Ocena użytkowników:

Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735 – podstawowe informacje

Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735

Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735

 • Przeznaczona do laptopów: DELL
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy dużą część usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735 – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i pozwoli łatwiej zrozumieć segmentację na pojedyncze role spełniane przez poszczególny moduł. Przy jego pomocy z łatwością dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB, kontrolowanie dysków twardych a także wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż model blokowy prezentuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – naprawdę fizyczne rozlokowanie danych podzespołów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735

Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735 – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, czyli, iż w momencie samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (w większości wypadków niedoskonałość fabryczna) usterki – zredagowano już sporo wydajnych i długotrwałych procedur usuwania awarii.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy tego typu usterek nie zależy w żadnym stopniu typu płyty głównej, głównie ponieważ każde pojedyncze zalanie płynem lub każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszkodzeń. To wszystko będzie zależne od tego gdzie wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość czy też z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem komputer upadnie. Zależnie od toku tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735 – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej pokazywane filmy są realizowane w naszym serwisie laptopów i ukazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735 jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem radykalnym w momencie gdy wszelkie sposoby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to nierzadko kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Niemniej nie można zanegować, iż występują przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne albowiem zdarzają się przypadki, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas nabycie nowej jest oczywiście racjonalnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupienie nowej płyty:

Zakupienie nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy stara płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna tudzież wartość jej przywrócenia do sprawności przekracza cenę nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w sporej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż dobrą cechą tego rodzaju rozwiązania jest szczególnie cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Aczkolwiek powinno się mieć na uwadze kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, która jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje spore zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju wada może ukazać się ponownie toteż możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał albo płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – wówczas nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, niemniej jednak przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z ceną nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna CN-0NU324 Dell Studio 17-1735

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj