Ocena użytkowników:

Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P – bazowe informacje

Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P

Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P

 • Stosowana w notebookach: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – odkryliśmy większość usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo przedstawi rozkład na pojedyncze role spełniane przez dany moduł. Patrząc na niego będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które podzespoły odpowiadają np. za osbługę portów USB, kontrolę dysków twardych jak i również wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż diagram blokowy ilustruje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy osobnymi podzespołami – naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P

Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P – schemat blokowy pokazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P – naprawa

Skuteczna naprawa większości wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, powtarzalnej (przeważnie usterka fabryczna) usterki – opisano już dużo wydajnych i długotrwałych procedur naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tego typu usterek ani trochę nie jest zależny typu płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde osobne zalanie bądź każdy upadek albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszkodzeń. To wszystko zależy od tego gdzie wcieknie ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem komputer upadnie na grunt. Zależnie od postępu tego rodzaju incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P – przykłady napraw

Wszelkie u dołu przedstawiane materiały są realizowane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, lecz w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem radykalnym podczas gdy wszelkie próby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to nierzadko kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Chociaż nie sposób wyprzeć się, iż występują naprawy, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne ponieważ zdarzają się usterki, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wobec tego zakup nowej jest naturalnie przemyślanym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Nabycie nowej płyty ma jakikolwiek sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna lub wysokość kosztów jej przywrócenia do sprawności sporo przewyższa cenę nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w licznej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż dobrą cechą takiego typu rozwiązania jest szczególnie cena (aczkolwiek nie zawsze). Mimo to powinno się mieć na uwadze istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to bardzo prawdopodobne, że posiada ona usterkę, będącą często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje duże niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju wada może może się powtórzyć ponownie wtedy możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę zalałeś, notebook spadał bądź płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – to zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Problemów z Płyta główna 468591-001 HP Compaq 8710-8710P

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj