Ocena użytkowników:

Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830 – podstawowe informacje

Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830

Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830

 • Przeznaczona do laptopów: DELL
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy dużą część usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830 – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę w prosty sposób rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na pojedyncze role spełniane przez poszczególny element. Przy jego użyciu dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za osbługę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż szkic blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne położenie konkretnych komponentów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830

Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830 – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty.

Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830 – naprawa

Naprawa dużej części wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, często powtarzającej się (zazwyczaj usterka fabryczna) usterki – opisano już dużo działających i trwałych sposobów usuwania awarii.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy takiego rodzaju usterek nie zależy w żadnym stopniu marki płyty głównej, głównie dlatego, że każde zalanie bądź każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego gdzie wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem komputer spadnie na ziemię. Zależnie od postępu takiego incydentu zakres uszkodzeń może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830 – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu widoczne filmy są nagrywane w naszym serwisie laptopów i przedstawiamy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830 jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem radykalnym podczas gdy wszelkie sposoby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Dlatego, że jest to nieraz kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Niemniej jednak nie sposób wyprzeć się, iż mogą się zdarzyć przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne ponieważ zdarzają się usterki, w jakich cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wobec tego zakup nowej jest naturalnie rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Nabycie nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta zepsuła się do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna lub kwota jej przywrócenia do sprawności o wiele przekracza cenę nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w licznej części płyt naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż dobrą cechą takiego rozwiązania problemu jest w głównej mierze cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Jednakże trzeba uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, będącą często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje wielkie zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju awaria może dać o sobie znać wtedy możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał bądź płyta uszkodziła się w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednakże przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z kwotą nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Problemów z Płyta główna DAJM7MB8F0 UW445 Dell LATITUDE D830

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj