Ocena użytkowników:

Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700 – bazowe informacje

Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700

Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700

 • Stosowana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – odkryliśmy większość usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700 – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz ułatwi wyobrazić sobie segmentację na indywidualne role realizowane przez poszczególny moduł. Patrząc na niego będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszelkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż diagram blokowy ilustruje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – faktycznie fizyczne umieszczenie danych komponentów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700

Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700 – schemat blokowy przedstawiający zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości wad zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna cechuje się wysokim współczynnikiem sukcesywności napraw, oznacza to, iż w razie samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (na ogół usterka fabryczna) usterki – zredagowano już dużo wydajnych i trwałych sposobów naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy takiego rodzaju usterek nie zależy w żadnym stopniu typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu wcieknie ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od toku tego rodzaju incydentu zakres usterek może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700 – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej pokazywane nagrania są nagrywane w w naszym serwisie i przedstawiamy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700 jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, lecz o tym za chwilę) jest krokiem skrajnym kiedy jakiekolwiek próby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to częstokroć kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Niemniej nie można zanegować, iż mogą się zdarzyć przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne albowiem bywają przypadki, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas zakup nowej jest naturalnie przemyślanym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta zepsuła się na tyle, że albo jest nienaprawialna tudzież całkowity koszt jej przywrócenia do działania sporo przewyższa cenę nowej płyty – to logiczne. Jednakże w sporej części płyt naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż dobrą cechą takiego rozwiązania jest głównie cena (aczkolwiek nie zawsze). Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to istnieje duże ryzyko, że posiada ona usterkę, która jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – ta sama awaria może ukazać się ponownie w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał bądź płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, lecz przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna 442875-001 HP Compaq G6000 F500 F700

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj