Ocena użytkowników:

Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000 – podstawowe informacje

Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000

Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000

 • Stosowana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy dużą część usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000 – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na pojedyncze role realizowane przez dany moduł. Przy jego użyciu będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które części odpowiadają np. za osbługę portów USB (ang. Universal Serial Bus), realizowanie kontroli dysków twardych a dodatkowo wszelkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż szkic blokowy prezentuje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi podzespołami – faktycznie fizyczne rozlokowanie danych modułów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000

Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000 – schemat blokowy obrazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000 – naprawa

Naprawa większości wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, często występującej (przeważnie przypadłość fabryczna) usterki – stworzono już dużo wydajnych i trwałych sposobów usuwania awarii.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tego typu usterek nie zależy w żadnym stopniu rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie płynem bądź każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać różnego typu spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego gdzie dopłynie ciecz, ile jej będzie ewentualnie z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem sprzęt upadnie. Zależnie od obrotu tego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000 – przykłady napraw

Wszelkie u dołu pokazywane filmy są realizowane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000 jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, lecz o tym za moment) jest krokiem radykalnym w momencie gdy wszelkie próby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to nierzadko kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasem dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Niemniej nie sposób zanegować, iż mogą się zdarzyć naprawy, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne ponieważ zdarzają się usterki, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas zakup nowej jest naturalnie racjonalnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do uratowania lub kwota jej przywrócenia do działania przekracza cenę nowej płyty – to logiczne. Aczkolwiek w licznej części przypadków naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż pozytywną stroną takiego rozwiązania problemu jest w szczególności cena (jednak nie w każdym przypadku). Aczkolwiek trzeba uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, będącą powtarzalną wadą fabryczną i istnieje duże niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz zakupić – ta sama awaria może dać o sobie znać w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Tymczasem gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał bądź płyta uszkodziła się w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, mimo to przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna 581173-001 HP Pavilion DM3-1000

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj