Ocena użytkowników:

Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000 – bazowe informacje

Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000

Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000

 • Stosowana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000 – schemat blokowy

Diagram blokowy pozwoli nam łatwiej rozeznać się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i pozwoli łatwiej zrozumieć segmentację na indywidualne role spełniane przez poszczególny element. Dzięki niemu łatwiej zrozumiemy które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolowanie HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszelkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż model blokowy ilustruje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi komponentami – faktycznie fizyczne umieszczenie danych modułów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000

Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000 – schemat blokowy przedstawiający zasadę działania płyty.

Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000 – naprawa

Skuteczna naprawa dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się wysokim współczynnikiem sukcesywnośći napraw, czyli, iż w momencie samorzutnej, powtarzalnej (zazwyczaj przypadłość fabryczna) usterki – opisano już sporo działających i trwałych sposobów usuwania awarii.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tych usterek nie zależy w żadnym stopniu typu płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde pojedyncze zalanie płynem bądź każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. To wszystko zależy od tego w którym miejscu wleje się ciecz, jaka będzie jej objętość albo z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem komputer upadnie. Zależnie od toku tego incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu widoczne materiały są nagrywane w naszym serwisie laptopów i demonstrujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000 jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże o tym za chwilę) jest krokiem skrajnym w momencie gdy wszelakie próby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to nierzadko zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Jednakże nie można wyprzeć się, iż zdarzają się przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne ponieważ bywają awarie, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wobec tego zakup nowej jest naturalnie przemyślanym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do wskrzeszenia bądź wysokość kosztów jej przywrócenia do działania o wiele przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Lecz w licznej części płyt naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż zaletą tego rodzaju rozwiązania jest w głównej mierze cena (chociaż nie w każdym przypadku). Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to bardzo prawdopodobne, że jest ona obciążona usterką, która prawdopodobnie jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – tego samego rodzaju awaria może może się powtórzyć ponownie wówczas możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, notebook spadał czy też płyta uszkodziła się w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednakże przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna 461068-001 HP Pavilion DV9000

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj