Ocena użytkowników:

Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000 – podstawowe informacje

Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000

Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000

 • Używana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000 – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę w prosty sposób rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo przedstawi rozkład na pojedyncze role spełniane przez dany moduł. Dzięki niemu łatwiej zrozumiemy które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę interfejsu USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolowanie HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż szkic blokowy obrazuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi układami – naprawdę fizyczne rozlokowanie danych podzespołów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000

Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000 – schemat blokowy obrazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, powtarzalnej (z reguły usterka fabryczna) usterki – stworzono już mnóstwo wydajnych i trwałych procedur naprawy.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek w ogóle nie zależy od marki płyty głównej, głównie dlatego, że każde zalanie płynem bądź każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać różnego typu spektrum uszkodzeń. To wszystko zależy od tego w jakim rejonie dopłynie ciecz, ile jej będzie czy też z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem komputer upadnie. Zależnie od postępu takiego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu przedstawiane nagrania są nagrywane w naszym serwisie laptopów i opisujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000 jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak o tym za moment) jest krokiem radykalnym w momencie gdy wszelakie sposoby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to nieraz kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Chociaż nie można zanegować, iż zdarzają się naprawy, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne dlatego że zdarzają się usterki, w jakich cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i w takim przypadku zakup nowej jest oczywiście rozważnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna bądź koszt jej przywrócenia do sprawności o wiele przekracza cenę nowej płyty – to logiczne. Lecz w ogromnej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż zaletą tego rodzaju rozwiązania problemu jest w głównej mierze cena (aczkolwiek nie zawsze). Niemniej jednak powinno się uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to bardzo prawdopodobne, że jest ona obciążona usterką, będącą często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje duże niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – ta sama wada może ukazać się ponownie w takim przypadku możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał albo płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, lecz przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna 431843-001 HP Pavilion DV2000 V3000

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj