Ocena użytkowników:

Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720 – niezbędne informacje

Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720

Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720

 • Dla notebooków: DELL
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – odkryliśmy sporą liczbę usterek, opisaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720 – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz pozwoli łatwiej zrozumieć segmentację na pojedyncze role spełniane przez dany element. Przy jego użyciu będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które części odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszystkich pozostałych modułów peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż szkic blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – tak naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych komponentów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720

Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720 – schemat blokowy pokazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720 – naprawa

Skuteczna naprawa większości awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna cechuje się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, czyli, iż w wypadku samorzutnej, powtarzalnej (w większości wypadków niedoskonałość fabryczna) usterki – opisano już mnóstwo efektywnych i trwałych procedur usuwania awarii.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek ani trochę nie jest zależny rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde osobne zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego typu spektrum uszkodzeń. Wszystko zależy od tego w jakim rejonie wleje się ciecz, ile jej będzie ewentualnie z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem notebook spadnie na ziemię. Zależnie od postępu takiego incydentu zakres usterek może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu przedstawiane filmy są realizowane w naszym serwisie laptopów i demonstrujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720 jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz o tym kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym podczas gdy wszelkie sposoby naprawy zawiodą. Czemu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to częstokroć kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasami dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Aczkolwiek nie sposób wyprzeć się, iż mogą się zdarzyć naprawy, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bowiem bywają awarie, gdzie cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas zakup nowej jest oczywiście przemyślanym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Nabycie nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta zepsuła się na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do wskrzeszenia tudzież koszt jej przywrócenia do sprawności o wiele przekracza cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w ogromnej części przypadków naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż atutem takiego typu rozwiązania problemu jest w szczególności cena (jednak nie zawsze). Niemniej jednak trzeba uwzględniać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to najprawdopodobniej posiada ona usterkę, która jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje znaczne niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – ta sama wada może dać o sobie znać w takim przypadku możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Tymczasem gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał ewentualnie płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – to zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z ceną nabycia płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna CN-OUK435 Dell Inspiron 1720

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj