Ocena użytkowników:

Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000 – podstawowe informacje

Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000

Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000

 • Stosowana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – odkryliśmy sporą liczbę usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000 – schemat blokowy

Diagram blokowy pozwoli nam w prosty sposób odnaleźć się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i ułatwi wyobrazić sobie rozkład na pojedyncze role realizowane przez dany moduł. Za jego pośrednictwem łatwiej zrozumiemy które podzespoły odpowiadają np. za osbługę portów USB, kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszelkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż model blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi układami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie danych modułów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000

Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000 – schemat blokowy obrazujący budowę płyty.

Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dużymi szansami naprawy, czyli, iż w wypadku samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (na ogół przypadłość fabryczna) usterki – opisano już sporo działających i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy tych usterek ani trochę nie jest zależny marki płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde zalanie bądź każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszczerbków. To wszystko zależy od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, ile jej będzie ewentualnie z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem sprzęt upadnie na grunt. Zależnie od toku tego incydentu zakres uszkodzeń może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu przedstawiane filmy są nagrywane w w naszym serwisie i pokazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000 jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednak o tym kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym kiedy wszelkie sposoby naprawy zawiodą. Czemu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to nieraz zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele tańsze. Niemniej nie sposób wyprzeć się, iż występują naprawy, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bo zdarzają się usterki, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i w takim przypadku zakup nowej jest naturalnie racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do wskrzeszenia lub całkowity koszt jej naprawy sporo przewyższa cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w licznej części przypadków naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż zaletą tego rodzaju rozwiązania problemu jest w szczególności cena (chociaż nie zawsze). Jednakże powinno się uwzględniać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to bardzo prawdopodobne, że jest ona obciążona usterką, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje spore zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz zakupić – ta sama wada może może się powtórzyć ponownie wtedy możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, niemniej jednak przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną nabycia płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Awarii z Płyta główna 640334-001 HP Pavilion DV4-3000

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj