Ocena użytkowników:

Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T – bazowe informacje

Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T

Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T

 • Dla notebooków: HP (Hewlett-Packard)
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – odkryliśmy sporą liczbę usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T – schemat blokowy

Diagram blokowy pozwoli nam łatwiej rozeznać się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz ułatwi wyobrazić sobie segmentację na pojedyncze role realizowane przez poszczególny moduł. Przy jego pomocy dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za osbługę interfejsu USB, kontrolę dysków twardych a także wszelkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż diagram blokowy ilustruje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – naprawdę fizyczne rozlokowanie danych podzespołów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T

Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T – schemat blokowy obrazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T – naprawa

Skuteczna naprawa większości awarii zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej cechuje się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, często powtarzającej się (z reguły usterka fabryczna) usterki – opisano już sporo działających i trwałych sposobów usuwania awarii.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy takiego rodzaju usterek ani trochę nie jest zależny typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde pojedyncze zalanie bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego gdzie wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość ewentualnie z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem notebook upadnie na grunt. Zależnie od postępu tego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu pokazywane nagrania są realizowane w w naszym serwisie i opisujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym podczas gdy wszelkie sposoby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to nieraz zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Niemniej nie można wyprzeć się, iż mogą się zdarzyć naprawy, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bowiem bywają usterki, gdzie kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wobec tego zakup nowej jest naturalnie rozważnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Nabycie nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta zepsuła się do takiego stopnia, że albo jest nie do uratowania tudzież całkowity koszt jej przywrócenia do działania o wiele przekracza cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w licznej części płyt naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż pozytywną stroną tego rodzaju rozwiązania jest głównie cena (jednakże nie w każdym przypadku). Aczkolwiek powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to bardzo prawdopodobne, że jest ona obciążona usterką, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz zakupić – ta sama wada może może się powtórzyć ponownie wtedy możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, komputer spadał ewentualnie płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna 650485-001 HP Pavilion DV4 DV4T

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj