Ocena użytkowników:

Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735 – niezbędne informacje

Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735

Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735

 • Stosowana w laptopach: DELL
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735 – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i pozwoli łatwiej zrozumieć segmentację na indywidualne role realizowane przez poszczególny element. Dzięki niemu łatwiej zrozumiemy które podzespoły odpowiadają np. za osbługę portów USB, kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszystkich zewnętrznych modułów peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż diagram blokowy prezentuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy osobnymi komponentami – tak naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735

Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735 – schemat blokowy obrazujący zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, czyli, iż w wypadku samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (zazwyczaj przypadłość fabryczna) usterki – zredagowano już dużo wydajnych i trwałych sposobów usuwania awarii.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek nie zależy w żadnym stopniu rodzaju płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde pojedyncze zalanie płynem lub każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem komputer upadnie na grunt. Zależnie od obrotu tego rodzaju incydentu zakres usterek może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735 – przykłady napraw

Wszelkie u dołu przedstawiane nagrania są realizowane w naszym serwisie laptopów i ukazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735 jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, lecz w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem skrajnym podczas gdy jakiekolwiek sposoby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to nierzadko kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Chociaż nie sposób zanegować, iż zdarzają się naprawy, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne gdyż zdarzają się usterki, w jakich cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego zakup nowej jest naturalnie racjonalnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Nabycie nowej płyty opłaca się wtedy, kiedy stara płyta zepsuła się na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do wskrzeszenia bądź wysokość kosztów jej przywrócenia do działania o wiele przekracza ceną zakupu nowej płyty – to logiczne. Jednakże w sporej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż dobrą cechą takiego typu rozwiązania jest w głównej mierze cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Jednakże trzeba rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to jest wielce możliwe, że posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje duże niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie wtedy możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał bądź płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, lecz przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z ceną nabycia płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Problemów z Płyta główna CN-0H274K Dell Studio 17-1735

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj