarzalnej (przeważnie przypadłość fabryczna) usterki – wypracowano już sporo efektywnych i trwałych sposobów usuwania awarii.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tego typu usterek nie zależy w żadnym stopniu marki płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. Wszystko zależy od tego w którym miejscu dopłynie ciecz, jaka będzie jej objętość ewentualnie z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem komputer upadnie na grunt. Zależnie od obrotu tego incydentu zakres usterek może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000 – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu widoczne filmy są realizowane w w naszym serwisie i opisujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000 jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże o tym za moment) jest krokiem radykalnym kiedy wszelkie próby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to częstokroć kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Jednakże nie można wyprzeć się, iż zdarzają się przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bowiem bywają awarie, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego nabycie nowej jest rzecz jasna sensownym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Zakupienie nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna lub koszt jej przywrócenia do działania o wiele przekracza cenę nowej płyty – to logiczne. Aczkolwiek w sporej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż atutem tego rodzaju rozwiązania problemu jest głównie cena (jednakże nie w każdym przypadku). Aczkolwiek powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to istnieje duże ryzyko, że posiada ona usterkę, będącą często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje duże zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie wtedy możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Jednakże gdy płytę zalałeś, komputer spadał albo płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Problemów z Płyta główna 675517-001 HP Envy 14 14-3000

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj