Ocena użytkowników:

Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450 – niezbędne informacje

Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450

Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450

 • Dla notebooków: DELL
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, stworzyliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450 – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo przedstawi rozkład na pojedyncze role spełniane przez poszczególny element. Patrząc na niego z łatwością dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za osbługę złączy USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę dysków twardych a także wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż szkic blokowy ilustruje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – naprawdę fizyczne położenie konkretnych komponentów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450

Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450 – schemat blokowy obrazujący budowę płyty.

Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450 – naprawa

Naprawa większości wad zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej cechuje się dużymi szansami naprawy, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, często powtarzającej się (przeważnie niedoskonałość fabryczna) usterki – stworzono już mnóstwo efektywnych i długotrwałych sposobów naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tego typu usterek w ogóle nie zależy od rodzaju płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde osobne zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie dojdzie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem komputer upadnie. Zależnie od toku tego incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450 – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej pokazywane nagrania są realizowane w w naszym serwisie i demonstrujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym w momencie gdy jakiekolwiek sposoby usunięcia problemu zawiodą. Czemu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to nierzadko kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Choć nie można zanegować, iż zdarzają się przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne albowiem zdarzają się usterki, w jakich cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wobec tego zakup nowej jest rzecz jasna sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo jest nie do wskrzeszenia tudzież całkowity koszt jej przywrócenia do sprawności o wiele przekracza cenę nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w ogromnej części przypadków naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż atutem takiego rozwiązania jest w głównej mierze cena (jednakże nie w każdym przypadku). Jednakże powinno się mieć na uwadze istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to jest wielce możliwe, że jest ona obciążona usterką, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – ta sama awaria może ukazać się ponownie w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, notebook spadał bądź płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z ceną nabycia płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna CN-0D888T D888T Dell Studio 1450-S1450

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj