Ocena użytkowników:

Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000 – podstawowe informacje

Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000

Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000

 • Dla notebooków: HP (Hewlett-Packard)
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000 – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam w prosty sposób odnaleźć się w regule działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo ułatwi wyobrazić sobie rozkład na indywidualne role spełniane przez dany moduł. Przy jego użyciu będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które części odpowiadają np. za osbługę portów USB, realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a także wszelkich zewnętrznych modułów peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż model blokowy obrazuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – faktycznie fizyczne umieszczenie danych modułów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000

Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000 – schemat blokowy obrazujący zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000 – naprawa

Naprawa większości wad zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się dużymi szansami naprawy, czyli, iż w wypadku samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (zazwyczaj usterka fabryczna) usterki – opisano już mnóstwo wydajnych i trwałych sposobów naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tego typu usterek w ogóle nie zależy od typu płyty głównej, głównie ponieważ każde pojedyncze zalanie płynem bądź każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszkodzeń. Wszystko zależy od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, ile jej będzie ewentualnie z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem komputer spadnie na ziemię. Zależnie od postępu takiego incydentu zakres uszkodzeń może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000 – przykłady napraw

Wszelkie niżej widoczne nagrania są nagrywane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000 jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak o tym kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym w momencie gdy wszelkie próby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to nierzadko kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Niemniej jednak nie można wyprzeć się, iż zdarzają się przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne gdyż bywają usterki, w jakich kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i w takim przypadku nabycie nowej jest oczywiście racjonalnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo jest nie do wskrzeszenia bądź wysokość kosztów jej przywrócenia do działania o wiele przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Lecz w ogromnej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż dobrą cechą tego rodzaju rozwiązania jest szczególnie cena (jednakże nie zawsze). Mimo to trzeba rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to bardzo prawdopodobne, że posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – tego samego rodzaju wada może dać o sobie znać wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, notebook spadał albo płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, lecz przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna 464591-001 HP Pavilion HDX 9000

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj