Ocena użytkowników:

Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500 – niezbędne informacje

Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500

Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500

 • Stosowana w laptopach: DELL
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – odkryliśmy dużą część usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500 – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w regule działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na pojedyncze role spełniane przez poszczególny element. Za jego pośrednictwem dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż szkic blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi podzespołami – naprawdę fizyczne położenie danych modułów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500

Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500 – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500 – naprawa

Naprawa dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się dużymi szansami naprawy, oznacza to, iż w razie samorzutnej, często powtarzającej się (zwykle przypadłość fabryczna) usterki – wypracowano już mnóstwo efektywnych i długotrwałych procedur naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tych usterek nie zależy w żadnym stopniu rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie płynem bądź każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść różnego typu spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem komputer spadnie na ziemię. Zależnie od postępu tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500 – przykłady napraw

Wszelkie niżej widoczne materiały są nagrywane w naszym serwisie laptopów i demonstrujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak o tym za chwilę) jest krokiem radykalnym w momencie gdy wszelkie sposoby naprawy zawiodą. Czemu jest to radykalna decyzja? Dlatego, że jest to częstokroć kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Choć nie sposób wyprzeć się, iż mogą się zdarzyć naprawy, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne ponieważ bywają usterki, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas nabycie nowej jest oczywiście racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo jest nienaprawialna bądź kwota jej naprawy o wiele przekracza cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w licznej części płyt naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż zaletą takiego rozwiązania jest w głównej mierze cena (jednakże nie zawsze). Mimo to trzeba uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to jest wielce możliwe, że jest ona obciążona usterką, która jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje spore zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju wada może dać o sobie znać wtedy możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, komputer spadał bądź płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z kwotą nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna CN-0W79X4 Dell Vostro 3500

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj