Ocena użytkowników:

Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S – podstawowe informacje

Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S

Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S

 • Stosowana w notebookach: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opisaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę łatwiej odnaleźć się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i przedstawi rozkład na pojedyncze role realizowane przez poszczególny moduł. Patrząc na niego z łatwością dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę interfejsu USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę dysków twardych jak i również wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż szkic blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – faktycznie fizyczne umieszczenie konkretnych modułów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S

Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S – schemat blokowy pokazujący budowę płyty.

Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S – naprawa

Skuteczna naprawa większości wad zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna cechuje się dużymi szansami naprawy, czyli, iż w wypadku samorzutnej, często występującej (z reguły niedoskonałość fabryczna) usterki – zredagowano już mnóstwo działających i długotrwałych sposobów naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tego typu usterek jest niezależny od typu płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. To wszystko zależy od tego gdzie wcieknie ciecz, ile jej będzie czy też z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem komputer upadnie na grunt. Zależnie od obrotu tego rodzaju incydentu zakres usterek może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu widoczne materiały są realizowane w w naszym serwisie i pokazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednak o tym kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym w momencie gdy jakiekolwiek próby usunięcia problemu zawiodą. Czemu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to nierzadko kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasami dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele tańsze. Chociaż nie można zanegować, iż zdarzają się naprawy, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne dlatego że zdarzają się przypadki, gdzie kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i w takim przypadku nabycie nowej jest oczywiście rozważnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo jest nie do wskrzeszenia tudzież wysokość kosztów jej przywrócenia do działania przekracza cenę nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w licznej części płyt usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż pozytywną stroną takiego typu rozwiązania jest w głównej mierze cena (chociaż nie w każdym przypadku). Aczkolwiek trzeba mieć na uwadze kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to jest wielce możliwe, że jest ona obciążona usterką, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje wielkie zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz zakupić – tego samego rodzaju wada może ukazać się ponownie w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, komputer spadał ewentualnie płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, pomimo tego przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna 494106-001 HP Compaq 6535S-6735S

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj