Ocena użytkowników:

Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W – niezbędne informacje

Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W

Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W

 • Używana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy dużą część usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę łatwiej odnaleźć się w regule działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo ułatwi wyobrazić sobie rozkład na indywidualne role spełniane przez poszczególny moduł. Dzięki niemu będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które urządzenia odpowiadają np. za osbługę złączy USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolowanie HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a także wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż diagram blokowy obrazuje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi komponentami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie konkretnych modułów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W

Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W – schemat blokowy obrazujący budowę płyty.

Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W – naprawa

Naprawa dużej części awarii zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, oznacza to, iż w razie samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (zwykle niedoskonałość fabryczna) usterki – stworzono już dużo wydajnych i trwałych sposobów usuwania awarii.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy takiego rodzaju usterek jest niezależny od typu płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego gdzie wleje się ciecz, ile jej będzie czy też z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od toku takiego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu przedstawiane filmy są nagrywane w naszym serwisie laptopów i opisujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, lecz o tym kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym kiedy jakiekolwiek sposoby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to nieraz kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Jednakże nie sposób wyprzeć się, iż zdarzają się przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bo bywają awarie, w jakich kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego zakup nowej jest rzecz jasna racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy obecna płyta zepsuła się na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do uratowania lub wartość jej przywrócenia do działania przekracza cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Lecz w sporej części przypadków naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż atutem takiego typu rozwiązania jest w szczególności cena (jednak nie zawsze). Jednakże trzeba mieć na uwadze kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje znaczne zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – ta sama awaria może może się powtórzyć ponownie toteż możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, komputer spadał albo płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Problemów z Płyta główna 452219-001 HP Compaq 8510P 8510W

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj