Ocena użytkowników:

Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S – niezbędne informacje

Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S

Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S

 • Dla notebooków: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w regule działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo ułatwi wyobrazić sobie segmentację na indywidualne role realizowane przez poszczególny element. Patrząc na niego będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które części odpowiadają np. za osbługę złączy USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolowanie dysków twardych jak i również wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż diagram blokowy ilustruje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy osobnymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie danych komponentów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S

Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty.

Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się dużymi szansami naprawy, czyli, iż w razie samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (zwykle usterka fabryczna) usterki – zredagowano już sporo działających i długotrwałych procedur naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy takiego rodzaju usterek nie zależy w żadnym stopniu typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde pojedyncze zalanie płynem lub każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. To wszystko zależy od tego w którym miejscu wleje się ciecz, ile jej będzie ewentualnie z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem sprzęt upadnie. Zależnie od obrotu takiego incydentu zakres usterek może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S – przykłady napraw

Wszelkie niżej pokazywane nagrania są realizowane w w naszym serwisie i opisujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże o tym za chwilę) jest krokiem skrajnym kiedy wszelkie sposoby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Z tego powodu, że jest to nierzadko zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Jednakże nie można zanegować, iż mogą się zdarzyć naprawy, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bowiem zdarzają się awarie, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego zakup nowej jest oczywiście rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Nabycie nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo jest nie do uratowania lub wartość jej naprawy sporo przewyższa ceną zakupu nowej płyty – to logiczne. Aczkolwiek w ogromnej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż atutem takiego typu rozwiązania problemu jest w szczególności cena (jednakże nie w każdym przypadku). Mimo to trzeba rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to istnieje duże ryzyko, że posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje duże zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – ta sama awaria może może się powtórzyć ponownie toteż możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał albo płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – wówczas zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z ceną zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna 628619-001 HP Probook 4326S

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj