Ocena użytkowników:

Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000 – podstawowe informacje

Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000

Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000

 • Stosowana w komputerach przenośnych: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opisaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000 – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na indywidualne role spełniane przez dany moduł. Za jego pośrednictwem łatwiej zrozumiemy które podzespoły odpowiadają np. za osbługę portów USB, kontrolowanie dysków twardych a także wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż model blokowy ilustruje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi układami – tak naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000

Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000 – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000 – naprawa

Skuteczna naprawa dużej części awarii zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna cechuje się dużą naprawialnością, czyli, iż w wypadku samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (z reguły przypadłość fabryczna) usterki – zredagowano już mnóstwo efektywnych i trwałych sposobów usuwania awarii.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy takiego rodzaju usterek nie zależy w żadnym stopniu marki płyty głównej, głównie ponieważ każde pojedyncze zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszczerbków. To wszystko zależy od tego w którym miejscu dopłynie ciecz, jaka będzie jej objętość ewentualnie z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem komputer spadnie na ziemię. Zależnie od postępu tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000 – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej przedstawiane materiały są nagrywane w naszym serwisie laptopów i przedstawiamy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże o tym za moment) jest krokiem radykalnym w momencie gdy wszelakie sposoby naprawy zawiodą. Czemu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to nierzadko kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Niemniej nie można wyprzeć się, iż są przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bo zdarzają się usterki, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i w takim przypadku zakup nowej jest oczywiście rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta zepsuła się do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna tudzież całkowity koszt jej przywrócenia do sprawności sporo przewyższa cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Jednakże w sporej części przypadków usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż zaletą takiego rozwiązania problemu jest w głównej mierze cena (chociaż nie zawsze). Aczkolwiek powinno się uwzględniać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to jest wielce możliwe, że posiada ona usterkę, będącą często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje wielkie zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie w takim przypadku możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Z kolei gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał albo płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z ceną nabycia płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Problemów z Płyta główna 453411-001 HP Pavilion DV2000 V3000

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj